004.cz

Projekt prevence hepatitid

Občanské sdružení CODE 004, provozovatel serveru www.004.cz, představuje plakáty a postery prevence HIV – AIDS a Hepatitid A, B a C. Jedná se o několik druhů plakátů od velikosti A4 až po několik velkoformátových posterů o velikosti 105 x 80cm.

Základem plakátu "Hepatitida A a B" je fotografie známého fotografa Jana Šimurdy, alias JANSIho. Abychom však zvýšili preventivní účinek tohoto přitažlivého snímku, plakát je na druhé straně potištěn užitečnými informacemi o tomto infekčním onemocnění a způsoby jak se účinně chránit.

Plakát formátu A4 proto nabízíme i jako složený leták pro snadnější šíření v rámci gay komunity. Cílem je informovat tuto ohroženou skupinu před rizikem, které vyplývá z nejrůznějších aspektů intimního styku. Distribuce je prováděna do míst místech, kde se tato skupina schází nejčastěji, ale třeba také do čekáren zdravotních ústavů. Struktura plakátu hepatitida A a B vychází z nejčastějších dotazů klientů využívajících poradenských služeb, které naše sdružení poskytuje v rámci serveru 004.cz.

Plakáty byly vytištěny za podpory Národního programu prevence HIV – AIDS Ministerstva zdravotnictví. Autorem textu na druhé straně plakátu "Hepatitida A a B" je Mgr. Petr Kaňka, recenzentem MUDr. Viktor Aster z FN Bulovka v Praze. Další informace a možnosti odběru většího množství plakátů a letáků pro instituce a neziskové organizace je možné dohodnout emailem

PDF verze zadní částu letáku "Hepatitida A a B" je ke stažení zde, rozkliknutelný náhled níže:

Projekt prevence hepatitid - komentáře

Komentář ze dne: 06. 04. 2006 20:27:16     Reagovat
Autor: ___ - neregistrovaný
Titulek: Reklama ?!
Zrovna dneska jsem videl v tramvaji novou (zamerenou na celou populaci) reklamu na Twinrix ... a ted tenhle clanek, je to nahoda, nebo GSG startuje reklamni kampan na Twinrix ? :-)

Nic proti prevenci, ta je uzitecna, sam jsem ockovany uz 4 roky, ale rad bych se zeptal zda to je jen nahoda ze po mnoho dlouhych let byla pro "aktivisty" nejvetsi hrozbou infekce HIV a ostatni nemoci se tise krcily v koutku, o moznosti ockovani zadna poradna zminka, zatimco AIDS byl v kazdem druhem clanku, a ted najednou nastupuje hepatitida zrovna ve chvili kdy zacala i reklamni kampan v tramvaji ...

Komentář ze dne: 07. 04. 2006 13:52:17     Reagovat
Autor: bodyia (email)
Titulek: Re: Reklama ?!
hmm, to je zajímavé a rozhodně jsem rád, že prevenci zahajuje i někdo jiný. My se o ní snažíme už nekolik let, viz téma zdravi.004.cz . Finance na tištěnou formu se povedlo sehnat až nyní, z části z MZ, z části z vlastních zdrojů, jak je koneckonců uvedeno i na plakátě. Tedy - výrobce twinrixu v tom prsty nemá, ale kdyby měl, tak bychom byli jenom rádi a projekt už mohl existovat delší dobu.
btw: Nemyslíte, že na tomto serveru je návštěvník reklamou obtěžován velmi decentně, resp. na vás neblikají klikací okna atd.? I kdyby článek byla reklama (a jakože není, viz výše), byl by to problém?

Komentář ze dne: 09. 04. 2006 12:09:13     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Reklama ?!
Diky za reakci, zacnu od konce:

Reklama by samozrejme problem nebyla, pokud by nebyla maskovana jako obycejny clanek ci jako "projekt prevence".

Vcera byla reklama na Twinrix uz i v televizi, cili je zjevne ze nekdo rozjizdi kampan. Televize, tramvaje, letacky code 004. Souvisi to? Nesouvisi? Ja nevim. Pokud by to ale souviselo, tak klobouk dolu, je to zatracene dobre pripravene a nacasovane

Zustava otazka, jak, proc a odkud sehnalo Rathovo ministerstvo penize na projekt, ktery minimalne neprimo podporuje prodej Twinrixu zrovna ted. Nic vic, nic min. V kazdem pripade se "projekt prevence hepatitid" stal (at jiz nahodou ci rizene) doplnkem jine reklamni kampane. Zda je to nahoda ci neni, to ja nemuzu resit. Ale zamyslete se nad tim ...

Ona hranice mezi reklamou a prevenci je mnohdy tenka, reklamu na nove auto s lepsim airbagem muzu take nazvat "projektem prevence smrtelnych nasledku dopravnich nehod". Fajn, ale na takove reklamy logicky neprispiva Simonovskeho ministerstvo. Nebo jste videl "projekt prevence smrtelnych nasledku dopravnich nehod", placeny z penez ministerstva dopravy, ve kterem je "nenapadna" zminka ze nejbezpecnejsi auto je konkretne auto XY ?

---

Jina vec: Letacek obsahuje stejny nesmysl jako vsechny dosavadni projekty AIDS prevence, je videt ze v pozadi je stejny rukopis. A to sice naproste ignorovani praktickych lekaru, lidi na testy HIV posilate do DomuSvetla a do zdravotnich ustavu, az na tretim miste prakticky leka, nebo se o nem nezminite vubec. Pro ockovani Twinrix posilate lidi do zdravotnich ustavu, az na poslednim miste prakticky lekar. Proc ? Kdyz jsem chtel ockovani ja, zavolal jsem prakticke lekarce at mi nachysta recept na Twinrix, ze si ho vyzvednu u sestry a skocim si pro neho do lekarny, pak se u ni zastavim. Zadny problem. Proc preferujete zdravotni ustavy a DumSvetla ? Kdybych nevedel ze je to blbost tak bych si myslel ze od nich berete provize :-) I kdyz mozna ten

Komentář ze dne: 03. 04. 2006 19:35:15     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek:
Tento plakát má podobný účinek, jako radit někomu, aby si před skokem do ústí sopky bral jen lehké oblečení, aby mu nebylo teplo. Je přitom samozřejmé, že všechny tyto výše uvedené choroby jsou v daném kontextu jen důsledkem pohlavní nezdrženlivosti a experimentování sodomitů. Nejlepší prvencí je proto přestat s touto - nejen společensky, ale i zdravostně - nebezpečnou praxí. Jak známo, hepatitdy jsou vysoce virulentní a sodomité už neohrožují jen sebe (ostatně tomu nelze bránit. Jde i o jistý samoregulační mechanismus. A koneckonců - kdo chce kam...) Ale sodomiti zvyšují i incidenci onemocněním viry hepatitdy i ostatní. Kapénková nákaza se, žel, nepřenáší jen při anomálních sexuálních experimentech, ale bohužel i například kýchnutím.

Komentář ze dne: 04. 04. 2006 11:14:34     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek: Re:
Uz to nehul!

Komentář ze dne: 04. 04. 2006 22:04:02     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek: Re: Re:
To je velmi zvláštní. Místní homosexuálové mi zde za každý komentář děkují slovy: "Váš komentář byl úspěšně vložen do naší databáze!
Děkujeme." ; Ale návštěvníci se na mne stále zlobí. To mi stále nějak nejde do hlavy...:-(

Komentář ze dne: 04. 04. 2006 22:11:29     Reagovat
Autor: llukynek (email) - llukynek
Titulek: Re: Re: Re:
To se ani nedivím, že Vám to nejde do hlavy. Ono Vám tam toho nedošlo ještě mnoho...

Komentář ze dne: 05. 12. 2011 18:32:54     Reagovat
Autor: Roman - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Asi jako vám.

Komentář ze dne: 03. 04. 2006 11:38:42     Reagovat
Autor: GenomX (email) - neregistrovaný
Titulek: Dostacujici kampan jen pro nekoho?
Plakát je pěkný - informace v něm zřejmě dostačující. Kde všude a "v jaké intenzitě" se s ním homosexuál setká (kde a jak budou plakáty prezentovány)? Na které homosexuály se kampaň zaměřuje a kterým se (chtě-nechtě) vyhýbá?

Komentář ze dne: 03. 04. 2006 03:20:37     Reagovat
Autor: xyz - neregistrovaný
Titulek: problem
Plakat mi prijde dobrej, ale uz vidim jak nekdo za ockovani vyplazne buhvi kolik tisic nebo pujde ke svemu praktickemu lekari a pozada ho o ockovani zdarma protoze je gay a tim padem v dusledku casteho lizani zadku patri do rizikove skupiny... Nechapu proc to nehradi pojistovna plosne, k cemu si platim pojisteni?

Komentář ze dne: 03. 04. 2006 08:32:16     Reagovat
Autor: bodyia (email)
Titulek: Re: problem
Očkování zdarma není zde možné ani u rizikové skupiny, každý si ho musí hradit sám.
Je tedy na jedinci, aby zhodnotil svoji rizikovost, která se nemusí týkat jenom sexu, ale třeba i cestování do zemí třetího světa atd. a podle toho se zařidil.
Obecně je ale nějakých pár tisíc za očkování výrazně menší výdaj než řešení následných problémů s oběma typy očkovatelných hepatitid.

Komentář ze dne: 02. 04. 2006 20:48:36     Reagovat
Autor: Azarael - neregistrovaný
Titulek:
Myslím že ten plakát je na prd. tahle koncepce nikoho nepřesvědčí pochybuju že při tom obrázku si nikdo nevšimne co je tam vlastně napsaný:(

Komentář ze dne: 02. 04. 2006 21:09:58     Reagovat
Autor: bodyia (email)
Titulek: Re:
Samozřejmě máte možnost vymyslet a zrealizovat vlastní koncepci, jen do toho, držíme palce!

Komentář ze dne: 02. 04. 2006 21:22:27     Reagovat
Autor: llukynek (email) - bodyia
Titulek: Re: Re:
Proč jen v Tvé odpovědi, Bóďo, vidím sarkasmus...?

Komentář ze dne: 02. 04. 2006 21:33:18     Reagovat
Autor: llukynek (email)
Titulek: Re:
Myslím, Azaraeli, že nemáš pravdu. V první chvíli jsem s tím, co jsi napsal, souhlasil, ale když jsem se nad vzhledem toho plakátu zamyslel, domnívám se, že je udělaný dobře. Proč? Jako kluka na kluky mne totiž mnohem více zaujme pěkně zarostlé bříško a mnohem radši si přečtu text pod ním, než kdyby tam byl vyfocen "polomrtvý jedinec". Domnívám se, že cílem zvoleného vzhledu je zaujmout, vzbudit zvědavost, co že to tam je za pěkného chlapíka, a "donutit" jedince přijít blíž a přečíst si, co je to tam těmi malými písmenky napsáno.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |