004.cz

Jaké to je: Venerologické vyšetření

Najít partnera na jednu či více nocí nemusí být díky různým internetových seznamkám a klubům až takový problém. O něco větší problém ale může nastat poté, když začne člověk přemýšlet, jestli jsem se nemohl něčím nakazit. Nejde jen o HIV, sexuálně přenosných infekcí je mnohem víc. A v případě hepatitidy C o nic méně nebezpečných než je AIDS.

Začnete-li na sobě pozorovat navíc příznaky nákazy onemocnění: pálení močové trubice, bolest v krku či vyrážku; je nejvyšší čas hned vyrazit ke specializovanému lékaři. Máte jistě otázky typu: Ale k jakému lékaři a kam? Co mi tam bude dělat a jak to bude probíhat? Mám říct, že jsem měl něco s klukem? Kolik to bude stát?

Infekce přenášené pohlavním stykem mají navíc tendenci se sdružovat. Nákaza jednou infekcí pak může několikanásobně zvýšit riziko nákazou jinou infekcí. Proto by bylo asi nejlepší, kdybych měl jistotu, kdyby šel udělat test na všechno…

Redaktor 004.cz na vlastní kůži vyzkoušel, jak probíhá testování na původce více než šesti infekcí přenášených pohlavním stykem ve specializovaném dermatovenerologickém pracovišti Medicentrum, Lidická 30 v Praze.

Vystoupíte na Andělu a vydáte se na ulici Lidickou, kde v čísle 30 najdete dobře označené Medicentrum.

Ideální je přijít mezi 8 a 13:30, neboť poté jsou odebrané vzorky odesílány přímo do laboratoře. Můžete se ráno klidně dobře nasnídat a napít, ale podmínkou vyšetření moči je odstup minimálně 1,5 hodiny od poslední mikce.
Test na HIV prokáže negativitu až po 10 týdnech od posledního styku, tvorba protilátek proti viru hepatitid bývá taktéž i otázkou měsíců, ale ostatní infekce lze diagnostikovat již po několika dnech, proto bude nejlepší do Medicentra zajít s odstupem dvakrát. Světová zdravotnická organizace doporučuje mužům, kteří mají styk s muži, chodit na test alespoň 1x ročně, pokud vystřídáte více než 3 partnery, pak i po půl roce.

Chvilku počkáte v ordinaci než přijde příjemná sestřička nebo pan doktor, kteří si vezmou kartičku vaší zdravotní pojišťovny. Vyšetření u lékaře je jako každé jiné, je hrazeno zdravotní pojišťovnou a uhradíte 30 Kč regulační poplatek.

Jestliže jste v Medicentru poprvé, vyplníte krátký registrační dotazník. Lékař s vámi prodiskutuje vaše obavy z nákazy a provede klinické vyšetření, které může dle osobní anamnézy spočívat v zevní kontrole genitálií (zejména kondylomata) či jiných kožních projevů kdekoliv na těle.

Sestřička vás vyšle s červeným klíčem na WC, odkud přinesete vzorek moči. Ideální by byl vzorek té ranní, ale může se odebrat až zde. Z moči se bude provádět přímý průkaz kapavky a chlamydií, které jsou častým původcem zánětů močové trubice a mají tendenci přecházet do chronických zánětů. Test na chlamydie je v případě přetrvávajících příznaků pálení v močové trubici vhodné opakovat, protože chlamydie mohou být v rámci svého životního cyklu zrovna schované v buňkách a pak je testem nelze zachytit.

Poté se usadíte na odběrové křeslo, kde se odebere vzorek krve. Krevní vzorek bude použit pro vyšetření protilátek proti viru HIV typ 1 a 2, žloutence typu C a syfilis. Ze vzorku krve bude dále proveden test na přítomnost antigenu žloutenky typu B.

Jak test dopadl, se dozvíte telefonicky. Je-li vše negativní, gratulujeme, a do Medicentra můžete zajít zase až za rok na další test. Je-li cokoliv z vyšetření v nepořádku, budete muset zajít k lékaři rychleji, neboť je třeba konfirmovat výsledek dalším vyšetřením, např. v Národní referenční laboratoři, aby se vyloučila falešná positivita laboratorního testu. To je důležité zejména u HIV, kde je známa celá řada příčin falešně positivního testu u základního vyšetření protilátek testem typu ELISA. Výsledek vyšetření krve je znám do druhého dne od odběru, výsledek vyšetření moči je znám v úterý nebo pátek.

Co když jsem se něčím nakazil a mám jasné příznaky, které potvrdilo i laboratorní vyšetření? V takovém případě se ihned v Medicentru zahájí s léčbou, jedná-li se o kapavku a chlamydie. Dále je možné odstranit na místě kondylomata a moluska. Vhodné léky předepíší na svrab, kvasinkové záněty konečníku či žaludu a předkožky. Syfilis se musí léčit v nemocnici, neboť po podání antibiotik dojde k masivnímu rozpadu spirochet bakterie, která syfilis způsobuje, zvýšení teploty a přechodnému zhoršení celkového stavu pacienta. Žloutenky se budou léčit na infekčním oddělení nemocnic a to příp. i ambulantně, nákaza virem HIV ambulantně v jednom z AIDS center, kterých je v ČR celkem 7. V případě posledně jmenovaných infekcí od syfilis dále budete muset uvést své hlavní kontakty a osoby, se kterými jste měli v poslední době pohlavní styk, neboť tyto osoby musí lékař dle zákonných opatření pozvat na vyšetření.

Ambulance se nachází v Lidické 30, Praha 5. Odborný zdravotnický personál je k dispozici v pracovních dnech v provozní době od 8:00 až 17:00 hod, odběry jsou prováděny denně, optimálně mezi 8:00-13:30. Kontaktní telefonní čísla pro vaše další dotazy a objednání: pevná linka 257 323 219, mobilní telefon 724 018 298. Můžete samozřejmě přijít i bez objednání.

Jaké to je: Venerologické vyšetření - komentáře

Komentář ze dne: 03. 07. 2017 10:24:24     Reagovat
Autor: DIck - neregistrovaný
Titulek: NEGATIVNI ZKUSENOST
Tak má zkoušenost s lidickou a konkrétně sestrou a panem doktorem Procházkou pouze negativní!!! evidentně práce nebaví, pan doktor i sestra nepříjemní, diví se že se pacient ptá na nějaké podrobnosti, snaží se ho vystrčit z ordinace aby mohl jít další. Pocit z odběru mám takový, že dělají jen to, co sype, co pojišťovna dobře zaplatí. Bohužel to je dnes patrné u vícero lékařů, že nechtějí dělat vyšetření, která jsou nákladná.

Komentář ze dne: 03. 01. 2017 10:10:11     Reagovat
Autor: jeny - neregistrovaný
Titulek: vysetreni, kondylomata
Moje zkusenost s Medicentrem v Lidicke bylo ""zajimave"". Po dlouhem cekani v cekarne, bylo tam dost lidi, jsem prisla do ordinace, kde se se mnou skoro nebavili...nezvyk... mela jsem podezreni na kondylomata, ale pani doktorka je prekvapive nedokazala identifikovat. Ac jde o pohlavne prenosnou nemoc. Pry to neni jeji obor, ze tyhle potize rovnou posilaji na gynekologii.. Gynekolog mi je samozrejme potvrdil a zacal lecit(je to.pry velmi bezne u holek, spousti se to oslavenou imunitou) ....takze muj pocit z prvni navstevy na tomto oddeleni? Holky chodte jinam.
Na anonymni testovani je to dobre, primo idealni, ale jinak....

Komentář ze dne: 04. 11. 2015 15:39:04     Reagovat
Autor: Kluk jako buk (email) - neregistrovaný
Titulek:
Ahoj, chtěl bych se zeptat. Nemohla by obyčejná virová infekce (ne pohlavně přenosná, ale např chřipka...) ovlivnit výsledky testu na HIV atd.? Včera jsem se totiž otestoval na HIV, syfilis atd. (tj. 2,5 měsíce od posledního pohl. styku) a byl jsem trochu nachlazený (doma byli všichni nachlazení a tak jsem to asi mohl od nich chytit). Výsledky ještě nevím (až za týden), a tak s nervozitou čekám a přemýšlím, jestli by protilátky na jinou virovou infekci nemohly ovlivnit výsledky (bylo mi totiž řečeno, že přítomnost HIV se určuje jen podle protilátek). Nevíte někdo? Neustále mně to vrtá v hlávě, kromě toho, že až na virózu, kterou jsem mohl chytnout od kohokoliv jsem nezaznamenal žádné jiné přiznaky- dokonce mě paní doktorka prohlížela tělo a genitalie a řekla, že tam nic není. Také, když jsem se jí zeptal na ty protilátky, tak mě řekla, že by to výsledky němělo ovlivnit, ale chci mít ještě jistotu, a proto mě zaímá, co na to vy :-). Děkuji předem všem za odpovědi.

Komentář ze dne: 05. 03. 2015 17:22:24     Reagovat
Autor: Andy - neregistrovaný
Titulek:
Byla jsem na venerologii v Lidické, když jsem dorazila překvapilo mě kolik tam bylo lidí.Když na mě konečně přišla řada tak jsem dostala k vyplnění dotazník klasika jméno, datum narození,jestli jdu soukromě nebo pracovně.Milá paní doktorka se zeptala jestli mam nějaké obtíže jinak žádné zbytečné nepříjemné vyptávání.Sestra mi nabrala krev dala vizitku kde si mam zavolat na výsledky ty byly za tři dny hotové.Takže za mě super.

Komentář ze dne: 26. 02. 2015 11:31:29     Reagovat
Autor: nonames - neregistrovaný
Titulek: Aplinář
byl jsem na HIV testech U apolináře u pana doktora Iva Procházky. Je to fakt profík, lepšího doktora jsem nezažil. Všechno mi podrobně v klidu osvětlil, vyvedl mě z několika omylů. Dokonce má smysl pro humor a je to pohodář. Z těch anonymních testů sem slevil, odhalil jsem jméno a rodný číslo a pár důležitých otázek. Alespon si nemusim pamatovat nějaký číslo. Za testy se člověk stydět nemusí, byla to prevence. Snad dopadnou dobře. Ta ulička hamby přes kterou se dole prochází k výtahu je ale jako fakt hustá. Všichni sklopenou hlavu, jak spráskaný psi, docela mazec. Mají tam skvěle vyobrazené šipky, takže sem dorazil správně

Komentář ze dne: 07. 07. 2014 01:20:24     Reagovat
Autor: bubla (email) - neregistrovaný
Titulek:
Dobry den. Co vse za testy delaji pri zaplaceni poplatku 30kc?

Komentář ze dne: 13. 12. 2013 13:27:31     Reagovat
Autor: radek - neregistrovaný
Titulek: Brno
Ahoj,nemate nekdo typ kam zajit na vysetreni v Brne?At hledam jak hledam,nasel jsem jen moznost jit do FN a dokazu si predstavit,jak bych se tam asi citil..Nejakou soukromou kliniku,nebo neco takoveho,mam podezreni na munku ci neco podobneho,ale chci si udelat testy i na jine pohl.choroby.Takze nevim,jestli neni jedina moznost kozni.Diky moc za typ,jsem uz vyrizenej z nejistoty!

Komentář ze dne: 26. 09. 2013 20:49:28     Reagovat
Autor: Pavel - neregistrovaný
Titulek:
Zdravim, ja mam s venerologii Medicentrum na Andelu jen dobre zkusenosti, hlavne sestricka je velice prijemna i mila, vcetne pani doktorky i pana doktora. Navsteva teto ambulance moc prijemna neni, ale personal urcite jo, takze nemusite mit obavy, clovek udela v zivote mnoho chyb, kterych pak lituje, jednou z nich je i pak duvod k navsteve, kdyz potrebujete odbornou pomoc, i ja se dlouho ostychal a vahal s navstevou, vubec z toho nemejte strach, vsichni jsme "jen" lide a zdravi mame jen jedno...

Komentář ze dne: 03. 05. 2013 21:00:00     Reagovat
Autor: Lumpík - neregistrovaný
Titulek: celkem fajn
Ahoj všem, navštívil jsem venerologii již podruhé a zkušenost pokaždé trochu jiná. Ve čtvrtek byla mladá paní doktorka, moc příjemná a fajn, ovšem čekárna byla v tu dobu zcela prázdná. V pondělí (o půl roku později)byla jiná paní doktorka evidentně unavená počtem pacientů a dlužno podotknout, ani nepříjemná ani příjemná... S odstupem nejprofesionálnější shledávám být sestru, která ač evidntně také unavená si zachovala nahled a vlídné slovo. Krev nabírá velmi pečlivě a dbá na to, aby následně nevznikl hematom, za čož má další plus. Test ABE (HIV) je hotov druhý den, což je dle mého názoru skutečně fajn. S panem doktorem jsem se nesetkal, ovšem četl jsem jeho vyjádření o některých pacientech (2 x lues v relativně krátkém období a ani ho to netrápí) což se mi u lékaře upřímně řečeno nelíbí, neboť si myslím, že mu chování pacientů přísluší usměrnit, ale nikoli veřejně hodnotit. Z publikovaných článků nemám pochyb, že je v oblasti venerologie a kožních chorob odborník. Nevýhodou tohoto zařízení je však možnost "testování" jen na vybrané pohlavní choroby. All in all však mohu jen doporučit!

Komentář ze dne: 20. 04. 2012 10:00:22     Reagovat
Autor: Jan - neregistrovaný
Titulek: Katouzká versus Apolinářská
Bohužel mám s Kartouzskou také negativní zkušenosti. Byl jsem tam asi 4x během 3 let. Naposledy však u pana doktora, který nebyl nikdy nijak zvlášť příjemný. Tentokrát jsem vešel do ordinace po pacientovi, který řekl další. Vešel jsem, slušně pozdravil a doktor místo pozdravu na mne; "a vás se pozval jako kdo"? Nechápal jsem a pak mi to došlo, řekl jsem že předchozí pacient řekl že mám jít dál. Podotýkám že v ordinaci nikdo neby, jen doktor a sestral. Řekli mi že ať si laskavě odejdu do čekárny, kde mne nechali přesně 20 sekund sedět a vyšla sestra že "další". Když jsem se usadil, doktor se stále neobtěžoval s pozdravem. Jen dlouze otráveně oddechl, něco jako že ho to asi fakt nebaví. Upřímně já to chápu, bylo odpoledne. Ale tohle místo je místo, kde se nikdo necítí dobře a i frajírkové si myslím, že tady jim sklapne. Prostě na Venerologii je každý maličký a pokorný a vystrašený. Proto si myslím, že by ten doktor a sestra na to měli brát ohled! Potom co se týče samotného povídání s doktorem, měl pán doktor nevlídný odsuzovačný přístup. Já byl vystrašen po přečtení různých článků a příznaků na internetu a doktor místo aby mne uklidňoval, mě ještě více vystrašil. Jsem nekonfliktní typ, ale tohle už na mne bylo moc. Odmítl jsem cokoliv a odešel. Nakonec jsem se ještě týž den vydal do Apolinářské, souhlasím s příspěvky, že je to tam ne moc hezká nemocnice, ale ten pán doktor tam je skutečně velmi mílý lidský člověk, který začne tím, že vás uklidní, všechno vysvětlí a opravdu vás zbaví strachu. Neskutečně příjemný člověk, na to jakou dělá profesi :-)
Abych ale Kartouzské nekřivdil, paní doktorka tam je příjemná, ale je tam jenom jeden den v týdnu, tak radím radši zajít k ní.

Komentář ze dne: 30. 03. 2012 14:37:00     Reagovat
Autor: jára - neregistrovaný
Titulek: forma výsledků
Škoda že vám nedají výsledky písemnou nebo elektronickou poštou.Pouze centrifikát za 2000,-Kč.Samo že mi stačí když si tam zavolám a sdělí mi výsledky telefonicky...přesto měl bych větší jistotu...nebo jak se říká,,papír v ruce,,

Komentář ze dne: 13. 09. 2011 15:49:11     Reagovat
Autor: Polly (email) - neregistrovaný
Titulek:
Mám obavy z nákazy už hodně dlouho, ale pořád se nemůžu odhodlat na vyšetření jít. Mám panický strach z toho, že se nakazím tam, třeba při odběrech. Je riziko?

Komentář ze dne: 18. 09. 2011 11:01:28     Reagovat
Autor: Ondřej - neregistrovaný
Titulek: Re: riziko
Ahoj Polly,

můžu tě ubezpečit, že riziko přenosu pohlavní nemocí přímo v ambulanci je tak nízké, ne-li opravdu nulové. Kdekoli jinde, kam během dne zajdeš na oběd, na toaletu je riziko mnohem vyšší. Zde je velmi čisté prostředí, pravidelně desifikované, sestra použivá jednorázové jehly, má rukavice... Opravdu jde o to překonat psychický blok a na vyšetření si zajít. M

Komentář ze dne: 25. 07. 2011 14:29:41     Reagovat
Autor: Poprvé na testu - neregistrovaný
Titulek: Poprvé na testu
Tak jsem tamd dneska poprvé zašel. Je to tam maličké a jde to rychle. Jediné co nebylo úplně nejpříjemnější bylo, že když jdete pro vzorek moči, tak musíte kolem těch, co tam čekají na řadu, ale to už tak bývá koro v každé nemocnici :) Žádné zbytečné vyptávání, milá sestřička, paní dokotorka si držela profesionální odstup. Píchnutí na krev a bylo to.. V pátek si mám zavolat pro výsledky, tak držte palce a dík informace kam zajít ;)

Komentář ze dne: 06. 07. 2011 23:47:50     Reagovat
Autor: Ondřej - neregistrovaný
Titulek: příjemně překvapen
Ahoj, všiml jsem si, že se tu dloho nic neděje. Je jasné, že návštěva na venerologii je dost choulostivá záležitost, ale snad to píšu i pro kluky, co měli stejný pocit jako já, když jsem šel poprvé. Souhlasím s tím, co tu bylo napsáno. Naprosto profesionální přístup, opravdu kluci, není se čeho bát. Paní doktorka byla profesionál a v rámci dialogu ze mne opadla nervozita z vyšetření. Sestra příjemná, pracoviště opravdu špičkové. Je pravda, že ty dny od návštěvy do doby, než se člověk dozvěděl výsledek není úplně psychicky nejlepší, ale o to je pak úleva se o sobě dozvědět, že jste zdravý.

Komentář ze dne: 03. 11. 2009 01:49:07     Reagovat
Autor: rosta - neregistrovaný
Titulek: byl sem poprve
Ahoj, dlouho sem o vysetreni uvazoval, ale vzdy sem se obaval a bal se i sam v sobe priznat, ze se chovam rizikove a tudiz i sance nakazit se tu byla. Hodne sem premyslel, co kdyz sem pozitivni, ale porad mel strach se podivat pravde do oci.
Asi pred 3 mesici mi muj byvaly pritel sdelil, ze ma kapavku a chlamydie a ze by bylo dobre si taktez zajit na testy. Sice spolu nejsme uz 2 roky a kapavku dostal od sveho posledniho kluka, chlamydie se zevne nijak zvlast neprojevuji, takze je muzu mit dlouho a ani o tom nevedet. A po precteni clanku tady sem se tam vydal. Byl sem znacne nervozni, ale z ordinace vysla setricka, ktera zjevne moji nervozitu rozpoznala a rekla ze se neni ceho bat. V ordinaci byla mlada, prijemna doktorka chvili sme si povidali proc sem prisel, jestli dodrzuju pravidla bezpecneho sexu atd. Pak sem vyplnil dotaznik, dal moc, odebrali krev, zaplatil poplatek s tim, ze si mam zavolat v utery po 2. hodine ohledne vysledku. cele to trvalo asi 20 minut.
Priznavam, obaval sem se a s telefonatem otalel az skoro do 4. Po sdeleni, ze je vse v poradku me popadali stavy obrovske ulevy a pocitu stesti.
Urcite budu chodit pravidelne i kdyz nejsem nejak zvlast promiskuitni. Ale obcas dojde i na sex.
Nedavno jsem nekoho poznal a vypada to na neco vaznejsiho, jsem rad, ze do toho jdu tak rikajic s cistym stitem a Pri sexu pouzivame kondom.
Ps: Co jsem nejvic ocenil byl rozsah moznych chorob na ktere jsem byl testovan.
Lidi, urcite neotalejte, je to pro klid vasi duse a hlavne pro vase zdravi. Cim driv, tim lip.

Komentář ze dne: 25. 10. 2009 16:05:08     Reagovat
Autor: Aleš - neregistrovaný
Titulek: můj názor a zkušenosti
Musím se připojit k diskusi..Článek je návodem pro toho, který má potíže a strach zároveň. Já do této ordinace chodím již dlouho a jsem rád, že mi ji kamarád poradil, protože oproti ordinaci U Apolináře, kam jsem chodil dříve, je tohle zcela odlišné ve všem. Zde je prostředí velice příjemné, v čekárně hraje hudba, oproti druhému zmiňovanému, kde sedíte na průchozí chodbě, kde na vás každý kouká jak na trestance, sestra přes veškerou diskrétnost na vás volá jménem, musíte čekat u kartotéky, pak k doktorce, kde vám pak sestra víc než máma vynadá jak se to chováte a můžete si za to sám že něco máte a víte kolik ty testy vůbec stojí, já bych vám přála si to platit, to byste si dával pozor...Tohle se v ordinaci v Kartouzské nestane, protože personál je někde daleko dále než socialistická ordinace tam..Zde vás přivítá usměvavá a děsně ochotná sestra, doktor, nebo doktorka, vždy s příjemným úsměvem a starostlivou otázkou Jak se vede?, která navodí přátelskou atmosféru.. Před jakýmkoliv zákrokem si promluví a vysvětlí co se děje a co bude dál, poskytnou důležitou psychickou podporu. Přivedl jsem na vyšetření přítele, abysme měli na počátku vztahu jistotu, přestože jeho obavy byli tak silné, odcházel z ordinace s úsměvem a nadčením, a těšil se na další setkání až půjdeme na další preventivní prohlídku. Žádné vyšetření jsem nikdy neplatil, nanejvýš manipulační poplatek, a nikdy jsem se nesetkal s nepříjemným chováním nikoho z kolektivu. Na závěr chci podotknout, že jsem v čekárně potkal kdekoho, ale at je to pornoherec, nebo i žena, které sem také chodí, je jedno čím se živí, ale je důležité, že se sem rádi vracejí a odcházejí spokojeni a dobře naladěni jako já, když jdu na vyšetření. Přeji všem, aby i jejich doktor a sestra byli tak profesionální, jako tihle a touto cestou jim všem moc děkuji, že se tak skvěle starají.

Komentář ze dne: 05. 10. 2009 09:40:36     Reagovat
Autor: gibbering.folk (email) - neregistrovaný
Titulek: Aspoň něco
Buďte rádi, že něco takovýho je. Otázky, neotázky, nakonec je i ten největší rejpal vyléčený a o to jde, ne?

Komentář ze dne: 02. 10. 2009 02:54:02     Reagovat
Autor: I. - neregistrovaný
Titulek: Nevím proč zrovna todle zařízení tak propagujete
Já bych tam už znova nešel. Plno vyptávání, s kým kde co, by mne zajímalo jak to takhle dělaj u těch pornoherců s jejich "partnery" pro který to tam zřejmě je "porno závodní" doktor, a vydolovat z nich testy na všechno síla, navíc není pravda že to je hrazené, prej když nejsou příznaky a není to diagnostikováné a je to na mé přání a jen jako preventivní tak to zdravotní pojištovna neplatí. A prej jestli potřebuji písemné potvrzení "do práce", jako kdybych taky točil porno. Pak jsem už šel raději jinam.

Komentář ze dne: 04. 10. 2009 11:01:34     Reagovat
Autor: adam (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Nevím proč zrovna todle zařízení tak propagujete
já mám tedy naprosto odlišné zkušenosti. Celý tým byl profesionální, žádné zbytečné dotazy. A že jsou testy hrazené pojišťovnou je pravda. Pokud tam tedy nechodíš každý půlrok, že..?! Pro pojišťovnu je vždy výhodnější preventivní opatření než samotná léčba..

Komentář ze dne: 04. 10. 2009 16:37:11     Reagovat
Autor: bodyia (email)
Titulek: Re: Nevím proč zrovna todle zařízení tak propagujete
To je nesmysl, hrazený pojišťovnou to je.

Komentář ze dne: 08. 10. 2009 00:18:04     Reagovat
Autor: zelig (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Nevím proč zrovna todle zařízení tak propagujete
Do Kartouzské chodím na preventivní kontroly víc než rok. Nikdy jsem nic neplatil, žádny testy z nikoho nedoloval a porno herce (bohužel) nepotkal. Za sebe můžu napsat, že profesionálnější přístup k pacientům jsem v českém zdravotnictí zatím nezažil.

Nějaký plky o "porno závodním doktorovi" mi připadnou jako výlevy zakomplexovaného jedince, které nemají s realitou mnoho společného.

Komentář ze dne: 04. 10. 2013 16:58:17     Reagovat
Autor: dirk - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Nevím proč zrovna todle zařízení tak propagujete
Plky o porno závoďákovi zřejmě vychází z informací které mají na svém webu. Procházel jsem, informace o pohlavních nemocech kde byla věta. Když točíte s partnerem který je má prokazatelný syfilis, pak musíte docházet atd.- Furt jsem přemýšlel co bych s kým měl točit, až pak mi to došlo.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |