004.cz

Svrab

Svrab je časté infekční kožní onemocnění, přenosné z člověka (vzácněji zvířete) na člověka, které patří do skupiny chorob přenosných pohlavním stykem (STD).

Původcem je mikroskopický roztoč Sarcoptes scabiei (zákožka svrabová). Roztoč žije celý život v kůži člověka. Mimo hostitele samička přežívá maximálně 2-3 dny. Dospělá samička zákožky má velikost 0,3-0,4 mm, sameček je poloviční. Oplodněná samička se zavrtává do škáry kůže a vytváří chodbičku, kde během svého 30denního života denně klade 2-3 vajíčka. Larvy se líhnou za 3-4 dny, kompletní vývoj trvá 10-14 dní. Pouze 10 % vajíček přežívá do dospělosti. Průměrný počet dospělých samiček na kůži nakaženého pacienta je asi 11; u norského svrabu tisíce až miliony.

Klinický obraz a diagnostika infekce:

Pro podezření na nákazu svědčí následující příznaky:

  • Intenzivní až kruté noční svědění po zahřátí pod pokrývkou. 
  • Vyrážka na charakteristických místech kůže – zejména tam, kde je malá tloušťka kůže – genitál, třísla, podbřišek, kolem pupku, podpaží, prsní bradavky, mezi prsty ruky, u malých dětí na dlaních.
  • Zpravidla současný výskyt u členů domácnosti a u všech sexuálních partnerů.
  • Charakteristické jsou dvojice drobných pupínků spojených náznakem malé chodbičky. Vlivem škrábání je typický obraz u neléčeného svrabu časem zkreslen druhotnou infekcí s hnisáním, ekzematizací a šířením kožních projevů na další místa. Postupně může být postižen celý kožní povrch, kromě obličeje a kštice.   
kliknutím se obrázek zobrazí v plné velikosti v novém okně

Roztoč - zákožka svrabová v nákresu.

kliknutím se obrázek zobrazí v plné velikosti v novém okně

Postižení penisu četnými chodbičkami, které svrab v kůži zanechává, vytváří červené pupínky až hrbolky.

kliknutím se obrázek zobrazí v plné velikosti v novém okně

Roztoč pod mikroskopem.

kliknutím se obrázek zobrazí v plné velikosti v novém okně

Roztoč pod mikroskopem.

Svrab u čistotných osob – tzv. “svrab lepších lidí”
Svrab se může vyskytnout i u osob s vysokou hygienickou úrovní. Diagnóza je pak velmi obtížná, protože kožní příznaky jsou málo zřetelné, necharakteristické nebo chybí.

Svrab norský (Scabies norwegica)

Vzácná, zato však závažná forma svrabu, která vyvolává lokální nebo regionální epidemie, obvykle nemocniční. Postiženi bývají oslabení pacienti s poruchou imunity (včetně HIV infekcí). Je vysoce nakažlivý, protože v olupující se kůži jsou tisíce až miliony roztočů. 

Svrab přenosný ze zvířat

Kočky a psi mohou být postiženy svrabem. Roztoč může být kontaktem přenesen na člověka, ale není schopen se na lidském těle množit. Začátek symptomů bývá obvykle náhlý a objevuje se asi 10 dní po přenosu roztoče. Vyrážky jsou obvykle mírnější a ztrácejí se za 4-6 týdnů. Z člověka na člověka se nepřenáší. 

Svrab se vyskytuje celosvětově v 30letých cyklech s 15letým intervalem mezi epidemiemi, ale poslední pandemie, která začala v r. 1964, tento limit přesáhla. V ČR je scabies v pořadí čtvrté nejčetnější infekční onemocnění. Postiženy jsou všechny věkové skupiny s nejvyšším výskytem u 15-19letých. 

Způsoby přenosu:

Přenos onemocnění se děje přímým těsným tělesným kontaktem, zejména při pohlavním styku. Je proto zařazen mezi STD – choroby přenášené pohlavním stykem. A jako infekční onemocnění podléhá povinnému hlášení. 
Další cestou přenosu je kontaminované ložní prádlo, ručníky, šatstvo. Šíření onemocnění napomáhá nízká úroveň hygieny (např. v ubytovnách, hotelích, ústavech sociální péče) a promiskuita. Onemocnění svrabem bývá často nemocnými pociťováno jako ostuda vzhledem k předsudku, že jde o nemoc špinavých a zanedbaných lidí. Svrab však postihuje všechny vrstvy populace. Onemocnění se nepřenáší běžným denním stykem – např. podáním ruky, dotykem. 

Inkubační doba je 14 až 21 dní.

Období nakažlivosti končí po řádně ukončené léčebné (antiskabiesní) kůře, kterou řídí dermatolog, a po provedení všech příslušných hygienických opatření.

Léčba: U léčby svrabu je třeba dodržet řadu důležitých zásad. Jen tak bude úspěšná nebo nedojde zbytečně k opětovné infekci (reinfekci).

  1. Léčbu svrabu má řídit kožní lékař.
  2. Léčba má odpovídat klinickému stavu onemocnění a podle toho se vybírají vhodné preparáty (Skabicid, Jacutin, sirná mast). Léky musí být aplikovány, kromě obličeje, od brady dolů všude (i za nehty). Někdy je potřebná i léčba na lůžku kožního oddělení. Bezpodmínečně nutná je současná léčba všech členů domácnosti a všech sexuálních partnerů (argument, že nemají žádné potíže, je pochybný, mohou být v inkubační době). Léčba u všech musí být ukončena současně! 
  3. Je nutné provést všechna hygienická opatření, s nimiž vás seznámí lékař (vyvařit ložní prádlo a vyžehlit napařovací žehličkou. Co nelze vyvařit, pověsit na dobře větrané místo na 14 dní. Zákožky též nepřežijí mráz. Po ukončení léčebné kůry s nimi nemocný již nesmí přijít do styku.
  4. Pokud byl získán při promiskuitním sexuálním chování, doporučujeme provést další vyšetření na jiná STD.

Prevence: Ochrana jiná než opatrnost při výběru sexuálních partnerů neexistuje. Dbejte též základních hygienických pravidel při ubytování – vyprané lůžkoviny apod.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Svrab - komentáře

Komentář ze dne: 01. 02. 2017 01:31:44     Reagovat
Autor: Antiscabiosum (email) - neregistrovaný
Titulek: Na svrab
Prodam diskretne ucinny lek na svrab 200 g, zbyvaji asi 2/3, neni na predpis, domluva privatne po mailu, ozvete se.

Komentář ze dne: 14. 10. 2018 21:58:47     Reagovat
Autor: Kubo (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Na svrab
Aký je to liek. Nie je ešte po expiracii? Kubo

Komentář ze dne: 08. 04. 2014 20:39:40     Reagovat
Autor: Zuzka (email) - neregistrovaný
Titulek: Dolečeni
Lidi prosím Vás, někdo kdo se setkat se svrabem?? Je možné po léčbě aby se objevili nové pupínky ty s tou perleťovou barvou???? Prosím o odpověď

Komentář ze dne: 22. 05. 2013 12:21:39     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek: svrab
Na svrab nám so spolužiačkou pomohol Jacutin. Boli sme spolu ubytované na jeden týždeň v jednom vysokoškolskom internáte v zahraničí, a po dvoch týždňoch sme obidve dostali svrab. Hanbili sme sa strašne, lebo všeobecne je táto choroba považovaná za dôsledok nedostatočnej hygieny, hoci nedostatočná hygiena je len jednou z príčin. Človek si napríklad sadne na sedadlo v autobuse, a ak tam už niekto preniesol zákožku svrabovú, tak to aj on dostane, aj keby bol akokoľvek čistotný.
Bielizeň sme dali do igelitových vriec, (za tú dobu zákožka skape, keď nemá hostiteľa). Po týždni sme prádlo z vriec vybrali a vyprali. Potom sme ho aj dôsledne vyžehlili. Preparát proti svrabu sme si dávali na celé telo, od krku až po končeky prstov na rukách aj na nohách. Keď si dáte preparát len na niektoré miesta, tak zákožka pred ním ujde na tie miesta, kde ste si ho nenaniesli. Teda musíte si ho naniesť aj tam, kde vyrážky nemáte, lebo inak sa toho tak rýchlo nezbavíte. Po tejto niekoľkodňovej procedúre natierania sa Jacutinom sme vyprali aj to prádlo, ktoré sme počas týchto dní nosili. Niektorí ľudia sa natierajú alkoholom, ale to situáciu len zhorší. To sme sa dočítali v nejakých medicínskych radách. Alkohol zákožku vôbec nezničí, práve naopak, darí sa jej dobre... Počas tých niekoľkých dní, čo sme sa natierali Jacutinom, sme dodržiavali zásadu, že musíme mať ten Jacutin STÁLE na pokožke! Teda aby neboli žiadne "hluché" časové miesta, že napr. večer sa natriem, ráno sa osprchujem a už sa nenatriem, až večer. Po osprchovaní a dôkladnom osušení sa treba natrieť znova, nechať to zaschnúť, aby sme sa mohli obliecť, a mať to na sebe stále celý deň. Ak sme si Jacutin nechtiac na niektorom mieste zotreli, tak sme to miesto znova natreli. Skrátka sme bojovali proti tej mrche skutočne dôsledne. Našťastie sme počas týchto dní nemuseli nikam chodiť, boli sme doma. Svrabu sme sa zbavili behom týždňa. Pretrvávajúce svrbenie je už len pozostatok choroby. Zákožka zanecháva po sebe trus, ktorý toto svrbenie spôsobuje. Svrbenie človeka otravuje ešte istú dobu aj po zničení zákožky. Niektorí si mylne myslia, že sa zo svrabu nevyliečili, lebo ich to stále svrbí. Ale to sú už len také "dozvuky". Škriabaním si vyrážky infikujú rôznymi baktériami, ktoré potom prenášajú po celom tele, takže sa im vyvinie ďalšia pliaga na koži, ale svrab to už nie je. Najlepšie je neškriabať sa!

Komentář ze dne: 11. 09. 2011 00:05:16     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek: Chválabohu Svrab
čaute, som rád že môžem sa psychicky povzbudiť, že nezdieľam trápenie so svrabom sám. Ale bohužiaľ musím sa priznať, že narozdiel od Vás všetkých ktorým Vám bol svrab diagnostikovaný, ja som toľko toho šťastia nemal. Začalo to nenápadne ako alergia na nejakú zeleninu kde tu po návšteve kožného lekára mi bolo diagnostikované HPV. Áno čítate správne, bol som niekoľko mesiacov liečený na HPV ochorenie. Týmto smerom vyjadrujem aj názor na zdravotníctvo v naších končinách. Ale chválabohu tým, že som to nenechal len tak a zaujímal sa o to dostatočne, zistili mi že to nie je chválabohu HPV ale "iba" Svrab som sa mohol konečne plnohodnotne liečiť. Stále mi to ešte pretrváva v malých príznakoch ale to bude asi tým že svrab mal dostatok času na vybudovanie si nezničiteľného impéria v mojom tele..... verím, že budem úspešný a vyhrám.

Komentář ze dne: 22. 04. 2011 20:23:50     Reagovat
Autor: Nix - neregistrovaný
Titulek: chce to klid..
No, taky jsem si ho dovezla z jednoho belgického hotelu. Byla jsem přeléčena Infectoscabem, ale do dvou měsíců to bylo zpět.. Není jen tak ohlídat opravdu všecko. LEČ! vyzrála jsem na ně :) Radím koupit velké pytle na odpadky a Biolit ;) VŠECKO naházet do pytlů, vystříkat, zagumičkovat a nechat týden stát. Já je ještě hodila na terasu na mráz :) tahle improvizace mě zachránila od opakované nákazy. Hodně štěstí ;)

Komentář ze dne: 03. 04. 2011 22:34:57     Reagovat
Autor: Duli - neregistrovaný
Titulek:
Dobry den, keby mal niekto zaujem kupit maste infectosab (mam ich 4 nepouzite) tak piste na 776 734 351... u mna to nastastie svrab nebol, co sa zistilo az dodatocne a teraz nefim co s nimi...

Komentář ze dne: 24. 01. 2013 07:55:35     Reagovat
Autor: peter (email) - neregistrovaný
Titulek: Re:
AHoj,
este mas krem infectoscab ?
Ak ano tak ich kupim od Teba.

Dik

moj email

rakso@atlas.sk

Komentář ze dne: 20. 03. 2011 21:08:45     Reagovat
Autor: Irenka - neregistrovaný
Titulek: trápení se svrabem
po různých částech těla se mi objevily malé červené tečky, které velice svědí.Po rozškrabání veliké pupeny,hlavně v podbřišku. Na místech, kde se má údajně svrab nejvíce vyskytovat (mezi prsty apod.), se mi nic neobjevilo.Bylo mi diagnostikováno podezření na svrab.Nemá ale vůbec tušení,kde bych se mohla nakazit.Jsem velice čistotná,v žádném hotelu apod. jsem v posledních deseti měsících nepřespala.Po aplikaci infectoscabu před třemi dny téměř žádná úleva ani jiné známky zlepšení.Je možné, že se opravdu jedná o svrab? Díky předem za názor.

Komentář ze dne: 22. 12. 2010 19:12:30     Reagovat
Autor: Jano (email) - neregistrovaný
Titulek:
Dobry den chcem sa spytat bol som so znamim a ma podozrenie ,ze chytil swrab a ja som si s nim podal ruku a newiem ci sa da nakazit aj podanim ruky lebo hned na druhy den som mal cerwenu bodku na ruke tak newiem ci som nakazeny alebo nie .Dakujem za wsetky komenty.

Komentář ze dne: 19. 11. 2010 15:42:54     Reagovat
Autor: jaja - neregistrovaný
Titulek:
no tak toto svinstvo som chytila aj ja,, ale ja aspon viem kde, kedze som pn a cele 2 mesiace som chodila len ku lekarovi a hned domov(autom).. je to cisty humus, uz sa len doliecujem, a dufam, ze to uz nikdy nechytim.
trvalo to vyse mesiaca, kym som sa toho zbavila, odteraz si uz budem davat velky pozor a NIKDY si neobujem napriklad papuce, ktore su u mojho lekara na prezutie, lebo aj ked sa vsade pise, ze svrab dostanete len dlhodobym kontaktom s postihnutou osobou, je to kravina, ja som to na 100 percent dostala z papuc u lekara, ku ktoremu zacalo chodit coraz viac ciganiek..najlepsie bolo, ked som toto ochorenie musela ist nahlasit na hygienu a pani hygienicka mi neustale opakovala, ze svrab je zanedbana hygiena,,NO TO URCITE! ale nie u mna! okrem toho mi nevedela pomaly odpovedat na moje otazky, mala som nastudovane o tom viac ako ona,,no krasa..pricom som sa dozvedela, ze v ciganskej osade, odkial chodili cigosky ku mojmu lekarovi maju uz dlhsiu dobu svrabovu epidemiu,,no fakt super!
takze drzim vsetkym palce,, snad sa z toho dostaneme

Komentář ze dne: 06. 10. 2010 16:52:41     Reagovat
Autor: aja - neregistrovaný
Titulek: zoufalá, snad to teď dobojuji
Já jsem si přivezla svrab z hostelu v Barceloně. A to jsem se během jednoho přespání v hostelu dvakrát sprchovala a pro jistotu jsem spala částí těla na igelitu, protože hostel nevypadal na první pohled čistě a s přítelem jsme hned měli z něčeho obavy. Ani to nestačilo. Po příjezdu domů to začalo. Nejprve měla má obvodní lékařka podezření na kopřivku z potravin. Po 14 dech jsem se dostala na kožní a doktorka naštěstí ihned svrab rozpoznala. Nicméně se se mnou moc nebavila, celou dobu psala lékařskou zprávu a mlčela, pak mi předepsala Infectoscab pro mě i pro partnera a pak mi sestra dala leták s informacemi a poslali mě domů. Vůbec jsem netušila, co to bude za peklo. Snažila jsem se vyvětrat vše, vyvařili jsme ložní prádlo a ručníky, žehlila jsem jak divá, asi týden jsem na sebe nevzala nic z oblečení, co jsem měla před tím. Zatímco přítel byl celou dobu bez příznaků, mně se po 14 dnech začaly znovu tvořit pupínky v blízkosti míst, kde byly před tím. Bylo to jasné - ty svině (pardon) ten Infectoscab přežily :( Po 3 týdnech jsem se dostala opět na kožní. Tentokrát jsem dostala sírovou mast na 5 dní a dostalo se mi (od jiné lékařky) většího varování a rad. Jsem doma, vše jsem vyklepala, vyluxovala, vše mé oblečení visí v průvanu na půdě, boty, čepici a rukavice a spodní prádlo mám v mrazáku, v neděli se má přítel na závěr se mnou namazat Infectoscabem a pak se chystáme vše vystříkat insekticidem a na pár dní jít bydlet k rodičům. Doufám, že to pomůže, jsem zoufalá. Člověka to stojí tolik času a peněz, ale hlavně nervů. Nikomu tuhle nemoc nepřeji :-((

Komentář ze dne: 25. 09. 2010 11:19:41     Reagovat
Autor: VX - neregistrovaný
Titulek: Svrab, těžko identifikovatelné trápení.
Povím Vám o svém boji se svrabem. Chytil jsem svrab v červenci 2010 patrně v jednom hotýlku v severních čechách. Dlouho jsem netušil co to bylo. Začalo mě svědit na vnitřní straně kotníku a pak to postupovalo nahoru na lýtka, stehna, pak paže, ruce. Problém byl že jsem žádné červené fleky na kůži neměl ani jinak na kůži nic vidět nebylo nejprve jsem to pokládal za poštípání hmyzem, pak jsem měl podezření na muňky ale nic pohyblivého jsem nikde neviděl. Typicky přes den to moc nesvědilo ale jak jsem vlezl do postele večer tak to za chvíli začalo svědit, hrůza. Všechno povlečení jsem vypral a přidal bělící SAVO Perex na vybělení a dezinfekci prostěradla postupně se to ale zhoršovalo tak jsem měl podezření zda to není alergie na to savo, nebyla. V srpnu se začal drbat i spolubydlící tak jsme přemýšleli co by to mohlo být, někde na internetu jsem se dočetl že svědění celého těla je příznak hepatitis C ale vyšetření to neprokázalo. Byli jsme zase na začátku. To už se mi objevili na loktech, lýtkách a stehnech malé červené tečky ani ne milimetr v průměru od toho jak jsem se pořád škrábal. Pořád jsem se prohlížel ale kromě těch teček z rozškrábání nikde nic ! A svědění se stále zhoršovalo. Spolubydlící naštěstí objevil na zápěstí takové vlasové trhlinky a na konci malá černá tečka. Konečně to bylo jasné. Na sobě jsem nic takového neměl ale svědilo to stále. Hledal jsem na internetu jak s tím nejlépe zatočit. Hororové historky se nefunkčním Jacutinem a alergií na sirnou mast mne odradili od pokusů s těmito preparáty. Tady na fóru někdo doporučuje STROMECTOL, začal jsem hledat na internetu kde by se to dalo koupit a nakonec jsem koupil po internetu generickou verzi 12 tablet 12mg cena 60 USD ~ 1000 Kč, užívá se to jedna tableta denně a lze koupit i menší 3mg tablety např. pro dítě, doporučuje se dle váhy pro člověka cca 60-70kg tableta cca 12mg denně. Účinkuje to i proti jiným vnitřním parazitům, kteří se v čechách naštěstí nevyskytují. Tablety z http://www.emedoutlet.com/health-wellness/Stromectol/275.html dorazili za 7 dní. Svědění bylo ale příšerné a hororové historky ohledně měsíců léčení mne vyděsili, tak jsem hledal ještě mast chtěl jsem s tím bojoval pro jistotu na více frontách. Dočetl jsem se že v zahraničí se mast jmenuje Elimite nebo Permethrine viz. http://www.genericsmed.com/buy-cheap-generic-elimite-permethrin-cream-p-812.html pro dospělého člověka by měla stačit jedna tuba vzhledem k ceně cca 6USD a poštovnému cca 15USD jsem jich objednal několik z http://www.buy-pharma.com/Generic_Elimite_Permethrin_Cream-p-812.html Léky byly tedy objednány ale příjdou nejdřív za týden a pořád to svědí tak co teď ? V jedné internetové diskusi jsem se dočetl že pomáha koupel v chlóru a svědění přestane okamžitě. Hledal jsem tedy produkt, který chlór obsahuje a dal by se použít. Dají se koupit tablety do bazénů ale bohužel se to prodává ve větším množství a bazén nemám tak co pak s nimi. Napadlo mne vyzkoušet omývat se v SAVO Originál, dle návodu to obsahuje sůl a aktivní kyslík. Na chlór se to přemění jen kontaktem s kyselinou takže by to nemělo být tak dráždivé na pokožku. Z toho svědění jsem byl tak zoufalý že jsem se rozhodl to zkusit a zničit ty potvůrky za každou cenu. Nalil jsem tedy do kýble teplou vodu a přidal přiměřeně SAVO. Svědění přestalo skoro okamžitě, podráždění žádné a i ten zápach pokožky jako by z bazénu nebyl nijak hrozný. Tak jsem to opakoval několik dnů po sobě ráno a večer a opravdu to pomohlo. Sice se svědění v následujících dnech sem tam vracelo ale dle diskuzí je to normální, protože kůže je narušená a svědí i když jsou potvory mrtvé. Také jsem vyvařil veškeré prádlo i ložní prádlo, co nešlo jsem nechal několik dní na slunci na balkoně. Ložní prádlo jsem také cca po dvou dnech měnil vydezinfikoval savem podlahy a několikrát vysál koberce. Svědění výrazně ustoupilo i když občas to ještě někde zasvědí. Rozškrábané červené tečky se rychle hojí. Přeji všem hodně zdaru v boji s tímto parazitem, kterého jak je vidno může být velmi obtížné identifikovat zvlaště u lidí s vysokým hygienickým standartem.

Komentář ze dne: 03. 10. 2010 08:37:39     Reagovat
Autor: VX - neregistrovaný
Titulek: Re: Svrab, těžko identifikovatelné trápení.
Mastička Permite (Permethrine) dorazila z obchodu buy-pharma.com po týdnu od aplikace musím uznat že to opravdu funguje, úleva je obrovská. Občas to ještě trochu svědilo ale patrně z toho jak je kůže poškozená a dalo se to vydržet. Rozhodně v teple pod peřinou už to bylo naprosto bez problémů, kdy předtím okamžitě začali vrtat. Doporučuje se namazání mastí opakovat cca po týdnu až dvou týdnech. Jedno balení vystačí na namazání jednoho člověka takže pro jednoho doporučuji objednat alepoň 3 masti. Mezitím jsem zjistil že je mast s Permethrinem dostupná i v čechách pod označením INFECTOSCAB. Bohužel jsem velmi zklamaný přístupem českých dematologů a venerologů. Možná je to tím že se tolik se svrabem již nesetkávájí ale několika kamarádům, kteří se nakazili podobně svrab vůbec nebyl diagnostikován ani když upozornili že se se svrabem setkali. Místo toho byl svrab chybně diagnostikován jako zanícená mazová žláza nebo jako alergie a suchá kůže lékem pak byli předepsány různé hydratační krémy, které problém bohužel neřeší. S diagnostikou je tedy zřejmě opravdu potíž. U lidí s vysokým hygienickým standartem může být totiž jediným příznakem svědění a později pouze malé tečky. Pokud vás svědí na různých částech těla, doporučuji prostudovat článek zde http://www.solen.cz/pdfs/med/2008/02/08.pdf Tak pokud Vám doktor opakovaně odmítá předepsat léky na svrab a vy už nevíte co dělat doporučuji si léky objednat přes internet zvláště mast Permite, Elimite nebo Infectoscab. Je to nejrychlejší způsob jak se toho zbavit.

Komentář ze dne: 03. 10. 2010 08:40:23     Reagovat
Autor: VX - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Svrab, těžko identifikovatelné trápení.
Pokud budete hledat mast s Permethrinem tak v různých zemích se označuje různě :

Venezuela: Piokil Plus Nix Elimite
United States: Acticin Residex P55 Lyclear
United Kingdom: Bug Proof¤
Switzerland: Loxazol
Sweden: Nix
Spain: Sarcop
South Africa: Lyclear
Russia: Nix (Никс) Nix¤
Portugal: Desintan P Quellada P¤ Pyrifoam Lyderm
New Zealand: Lyclear¤
Norway: Nix
Netherlands: Loxazol Scabisan Scabisan Plus
Mexico: Novo-Herklin 2000 Pre Clean Mom
Italy: Nix Zehu-Ze Nok New-Nok Mite-X
Israel: Lyclear
Ireland: Lyclear Permite
India: Perlice
Hong Kong: Quellada
Greece: Nix InfectoPedicul
Germany: Delixi¤ Nix Moustidose Mousticologne Moskizol¤ Modul'Aid¤
France: Insect Ecran
Finland: Nix
Denmark: Nix Kilnits
Chile: Assy Espuma¤ Nix
Canada: Kwellada-P Wellcid Toppyc¤ Pluritin Piostop¤ Piosol¤ Piosan¤ Piolhol Plus Permetrix Permetel Nedax Nedax Plus Lendrex Kwell Keltrina
Brazil: Clean Hair Zalvor
Belgium: Nix Quellada Pyrifoam Nix¤
Australia: Lyclear Witty Sapucai Quitoso NF Percapyl¤ Pelo Libre Nopucid Lumat¤ Kwell Kinderval Helpp Hairclin Fripi Duncankil¤ Dermoper Capitis Blum B-Jen
Argentina: Assy Crema de Enjuagu

viz. http://www.genericsmed.com/buy-cheap-generic-elimite-permethrin-cream-p-812.html

Komentář ze dne: 08. 12. 2010 21:55:17     Reagovat
Autor: V.D (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Svrab, těžko identifikovatelné trápení.
Halo,já jsem četla jeden příspěvek a tam doporučoval objednat Permithin v Americe,ale tam musí mít člověk na zaplacení Visa kartu a tu já bohužel nevlastním?Nevíte jak to funguje v Čechách,já totiž bydlím ve Švýcarsku a tady na to nic pořádnýho nemají.Děkuji

Komentář ze dne: 22. 09. 2012 14:00:50     Reagovat
Autor: Strach - neregistrovaný
Titulek: Re: Svrab, těžko identifikovatelné trápení.
ahoj,

chcem sa opýtať, či ta kúpeľ so Savom,ktoré si opakoval niekoľkokrát( koľko krát?), či ti nevysušila pokožku a či ti neostali nejaké patologické zmeny na pokožke???

Ďakujem
P.S. Som zúfalý!!!

Komentář ze dne: 15. 01. 2010 16:42:15     Reagovat
Autor: MaYo (email) - neregistrovaný
Titulek: Svrab
Ja som chytil svrab v práci. Zamestnal som sa cez agentúru XAWAX. Ubytovali ma na ubytovni kde to nebolo celkom príjemné nakoľko tam prebývalí všelijaký rumuni a iná nečistotná spodina. Chvála, že som dostal sám izbu. Po troch týždňoch som sa začal škrabať a vedel som, že je už zle. Dal som v práci výpoveď a cestoval som domov. Najprv som nevedel čo to je tak som na to nedával veľký ohľad. A potom to prišlo nočné svrbenie. Škrabal som sa až do mäsa do krvi. Nakoniec som už bol tak doškrabaný, že som si nemohol sadnúť ani na zadok. Nezostávalo mi nič iné ako navštíviť kožnú lekárku, ktorá hneď skonštatovala, že je to svrab. Vydýchol som si, že konečne som sa dozvedel diagnózu. Ale čo už to som nevedel čo ma čaká. Začal som používať JACUTIN. Lenže ten bol na nič a škrabal som sa dalej. Obehal som celé mesto dokiaľ som si zohnal 20% sírovú másť. A teraz počuvajte. Celý som sa tým natrel. Je to lepkavý smradľavý nepríjemný humus, ktorý nemôžete zniesť. Sám sebe sa hnusíte.Liečba mi trvala 4 mesiace a spotreboval som 600 ml 20% sírovej maste čo číní 3 veľké balenia. Váźne svrab neprajem nikomu na svete....je to najzákernejšia choroba čo ma postihla v mojom živote a dúfam, že posledná. Svrab so sebou prináša úzkosť a zúfalosť a to je daný fakt, ktorý ubíja človeku psychiku.

Komentář ze dne: 10. 11. 2009 12:57:37     Reagovat
Autor: anushka (email) - neregistrovaný
Titulek: svrab
ja som s týmto ochorením bojovala rok a tiež viem čo sú to za nervy.doktorka mi až po polroku povedala že to môže byť svrab dovtedy mi tvrdila že je to alergia na jedlo.no keďmi povedala ,že toje svrab zrútil sa mi celý svet.myslela som že sa zbláznim.nezabral mi jacutin a najskôr ani sírová masť,pretože mi doktorka tvrdila že to nemôže byť na tvári ani vo vlasoch.lenže ja som to mala už všade.tak som sa natierala sírovou masťou aj v hlave aj na tvári a ešte môžem doporučiť solfatan(to je sírové bahno) a v tom som sa kúpala.trvalo to 5meciacov ,kým som sa toho úplne zbavila,pretože sa mi na tej tvári ťažko natieralo úplne mi vysušilo pokožku.Chcem ale všetkým odkázať že keď,som to ja prežila,že to zvládnu aj oni.strašne som sa za to hanbila,nepovedala som to nikomu iba my s deťmi sme to vedeli,veď kto by ku nám ešte niekedy prišiel keď by to vedel?doteraz som ale neprišla na to kde som to chytila.bola to nočná mora a ja som niekedy malapocit že si tú kožu zvlečiem,lebo pomyslenie že sa mi tam niečoliahne bol príšerný.všetkým držím palce .

Komentář ze dne: 06. 02. 2008 13:22:53     Reagovat
Autor: Martina - neregistrovaný
Titulek: Svrab... noční můra
Všechny zdravím,
i já jsem se setkala se Svrabem. Bylo to loni v létě a bojovali jsme s tím jak lvi hezkých pár týdnů. Jak zde již bylo řečeno, tak Svrab můžeme chytnout téměř kdekoli, kde jsou látky vystavené více lidem, případným přenosečům. Protože Zákožka svrabová dokáže přežít v čalounění i 3 dny... takže nebezpečí číhá v tranvajích, metru, v čekárnách atd. A není pravda že Svrab chytnou jen lidé "co se nemyjí", právě že ti co se úzkostilivě myjí i několikrát denně, tak jsou ve větším nebezpečí, jelikož svou pokožku zbavují přirozené mastnoty, která ji chrání... My jsme chytli Svrab konkrétně od babičky z domova důchodců... tam se samožřejmě dušovali, že to od nich není. Až když si žačli stěžovat i ostatní, tak udělali na týden karanténu... no veselé, když uvážíme, že inkubační doba je minimálně 14 dní. Zkoušela jsem na to Jacutin, pak sírové mýdlo a nakonec i sýrovou mast... je to hnus, který bych nepřála nejhoršímu nepříteli!!! Všechno je mastné, nechutné a na vyhození... opravdu hrůza a je mi zle, jen co si na to vzpomenu. Můj přítel má od té doby alergii na síru a kůže se mu nevzpamatovala dodnes, nikdy neměl problémy a teď má kůži suchou a papraskanou :(
No a když jsem se dočetla o lécích, které se podávají orálně, tak jsem šla za doktorkou a ta na mě koukala jak na debila, co si to vymýšlím... poslala mě na nějakou kožní kliniku a napsala jim tam do posudku, že jsem fakt otravná :( veselé veselé... takže jsem tam raději ani nešla.
Takže bych možná doporučila, jít na kožní kliniku rovnou a vnutit jim že chcete prášky, lepší je platit než zažít sírovou mast!!! Je to opravdu zážitek na celý život!!! Do teď když objevím pupínek, tak jsem na mrtvici :( Přeji všem hodně pevné nervy na boj s tímto parazitem, je toho opravdu třeba.

Komentář ze dne: 30. 12. 2007 22:46:47     Reagovat
Autor: Ivina (email) - neregistrovaný
Titulek: svrabové, a to vánoce, a Nový rok:(
popravdě řečeno, nejsem nevím co, stydím se za tuhle nemoc, nevím kde já zrovna ji mohla chytnout, je to otřesný, já která sem 2x denně ve sprše, a čistotná je celá moje rodina, každý měsíc míváme od uklidové čety luxování, parch nám uklízí a tohle mimo teho vysávám 2x týdně, a chytla jsem svrab, vubec netuším kde, doktorka mě řekla že sem to i z autobusu mohla chytnout, nebo sem mohla sedět na lavečce kde byl treba (nemám nic proti temhle lidem) bezdomovec. Mám krásné to Vánoce, s nemocí. a ještě hezčí že deně vysáváme parním vysavačem,lůžkoviny denně měníme povlečení, no hrůza, větráme.. Nechápu kde a kdy a jak sem to mohla chytnout, ted v zimě, každopádně nikemu tu nemoc nepřeji... a to že zde píší že je to nemoc nošená pohlavním stykem? hmmm.. pěkný... žádného partnera nemám, tak kde sem to chytla, dopr*ic, štve mě to ale nic nenadělám, a kůži tu mám rozdrápanou tak, že mě na noc naši svazují abych se jak já temu říkám ´´nedrbala´´. Každopádně nikemu to nepřeji.... mějte se

Komentář ze dne: 25. 09. 2007 19:20:26     Reagovat
Autor: SALLY (email) - neregistrovaný
Titulek: svrab velký nepřítel
Reaguji na Váš článek. Také já a má domácnost jsme si přinesly z dovolené svrab. Bylo to šílené. Bydleli jsme v podnájmu a majitelé jej dostali také. NěkolikaOPAKOVANÉ kúry nepomáhaly,nakonec jsme se museli vystěhovaT DO JINÉHO BYTU, protože my jsme se vyléčili a opětovně jsme to chytli zase od majitelů,nebyli asi důslední Po přestěhování pomohla sírová mast 20% na týden+dezinfekce celého bytu. Po 7 letech jsem navštívila v dobrém úmyslu majitele zmíněného bytu a přinesla jsem si svrab znovu.Oni ho za těch 7 let nezničili.Jenže mě napadá, že se pořád něčím mažou, trochu to utlumí a pak se jim to v plné parádě vrátí.Nejhorší je, že mám strach, že ta potvora je už na běžné léky (Jacutin, sírová mast) rezistentní a napadá mě, jestli se toho vůbec zbavím,nebo s tím budu muset žít do konce života.Propadám beznaději, která je asi v tomto případě nejhorší.Myslíte, že existuje zaručená léčba?Budu Vám vděčná za jakoukoliv radu. Díky

Komentář ze dne: 29. 12. 2007 02:44:44     Reagovat
Autor: ner - neregistrovaný
Titulek: Re: svrab velký nepřítel
jop, existují nové masti s perfektní účiností, jméno bohužel ale nevím..

Komentář ze dne: 17. 09. 2006 16:01:20     Reagovat
Autor: Abc - neregistrovaný
Titulek: Jiná metoda léčby
Vážení přátelé, ač jinak velmi čistotný člověk, i já jsem před časem ke svrabu přišel. Nepřál bych tuto nemoc ani největšímu nepříteli. Mnoho měsíců jsem se jí nemohl zbavit. Nezabíral ani Jacutin, ani sírová mast, ani peruánský balzám. V zahraničí však existuje lék (tablety), který se jmenuje STROMECTOL. Účinná látka se jmenuje ivermectin. Napadá nervový systém zákožek i jejich larev. Okamžitě zvířátka hynou a látka se drží v těle, takže působí prevenitvně. Účinnost je vysoká. V ČR tento lék není registrovaný, ale protože jsme členem EU, lze ho dovézt na základě běžného českého receptu přes českou lékárnu. Spolehlivě to funguje, tak to řekněte svému ošetřujícímu lékaři. Jen ta cena! 1400 Kč. Ale stojí to za to. Ahoj a držte se!

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |