004.cz

Vysoký tón hlasu

Ahoj kluci z poradny,
mám takový problém je mi 23 a mám hodně vysoko hlas. Vzhledem k tomu že mám i delší vlasy tak si mě pletou s holkou. Ani tak by mi to nevadilo, ale ten hlas bych rád alespoň někdy změnil. Proto moje prosba je asi taková - existuje nějaká možnost jak změnit hlas a nemuset se na to soustředit. Jestli ano tak jakou formou. Je k tomu potřeba cvičit nějaké techniky nebo přímo nějakým ambulantním zákrokem. Nebo jestli je možné to najít na nějakých stránkách. Předem dík a jste super.)

 Zdeněk


Ahoj Zdeňku,

Neznáme metodu, jak zaručeně změnit hlas jinak než-li nějakou lékařskou metodou – myšleno cvičením. Můžeš to ale zkusit třeba jako když se imitátor snaží napodobit nějakou osobu, ale ne každý má na to dostatečně vyvinuté hlasivky a je schopen.

Zajímavé by bylo pokusit se zjistit, jaká je příčina výšky tvého hlasu. Napadají nás tyto možnosti:

1/ Je to tebou vytvořená a nyní nežádoucí póza podpořená neurózou, afektovaným vystupováním apod. Hlas by šel přirozeně snížit spolu se změnou na psychice a chování.

2/ Příčina může být dána chybou v androgenní distribuci. Tedy hormonálně. Nutné je endokrinologické vyšetření. Podáváním androgenů by se dal hlas prohloubit, jako se to děje při konverzi transsexuálů. Úspěch nemusí být velký.

3/ Jedná se o genetickou vlohu. Tady je řešením chirurgická operace. Není jednoduchá, jednalo by se o extrémně jemnou operaci hlasivkových svalů. Možnosti dnešní ORL chirurgie jsou poměrně vysoké. Riziko ztráty hlasu je malé.

Svůj problém zkonzultuj na ORL pracovišti nejbližší polikliniky. Lze předpokládat, že zákrok nebude hrazen pojišťovnou.

Hodně úspěchů.

Vysoký tón hlasu - komentáře

Komentář ze dne: 08. 01. 2020 17:39:48     Reagovat
Autor: Šárka (email) - neregistrovaný
Titulek: Kluk s vysokým hlasem
Dobrý den. Moc se mi líbí, když klukům/mužům zůstane vysoký hlas, neměla jsem to štěstí potkat takoveho kluka,který by mě měl rád, všichni mají hlubokej, pomůže mi někdo? Můj přispěvek neni fake. Kdyztak kontaktujte mne

Komentář ze dne: 01. 08. 2016 23:27:52     Reagovat
Autor: bezejmenny anonym - neregistrovaný
Titulek: Vysoký tón hlasu
Já jsem trpěl sdi do 21 let vysokým hlasem a nepomohla mi ani zkusena logopedicka ani doktor se cvičením, sice mi na chvíli zněl a pak přeskočil ale zase se vrátil.pomohl mi až léčitel doktor boris tichanovskyj sice jsem byl NQ jeho zájezde kvůli zraku ale ob pomáhá se vším myslím že to bylo s něčím v páteři nicméně asi od roku 2013 mluvím plněné barytonista a je to paráda už se centimetr jako chlap a ne eunuch.doporučuji ho at už máte jakýkoli problém.

Komentář ze dne: 27. 03. 2015 09:32:14     Reagovat
Autor: Ušoplesk (email) - neregistrovaný
Titulek: 12 let penis
Ahoj brzy mi bude 12 a můj penis měří 6,5 cm ,
při ztopoření 9 cm je to normální?Měl jsem už 3krát sex ale jako fakt pořádný,2krát ve vaně a 1krát v
posteli a moje holka byla naprosto spokojená. Penis se mi také pravidelně zvedá co to znamená?

Komentář ze dne: 28. 10. 2008 16:21:36     Reagovat
Autor: blax (email) - neregistrovaný
Titulek: heh
Ja si naopak myslim ze je to naopak uplne super mit takovy hlas ;) Neni to o vecech jako takovych , ty mi vnimat neumime. Je to o nasem pohledu ;) Kdyz uz tak na tom pracovat heh Muj nazor.

Komentář ze dne: 08. 02. 2006 13:15:34     Reagovat
Autor: valbo (email) - neregistrovaný
Titulek: Vyšší ton hlasu
Ahoj
Podle mne je nejlepší Foniatr.
Tam ať jde nejdřív.
Já kdybych tam tehdy nešel, dodnes bych mluvil jak buzík.
Tehdy sem se ale pokládal za heterosexuála. A jako silný homofob sem nemohl mluvit jak ... .
Doktorka mi dala cvičení, bylo to v tom, že se přidržoval ohryzek ve spodní rovině a mluvilo se.Zpočátku to bylo velice obtížné, ale po 14dnech to přece jen šlo a za 3mesice jsem mluvil jako kluk.
Bylo mi 15. Kdybych tam tehdy nešel, dodnes bych měl vysokej hlas. Nebo bych dál mutoval... .
Akorát byla nutná omluvenkua v hudební výchově, kde jsem měl půl roku po tom zákaz zpěvu, což mne mrzelo, protože jsem měl krásný a vysoký soprán, ale co, kluk jmá mít hlas jako kluk, nemyslíte?

V Olomouci bych doporučil MUDr.Maňáskovou, byla výborná a příjemná. V Brně, doktorku Bártkovou.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |