004.cz

Nejsem spokojen s obřízkou

Asi před měsícem jsem podstoupil cirkumcizi (= obřízka pozn. redakce) a zvolil jsem si těsnou a nízkou, tedy aby zbylo co nejméně vnitřní předkožky a jizva byla co nejtěsněji u žaludu a těsnost co největší, aby i v klidovém stavu kůže byla napnutá a nemohla vůbec přes korunu žaludu, jenže po zahojení jizvy jsem postupně zjistil, že těsnost je tak střední, v klidu se mi někdy stane že část kůže se přehrne za korunu žaludu tak do čtvrt až poloviny žaludu, proto si myslím, že těsnost asi není tak jak by měla být a chtěl bych se zeptat, zda li by se dala udělat nějaká korekční operace, aby i v klidovém stavu kůže byla stále napnutá. Jde o to že jizva je těsně za žaludem a vnitřní předkožky zbývá tak 3mm a obávám se, že by nebylo možné udělat novou jizvu. Musel bych mít dvě jizvy pod sebou nebo to lze vyřešit jinak? Velice dekuji za odpověď.

 Radek


Ahoj Radku,
 
obávám se, že aniž bych tvůj problém neviděl, nemohu 100% poradit. odle mého názoru, je s tímto drobným přesahem nutné počítat. Není asi možné vybrat kůži tak, aby byla na penisu napnutá tak jak by se ti asi líbilo. Při erekci se penis zvětšuje až o 75% a pokud by kůže byla příliš napnutá, může při souloži docházet k fisurám a pálení či krvécení. Není vyloučeno, že i po korekční operaci by se kůže opět sama nezačala pře žalud sama přetahovat. Další zásah bych nedoporučoval pokud nedošlo při hojení k nevhodné deformaci jizvy.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Nejsem spokojen s obřízkou - komentáře

Komentář ze dne: 29. 12. 2012 15:31:41     Reagovat
Autor: Karel (email) - neregistrovaný
Titulek: Jde to.
Radku. To co se píše v odpovědi není úplně pravda. Např. u muslimů, je za obřízku považován jen stav, kdy je žalud vždy celý obnažen, a krytí žaludu byť jen ze čtvrtiny je již nepřípustné. Oni ví, jak toho i u dospělého muže dosáhnout. I v česku lze získat rituální obřízku. Pokud chce podrobnější info, ozvi se.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |