004.cz

Neshoda při sexu ve třech

Ahoj, rád bych Vás poprosil o radu. S partnerem jsme ve vztahu již 4. roky.  Je nám oběma 23 let. Přibližně přede rokem jsme se oba dohodli na tom, že bychom rádi vyzkoušeli sex ve třech. Předem jsme si stanovili pravidla hry a celé to proběhlo ke spokejenosti nás obou i třetího aktéra. Potom jsme "trojku" absolvovali ještě dvakrát a stále spokojenost u obou. Nedávno došlo zase na "trojku" ale potíže se ukázali tehdy, když jsem byl v poloze pasivního aktéra při análním styku. Jsem totiž málokdy pasivní a k aktu svolím jen když na to je z mé strany opravdu chuť a nálada. Jinak anální styk praktikujeme docela často, ale většinou jsem já aktivní. Partner mi po této zkušenosti začal vyčítat, že "se nechám od cizího" a že když to ode mne chce on, tak nemám náladu. Došlo k veliké diskusi, kde jsem se snažil partnerovi vysvětlit, že k tomu aby mi pasivní role při análním styku něco přinášela, musí ten dotyčný splňovat nějaké požadavky(mužnost, způsob milování,vzhled,věk), nebo tam musí být nějaký momentální stimul. Partner to spojuje (asi i právem) s mou lehce vůdčí rolí ve vztahu. Nemám zálibu v extrémě starších lidech, nebo zvrhlém vzhledu, ale spíš je to v tom, že bych asi s potížemi snášel podřízenost v sexu od partnera se kterým jsem ve vztahu. Snažil jsem se mu vysvětli, že anální styk k životu nepotřebuji a že je možné ho zcela vypustit, nebo vypustit mou pasivní roli v něm. On ale reagoval, že by mi jen rád dal to, co mi dají jiní. Je na to nějaká rada, nebo vysvětlení???

Bořek


Milí kluci,

Ozvláštnění partnerského sexu někým třetím či x-tým vždy přináší rizika. Pár, který se rozhodne o tento způsob řešení stereotypu partnerského sexu, by se měl předem připravit na stav co dělat, kdyby došlo k nějaké neshodě v této věci. Jejich vztah by měl být natolik pevný, aby si mohli říci, že ať se stane s tím třetím cokoliv, neměl by to být nikdy jediný důvod proč se rozejít. Jako prioritu brát vztah současný a jemu podřizovat jakýkoliv další vztah s oním třetím. Důležité je brát ohled i na třetího a to z toho pohledu, aby mu nebylo citově ublíženo tím, že se zamiluje a čistě sexuální poměr mu bude přinášet vnitřní bolest z neopětované lásky a nerovnoprávnosti vztahu 3 lidí, kdy pár je nadřazen onomu třetímu.

Po té následuje to, že se dohodnete na tom, co je a co není nevěra, kterou by si nikdo z páru nepřál. Také si domluvíte způsob ochrany před venerickými onemocněními a AIDS, aby sex s někým neznámým neznamenal zvýšené riziko ohrožení vašeho zdraví. Spolu s tím se můžete i předem domluvit na tom, jaké praktiky očekáváte. Leckdy to mohou být ty, které partner zrovna nepreferuje, ale někdo třetí vám je může poskytnout. Např. sadomasochistické hrátky, či jiné bizarr praktiky, ale klidně i anální sex.

Pokud tě nepřitahuje pasivní styk s partnerem, neměl by tě k tomu nikdo nutit. Pokud má tvůj partner chuť být aktivní, doporučuji aby byl aktivní s tím třetím. Nikdo by neměl být nikdy nucen k něčemu, co mu není příjemné, nebo ho nepřitahuje. Myslím, že jsi to svému partnerovi řekl správně. Z jeho strany by mělo přijít určité pochopení a neměl by tě nadále nutit. Samozřejmě chápu, že mu je líto, že tě nepřitahuje pasivní role s ním. Pasivní anální sex je velmi často spojen právě se submisivním vnímáním této praktiky, což odráží i to, že aktivní partner by měl splňovat určité
kvality, ke kterým patří to, zda-li partner působí či nepůsobí dostatečně dominantně. V tvém případě je fixně dána nějaká představa o aktivním partnerovi, kterou bohužel nesplňuje tvůj partner stávající. Pasivní role v análním sexu s životním partnerem vnímáš jako ponižující, což nevnímáš pokud je to právě s tím třetím. Není na tom nic, co by bylo špatné. Naopak je to zcela normální stav, který se v tvém případě jeví jako problém. Zkuste si o tom znovu promluvit a popiš partnerovi své pocity a potřeby. Věřím, že naleznete kompromis.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Neshoda při sexu ve třech - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |