Proč by měl být pasivní anální styk spojem se submisivitou? naprosto nesouhlasím s tak vysove stereotypním, zatím však stále přežívajícím mýtem.jde o úhel pohledu, nenechme se vláčet předsudky!!!
tomichal 17.05. 2002 - 14:19 << RE

Reakce na tomichal 17.05. 2002 - 14:19
Ale Tomichale! Přečti si to důkladněji:
... Pasivní anální sex je velmi často spojen právě se submisivním vnímáním této praktiky...
Není to žádný mýt, ale skutečnost. Pokud nevěříš, zkus si udělat anketu mezi gay páry, které spolu žijí déle jak 1 rok. Pokud je jeden z páru dominantní (velí a rozhoduje) je velmi pravděpodobné, že v análním sexu je spíše aktivní. Jen vyjímečně je to obráceně. Stejně je to u nás doma i u našich známých párů. A můžeš se na to dívat z jakéhokoli úhlu pohledu a žádný předsudek v tom není.
Libor-HK 17.05. 2002 - 20:43 << RE

Přiznávám, že v určitém úhlu pohledu to může působit zkresleně. Ono sexuální vzrušení a následné uspokojení není způsobené jen čistě mechanicky, ale především psychicky. Existuje mnoho lidí, kterým anální styk nevyhovuje právě kvůli tomu, že se při něm necítí dobře, přestože je jim tento způsob sexuálního styku velmi příjemný. Jedná se tedy jen o variantu výkladu výše uvedeného problému.
Požadavky na aktivního partnera mohou být různé. Není podmínkou dominantně působící partner, ale třeba výrazně mladší a hubený apod. Každý ať jedná podle svého gusta...
Poradna 004 18.05. 2002 - 15:42 << RE

Souhlasím s Liborem-HK , sám žiji s partnerem již nějaký ten růček a uznávám, že např.já sám když již dojde na analní sex (a to vzácně!), jsem zásadně aktivní. I když nesnáším ono rozdělování na na "mužskou či ženskou" roli v domácnosti jsem dominantnější i ve vztahu. A věřte není to vždy zcela bez problémů. Partner pak spoléhá na to, že jej jako ta silnější část domácnosti budete více chápat a bránit před jeho vlastními náladami. Problém ale není v tom, zda ten kluk (Bořek?) byl pasivní onomu třetímu klukovi, ale v tom, že pokud již se některému páru "poštěstí" sehnat někoho na trojku a shodou okolností bude onen třetí kluk např. právě váš typ či alespoň víc sexy než váš partner dovolíte mu víc. Přeci jen i kdy se dva mají rádi a sex spolu provozují již nějaký ten pátek (ke spokojenosti obou - alespoň jakž takž) stává se z toho určitý stereotyp. Při trojce najednou ožijete a děláte i to, co by jste s partnerem nedělali... A není to kec. Znám dost kluků a právě na něco podobného jsem se jich ptal a vesměs všichni tvrdí, že se ani tak nebojí toho, že by se jim onen třetí kluk zalíbil víc než ten jejich partner ale toho, že partner bude žárlit právě např. na to, že se budou snažit věnovat více tomu třetímu. Je to podobné jako když se pár dohodne na tom sehnat někoho na trojku a pak se bojí aby jeden z nich nebyl pro toho třetího atraktivnější a nevěnoval se mu víc. Ale to je asi případ od případu. Já sám bych rád preferoval onu trojku či dokonce čtyřku,pětku..... ale bojím se toho, že by můj vztah s přítelem dostal jisté trhliny které se těžko spravují. Nakonec onen Bořek to napsal zcela jasně. Důvod proč dělal to, co příteli nedovolil, byla jistá jeho představa a tu mu onen třetí asi splňoval. Proto mu dovolil to co partnerovi nikoli. Nejhorší na tom je ale to, že ač si předem stanovíte jistá pravidla nikdy se nemůžete spolehnout , že budou doslovně splněna. Není to věc jen tělesných předností ale i psychiky a ta nám dá někdy zabrat více než pořádný "kolík" .
fogacer 21.05. 2002 - 03:53 << RE

trojka to je moje ja rad ja rad!to muzu od rana do vecera s obouma.haha
Honza Krčál • 09.06. 2002 - 00:41 << RE

Nevim jak vy ale ja se klonik spis k nazoru TOMICHALA...ziju s klukem pres dva roky a ackoliv sem aktivnejsi casteji ja, nemyslim ze bych byl dominantni ve vztahu....nevim...pripada mi ze se moc direktivne v radach ridite mytama a obecnyma pravidlama...ale co je pravidlo a co ne???
diesel 16.11. 2002 - 13:27 << RE

Obecné pravidlo zní: LICHÉ POČTY ZVYŠUJÍ SOUTĚŽIVOST (ne vždy souloživost)... Kdežto sudé ji snižují, že. To věděl už i Darwin se svou teorií přirozeného výběru :-D)
Eddan 21.01. 2003 - 13:19 << RE

Ja taky souhlasim s tomichalem a dieselem... v sexu jsem vetsinou pasivni, ale ve vztahu jsme s partnerem rovnocenni a spis jsem dominantnejsi. Pasivni analni styk rozhodne nespojuju se submisivitou, proste se mi to libi, jako spousta dalsich sexualnich aktivit a nerozlisuju v tom vztah podrizenosti a nadrazenosti. Je ale pravda, ze muj partner tenhle nazor taky nedokaze pochopit a tezko by nesl, kdybych ve trojce byl tomu tretimu pasivnim partnerem, zato kdyby to bylo obracene a ja byl aktivni, bylo by vse v poradku...
perspective 10.05. 2003 - 16:41 << RE

Taky jsem spis ve vztahu dominantni a v sexu submisivni. HK by nemel byt tak dogmaticky :-) Jakub
caravaggio 19.06. 2003 - 14:51 << RE

taky mi prijde jako nesmysl ze pasivni analni styk je vniman jako submisivni nebo dokonce ponizujici! Je to trapny stereotyp zaneseny z tupeho kopirovani heterosexualniho chovani. Objevuje se napr. v ruznych kulturach v nichz (na rozdil od krestanstvi ktere ji v bezne verzi zavrhuje zcela) je homosexualita jako nepatricna vnimana jen v pripade toho kdo je pasivni, ten kdo je aktivni je z hlediska spolecenskych norem vporadku. .. Proste se vykaslete na spolecenske predsudky, zamyslete se nad tim proc vam to ci ono (ne)vyhovuje a zda za tim nejsou prave jen pouhe naucene (vnucene..) a pro vas neprirozene predstavy.
xilz • 01.09. 2003 - 05:36 << RE