004.cz

Miluji se s heterákem

Milí přátelé,
před časem jsem poznal člověka, do kterého jsem se na první pohled zamiloval, snažil jsem se s ním seznámit, což se mi podařilo, i když jsem tušil, že je asi heterosexuál. Báječně jsme si rozuměli a dovolím si říct, že jsme na 98% naprosto stejní, to ve mě ještě zvýšilo pocity, že je to TEN PRAVÝ. Bohužel jsem se také přesvědčil, že má partnerku. Nicméně i přes to jsem mu dal SMSkami najevo své city. I on po velmi krátké době našeho přátelství přiznal, že ke mně cítí cosi, jako ke svému bratrovi, cosi jako ke krvi své krve:-). Když jsme se sešli podruhé na plánovanou "prokecanou noc", vydrželi jsme kecat asi do 4 do rána a pak na nás přišla únava, takže jsme se uložili k spánku. On prohlásil, že neusne, když mu někdo nepředčítá Hobita nebo ho nedrbe ve vlasech. Na mou otázku, jestli má Hobita odpověděl, že ne.:-) Sami si dokážete představit jak situace probíhala dál. Bylo nám jasné, že to co k sobě cítíme není jen pouhé přátelství či bratrský vztah. Podobná situace se odehrála i o dva dny později. Oba jsme ale také měli výčitky svědomí, ale (myslím že oběma - tedy alespoň to říkal, když mě oslovoval sladkými slovíčky- ale mě určitě) přišlo to, co se odehrálo velmi příjemné. Problém je ale v tom, že má svou přítelkyni již 7 let a miluje ji. To znamená, že nedokáže milovat nikoho jiného. Teď jsme se již 4 měsíce neviděli, chováme se k sobě přes telefon a Smsky jako výborní přátelé. Ve mě je neustále velmi silný cit k němu, ale mám pocit, že on se dalších setkání trochu bojí. Nevím, zda mám v této situaci vůbec naději na nějaký ev. vztah, nebo se mám snažit na tuto lásku zapomenout (ne že bych se už nesnažil, ale nejde to tak snadno). S pozdravem  a přáním jen krásných chvil

Vojta


Ahoj Vojto,

tvůj příspěvek do poradny mi po prvním přečtení přišel jak výtah z románku červené knihovny. Samozřejmě bych ti moc přál, aby se vztah rozvíjel a tvůj kamarád se stal partnerem. K tomu by ale asi bylo nutné překonat několik poměrně zásadních životních momentů.
 Bohužel nevím, jak je na tom tvůj kamarád s city vůči tobě a vůči své přítelkyni. Je možné, že je takový neortodoxní heterosexuál. Mnoho heterosexuálních mužů je schopno chovat určitý cit i k muži. Stále však zůstává heterosexuálem a nemusí být ani bisexuálem, i když se této možnosti nějak přibližuje. To by částečně vysvětlilo jeho nepopiratelnou aktivitu, jež vedla k intimnímu sblížení.
 Samozřejmě zde je i určitá – spíše malá, pravděpodobnost, že kamarád je gay, který si svou orientaci nechce připustit a snaží se o heterosexuální adaptaci na dívky, což se mu v tvém případě vymklo z kontroly. Vzhledem k tomu, že očekává své další „selhání“ v adaptaci, vyhýbá se kontaktu. Může se mu však vyhýbat i proto, že tě nechce ranit, když odmítne další fyzický kontakt s tebou.
 Zajímavé je, že tě oslovoval „sladkými slovíčky“, což není u experimentujících heterosexuálů běžné – těm jde obvykle o to mít orgasmus a zádně takové mazlení odmítá, něžnosti jsou typické pro gaye. Pokud má přítelkyni 7 let, což je poměrně dlouhá doba, je samozřejmě jasné, že v takovém vztahu již dávno skončila fáze sentimentálně romantické lásky a ve vztahu se svou přítelkyní setrvává již ze zcela jiného důvodu, než z pocitu zamilovanosti. Proto je možné a možná se i stalo, že se zamiloval do tebe. Zmýlil ses, když sis myslel, že a priory nedokáže milovat někoho jiného.
 Myslím, že by ses s kamarádem měl vidět a pokusit promluvit si sním o tom, co k němu stále cítíš, co pro tebe jeho přátelství znamená a zeptat se ho zcela otevřeně, co cítí – cítil k tobě. Pokud budeš mít pocit, že přítelkyně je pouze pro to, že každý správný HT kluk musí mít přítelkyni a že je zde něco mnohem silnějšího, naskytne se ti životní šance zlomit jeho sebezapření a přimět jej k zahájení coming outu. Neboj se označit za gaye a říci mu, že si myslíš, že je taky atd.  No a uvidíš. Buď se trefíš a staneš se průvodcem coming outem svého kamaráda, nebo se ti nepovede jej zlomit, nebo ses prostě ani trošku netrefil a nemáš šanci být víc než kamarád - přítel.
 
Hodně štěstí.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Miluji se s heterákem - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |