004.cz

Nekompatibilita s gay komunitou

Je mi 20 let a mám jeden hodně velký problém. Je těžké to nějak vysvětlit. Většina gay kulturní společnosti kolem různých klubů, i na internetu se chová podle podobného modelu, poslouchá podobnou hudbu a má podobné názory. Mým problémem je, že nemam rád diskotéky a ani pop kulturu, ale již dlouho mě oslovuje Punk, Hip-Hop a HardCore. Už mi pár kluků řeklo, "co jsem to za gaye". Navíc k tomu všemu mam anarchistické názory. Subkultura těchto lidí je i tak malá. Jak mám teda najít partnera? Vždyť s někým, jehož hlavní zálibou je disko, popkultura a "Kenvelo" móda si nemohu dost dobře rozumět. Dával jsem už i inzerát, ale mám dojem, že se tomu jen každý smál, "co jsem to za buzíka". Podle mě sexuální orientace neurčuje model chování (např.zženštilost), záliby a ani světonázor. Bytí ale určuje i vědomí. Na koncertech jsem párkrát viděl 2 mladé punkery - gaye a bylo mi z toho akorát smutno. Myslím si, že mnoho mých vztahů krachlo i z tohoto důvodu mé odlišnosti. Poraďte mi prosím, nevím kudy dál.

Petr


Milý Petře, děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíš. Být odlišný v rámci malé skupiny přináší omezení ve výběru a hledání partnera. Myslím, že možnosti, jak najít partnera jsou ti jasné a zkusil jsi jich využít, ale je ti 20 let, což předpokládám znamená, že neúspěchu nebylo ještě tolik. Sám jsi napsal, že jsi možnosti inzerátu jen využil. To není ještě důvod považovat tento způsob za neefektivní. Myslím, že by bylo přínosné, aby sis více věřil a nehodnotil své zájmy a nekonformitu v myšlení a oblékání za handicap, ale jako alternativu. Jak jsi přišel na to, že se ti ostatní smějí? Pokud nemáš důkaz, bylo by dobré si o svých obavách promluvit s odborníkem a takové pocity v sobě dále nerozvíjet.

Dál bych se na tvém místě zkoušel seznámit pomocí inzerátu, třeba i s fotografií a v tomto úsilí nepolevoval. Podíváš-li se po Internetu, nalezneš několik skupin, které pořádají zájmové akce - výlet, víkend. Tam bys mohl poznat lidi, kteří nejsou jako většina a pokusit se hledat partnera pomocí skupinového výběru. Odborně zpracovaný proces seznámení nalezneš na adrese http://balirna.004.cz.

 Velkým omylem je domnívat se, že klíčem k úspěchu je partner, který je mi vším co možná nejpodobnější. Právě odlišnost dává do vztahu určitý respekt vůči tomu druhému. Nezáleží stejně tolik na vzdělání, výšce, jestli je starší nebo mladší a ani na tom co rád jí. Důležitá je na příklad sociální inteligence a to, zda-li druhý nemá vlastnosti, které by vztah zahubily – narkoman, alkoholik, chorobný žárlivec atd. Přeji hodně štěstí.

Nekompatibilita s gay komunitou - komentáře

Komentář ze dne: 27. 01. 2007 13:35:33     Reagovat
Autor: Petr - neregistrovaný
Titulek: He
Já bych to na tvým místě absolutně nřešil. Já mám ten samý problém... Já to vyřešil tak, že jsem si našel pár zájmů, který mě baví a upřímně: na nějakou gay komunitu si ani nevzpomenu! Jsem šťastnej, že se nenudím a že se mi líbej kluci;-)

Hodně zdaru!

P.S.: Mezi námi: když vydržíš, tak potkáš spoustu kluků, kteří to cítěj stejně jako ty (nebo já) a taky "nezapadli".

- --

Jen dodám: to říká ten pravej, kterej je sám a když už měl vztah, tak s komunitním extrémistem:-( Ale nevadí;-)

Komentář ze dne: 20. 04. 2006 15:51:06     Reagovat
Autor: honza - neregistrovaný
Titulek:
Jasne, nejsi sam. Taky posloucham HC/punk a metal (black, death) :-)

Komentář ze dne: 29. 03. 2006 14:36:00     Reagovat
Autor: Lenja - neregistrovaný
Titulek:
Ahoj, jsem holka a na tyto stránky jsem se dostala náhodou při hledání recenze na "Brokeback mountain". Promiňte prosím nepoučenému - být gayem rovná se mít rád diskotéky a poslouchat pop? :-) Mám za to, že kolik lidí na světě, tolik svébytných jedinců s rozmanitými zájmy... bez ohledu na sexuální orientaci.
Mimochodem, v klubu jsem snad v životě nebyla, studuju VŠ, poslouchám Bacha, maluju...

Komentář ze dne: 29. 12. 2005 16:59:12     Reagovat
Autor: gaybohemia (email) - neregistrovaný
Titulek: You find him in a bar, you will loose him in a bar!
Myslím si, že typický gay neexistuje. Jen jedno máme společné, a to sexuální orientaci. To, jestli posloucháme pop, operu a jiné hudební směry,jak se oblékáme etd. je individuální věc. Skutečnost, že v gay klubech je vidět hodně podobně vypadajících jedinců, jen dokazuje to, že se lidé bojí tzv. vystoupit z řady, být jiní než ostatní. Je to spíše otázka nevyzrálosti a falešného pocitu, že když se budu držet většiny, život bude lehčí a také jednodušší si třeba najít partnera. Já jsem svého partnera našel v práci. Seznámili jsme se přes kamaráda. Ani na jednomz nás není vidět naše sexuální orientace. Nechodíme do gay podniků, protože se umíme pobavit jinak. Můj kamarád z Ameriky mi jednou řekl:"You find him (boyfriend) in a bar, you will loose him in a bar!" Myslím, že měl pravdu. Je potřeba hledat jinde, na večírcích u přátel, při sportu, v práci. Zjistil jsem, že ti hodní a milí chlapi pro vztah jsou ti, kteří zůstavají většinou doma, věnují se hodně své práci a rodině. Takov

Komentář ze dne: 29. 12. 2005 15:30:02     Reagovat
Autor: Azarael - neregistrovaný
Titulek: hmm
To je fakt. Třeba většina mých kámošů se mě ptala jestli hraju ženskou nebo chlapa. Byli přesvědčení, že je jeden vždycky hodně submisivní "buzik" a pak ten druhej "chlapák":) , že to pak funguje jako mezi chlapem a ženskou. Názor se vyvíjí podle vyjímek a ne podle pravidel.

Komentář ze dne: 29. 12. 2005 14:47:25     Reagovat
Autor: Zdeněk Sýkora (email)
Titulek: re typ. gay
No, to mi připomělo, že se mě ptal spolužák ptal, jestli všichni gayovém nosí tanga, a nedal se přesvědčit, že to je individuální, blbec. Takovéhle lidi úplně "zbožňuji", je to totiž jen jedna z mála věcí, které mne dokáže vytočit. Prostě někdo někde něco řekl a to je pravda.

Komentář ze dne: 29. 12. 2005 06:42:48     Reagovat
Autor: Jeddide (email) - neregistrovaný
Titulek: Typický gay?
Ahojky kluci! Já bych se ani raději nazabýval tím, kdo je typický gay, protože podle mne neexistuje. Jedna z věcí, která dává životu jeho kouzlo je rozmanitost a ta se nalezne všude.
Jinak vím o čem píšeš, já jsem zase poslouchal klasiku a operu...
Nevzdávej se! Je nás hodně, kteří objevili kouzlo punku, Ramsteinů atd.
Všem vám přeju vše nejlepší do Nového roku a schválení jednoho drobného zákona...

Komentář ze dne: 28. 12. 2005 13:16:10     Reagovat
Autor: Adam (email) - neregistrovaný
Titulek:
Může mi tu nějaká dobrá duše shrnout, co je to "typický gay"? Jsem v koncích, žádného asi neznám.

Komentář ze dne: 26. 12. 2005 21:59:14     Reagovat
Autor: Emem (email) - Zdenda
Titulek: Ha ha
No, abych řekl pravdu já jsem Kenvelo na sobě nikdy neměl. Já se nestydím jít do centra města třeba v teplákách, už pár lidí mi taky řeklo, co jsem to za gaye, když se takhle chovám a oblékám...... Každý je jiný..... :-)

Komentář ze dne: 24. 11. 2005 14:54:01     Reagovat
Autor: Esme - neregistrovaný
Titulek:
No a kámoš mázase rád Maximáky turbulencáky ..... myslím, že orientace v hudbě není totéž co v lásce, che che, to by pak stačil jeden styl hudby pro gaye, jeden pro lesbičky, jeden pro heterouše..... možná to vylepšit ještě stejnokrojema......
Esme

Komentář ze dne: 16. 11. 2005 20:15:28     Reagovat
Autor: Petr.Pavel - neregistrovaný
Titulek: Nechápu.
Ve 20 letech vybírat partnera podle hudby? Fakt jsem byl taky tak blbý? Už se nemohu rozpomenout, ale fandím si, že jsem si vybíral podle důležitějších hodnot. Anarchista, fašista, terorista, tetka, bětka apod.- to je všechno z nudy. Já mám tolik práce, že na podobné ptákoviny nemám čas. Na zženštilé gaye už nevěřím, potkal jsem tolik heteráckých poseroutků, že nemám ani nejmenší mindrák.

Komentář ze dne: 14. 11. 2005 17:49:05     Reagovat
Autor: tomík (email) - neregistrovaný
Titulek: i gay komunita je diferenciovaná
Stále existuje určitá představa, že gay je člověk, který je výstředně oblečen, načančán, že poslouchá stejný hudební styl apod. Velké procento určitě asi ano, ale je i hodně gayů, kteří žijí jinak. Také znám jednoho kluka, který se hlásí k anarchismu a vím třeba i o skinech(S.H.A.R.P) Skinové proti rasovým předsudkům, kteří jsou také gayi. Tak jako je to odlišné u heterosexuálů je i u homosexuálů.

Komentář ze dne: 10. 11. 2005 00:49:32     Reagovat
Autor: stonerock - neregistrovaný
Titulek: Another brick ("incompatible" gay) in the wall
Neboj, fakt nejseš sám, je nás víc... ;-) Anebo považuješ Black Sabbath, Manu Chao, eventuálně kytarovou klasiku (věci, který jsem dneska poslouchal...) za typickou gay-music? A ani po jinejch stránkách nemam pocit, že bych byl typická tetka - co se mejch zájmů týká, tak to jsem totální exot no matter who I (would) fuck, a troufam si tvrdit, že bez výjimky jsou přece jen o něco sofistikovanější nakupování, čtení bulvárních plátků a neustálý "sebezkrášlování"... To mně připomíná - gel jsem měl na hlavě jednou v životě, a to potý, co jsem ve stavu značný opilosti prohrál sázku... ;-) Co z toho plyne? Hledat a doufat...

Komentář ze dne: 09. 11. 2005 18:56:29     Reagovat
Autor: valbo - neregistrovaný
Titulek: :-)
Jejda, už dlouho sem se tak nepobavil.
Já chci jen říct, že to je krásný, pokud jsme občas odlišní.
Jaky by to bylo, kdybychom byli všichni stejní.
Sice neříkám, že Hardcore zbožnuju, ale ať ho poslouchá ten, kdo ho má rád, ne?
Já se od homosexuálů taky dost odlišuju, ale dost věcí mi s ní spojuje taky, jak co a jak v čem.
Ale s hetero klukama mi je třeba hrozně fajn, s bisexuály se to taky dá.
přeju další příjemnou konverzaci.

Komentář ze dne: 09. 11. 2005 18:12:47     Reagovat
Autor: ali (email) - neregistrovaný
Titulek: plná podpora!
jsem na tom dost podobně. nesnáším typickou gay kulturu, vykroucený nagelovaný a povrchní disko týpky, jejich způsob myšlení a věci, který čekají od života. nesleduju výprodej těch největších modelů z výloh a nerozlejzám se po barech s koktejlem v ruce. poslouchám indie a nikdy bych nevkročil do "jejich" prostoru. veřejně se od toho distancuju a proklínám extrémy, kvůli kterejm se právě "normální" kluci na kluky stydí za to, co jsou. realita je bohužel většinou dost špatná. zdar všem alternativním směrům a jejich náhledu na homosexualitu. mimochodem, anarchista-sympatizant jsem byl svýho času taky a do dneška (21) mám stopy po jejich názorech a kultuře v sobě. doufám že nebudu smáznutej :)

Komentář ze dne: 08. 11. 2005 15:48:53     Reagovat
Autor: Zdeněk Sýkora (email) - Emem
Titulek:
Nevím, proč by se měl člověk chovat jako většina, prostě někdo je takový a někdo makový. Pokud mluvím za sebe, tak mé zájmy se vymykají i v HT světě(neplést prosím s trolejbusem 9 Tr HT xx-s tím to opravdu nemá nic společné :-D) Určitě najdeš spřízněnou duši. ;-))

Komentář ze dne: 07. 11. 2005 12:48:00     Reagovat
Autor: Libor (email) - neregistrovaný
Titulek: Podpora
Myslim si, ze rozumim autorovi techto radku. Preci jen i mezi gay komunitou vede vetsinovost. a tedy jsita komerce a zpusob zivota. Kdyz nekdo zij ejinak ma to tezsi. I tak bych o nevzdaval. Jsou treba i verici gayove tak proc by nemohli byt punkeri. Ja osobne take nezapadam do etsinovosti. Mam veci, ktere zit nechci. Miluji sve studium, sve povolani. Mam sve pratele. Casteji heterosexualy nez gaye. Nekdy treba jako zrovna vcera je em z toho smutno. A treba i placu. Pak vsak si uvedomm kolik mam kolem sebe lasky. Nadhernych veci a moznosti. A stoji za to byt treba i sam. Sem tam se s nekym seznamit, pdat si inzerat..Ale nelamat to pres koleno za kazdou cenu. Ikdyz prijde slabsi chvila a clovicek na tato modra zapomene. Nejsem punker, presto Ti rozumim.

Komentář ze dne: 07. 11. 2005 10:28:16     Reagovat
Autor: Alin - neregistrovaný
Titulek: Slava Tve kompatibilite!
"Peto", tim ze jsi necim jiny nez nejaky vybrany vzorek nejsi "nekompatibilni". Ja se taky casto usmeji lidem, kteri nosi ciro ci jsou totalne vyholeni... tedy nic naplat, nekteri lide se ti budou smat, jako jini se budou smat hubenourum v tangach ci o nichz je na pohled patrne, ze pod ryflama jsou "naostro"... ci jini se budou uculovat nad jejich obycejnosti... Osobne pokud se smeji, pak spise v prijemnem "jee, to je zajimave", nez "hi hi, to je smesne". A osobne, kdybych nemel zrovna pritele (a ja s nim budu jeste setsakramtnsky dlouho) bych rozhodne pri vyberu partnera nehledel na to, ze je pankac ci vegetarian, jen kdyz je prima, neublizuje druhym lidem, libi se mi, voni atd. Tedy slava Tve kompatibilite s "gay komunitou"! Hi hi... ;)

Komentář ze dne: 07. 11. 2005 19:33:26     Reagovat
Autor: Martin (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Slava Tve kompatibilite!
Hele, víme, že o tetkách se neshodneme, tak proč si to komplikovat. Já jsem například, už když jsem to psal, věděl, že se budeš bouřit.:o)

Tady mi ale šlo o něco trochu jiného, o tu "nekompatibilitu", kterou vyšpekulovala poradna.

Komentář ze dne: 07. 11. 2005 20:22:43     Reagovat
Autor: Alin - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Slava Tve kompatibilite!
A mne jsou tetky uplne ukradeny, je mi jedno, jestli ten ci onen kluk je ci neni tzv. tetka... A ja se nebourim a uz vubec ne tvym komentarum. Ja z toho vseho mam naopak skvelou legraci. A naopak s tebou v mnohem souhlasim a sve projevy ale vubec nemyslim sarkasticky, hi hi... Dokonce si myslim, ze je velmi humorne, jak computerovy slang preskakuje i do "cvokariny". Myslim si, ze tato poradna v mnoha ohledech potrebuje taky poradnu. Jak jinak to mam brat, kdyz jsem osobne dost ostre poznal, "co" se skryva za klavesnici tzv. LGBT poraden. Nebyt techto poraden, tak mozna ted ziji o 1000% lepe a neobracim se ku pomoci ke sve bouchacce.... hi hi... ;). Jsem si jist, ze mnoha lidem tyhle poradny pomohly a jiste pomohou, ale je mi na nic, kdyz vidim, jak se zamlcuje podelana prace tzv. psyhcologu a sexuologu a jak se mnozi z nich snazi vycouvat ze zodpovednosti. Ale na zaver - hi hi ;))

Komentář ze dne: 06. 11. 2005 21:21:43     Reagovat
Autor: Aaall (email) - neregistrovaný
Titulek: ...
Tak já nevim. Asi kvůli tomu, že mam vkus na oblečení, starám se o sebe (ale to dnes i heterosexuálové), jsem hodně hubený(ať dělám co dělám, ne a ne přibrat), tak většinou lidi podle toho soudí, že jsem gay. Je to samozřejmě pravda. Nevim jestli dělám něco podvědomě očem nevim. Já osobně si myslim, že se neřadim k těm vykroucenejm se zavěšenou ručičkou. Bohužel je to asi tou hubeností. A ta hudba. To snad ne, že musim poslouchat určitej styl hudby, abych si našel partnera. Já např. poslouchám převážně r´n´b, ale např. skupiny jako Nirvana, No Doubt, Guano Apes se mi taky hodněl líbí. Podle mě je to blbost dělat v tomhle rozdíly. Jak někdo napsal v předešlem příspěvku, hledat spíš to co máme společného, než rozdílného.:)

Komentář ze dne: 06. 11. 2005 14:51:33     Reagovat
Autor: Martin (email) - neregistrovaný
Titulek: To je skandál!:) část 2
A protože k nim nechceme patřit; a proč taky. A protože od gayů čeká většinová populace jisté chování, aby byli rozpoznatelní i na ulici. Aby bylo na koho ukazovat prstem, aby bylo "nebezpečí" snadno identifikovatelné. Pokud se ale gay nechová tak jako gay "kompatibilní s gay komunitou", málokdo cizí si o něm vůbec bude myslet, že je na kluky.

Komentář ze dne: 14. 11. 2005 22:23:40     Reagovat
Autor: Honza (email)
Titulek: Re: To je skandál!:) část 2
No Martine, opět si se předvedl. Tan název poradna nenapsala kvůli tomu, že Petr je nekompatibilní s gay komunitou, ale že si tak připadá. Říká se chytrému napověz hloupého kopni. V tomto případě se obávám, že i rázný kop by ti nepomohl.

Komentář ze dne: 15. 11. 2005 20:14:42     Reagovat
Autor: Martin (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: To je skandál!:) část 2
No, Honzo (krom toho že nevím o koho se jedná) Tvůj názor mne nezajímá ani za mák. Krom toho je mi zcela lhostejné tvé "opět", protože si nevzpomínám, že bychom spolu kdy přes forum pasli krávy.
A za druhé: Názvy v poradně, jak se může každý přesvědčit, představují "shrnutí" problému, lépe řečeno jak si toto shrnutí představuje poradna. Např. "Zlomil mi srdce a já se trápím", "Nevzrušujeme se", "Seznamování ve škole" a "Nekompatibilita s gay komunitou". Nic jako chytrému napověz (vypůjčím si od tebe tuto skvostnou repliku) v tom není.
Ale dalo by se říct, že kdo nemůže napadnout obsah, napadne formu. A i v tom selže.

Komentář ze dne: 06. 11. 2005 14:50:43     Reagovat
Autor: Martin (email) - neregistrovaný
Titulek: To je skandál!:)
Vidíte je, to jsou oni!!! Ne, vážně vidíte titulek? "Nekompatibilita s gay komunitou" - takže už v titulku poradna napsala, že pokud někdo nemiluje "disko", popkulturu a "Kenvelo módu", tak "není kompatibilní s gay komunitou". Ze začátku ho usadili, že je mu 20, takže těch zkušeností zas tolik nebylo (zjevně autorovo podle sebe soudím tebe). A ještě se mu dostane poučení, že je prakticky blázen,co si myslí že se mu všichni smějí a potřebuje psychiatra. Bravo! Ten Petříčček je teda ale úplně ččerná oveččka, božžžíččku.

A předpokládám teda, že 40 letá tetka se zařízlejma tangama a hadrama "od Kenvela" a zpívající "sladké mámení" v darkroomu by podle poradny byl "kompatibilní s gay komunitou" a psychicky zcela v pořádku.

Hele já myslim, že je nás takovejch spousta, a nejspíš i víc, než tetek a prostitutů dohromady. Jenom nejsme vidět. Proč? Protože jsou vidět oni - "gay komunita". A protože k nim nechce

Komentář ze dne: 07. 11. 2005 10:17:50     Reagovat
Autor: Alin - neregistrovaný
Titulek: Re: To je skandál!:)
Hi, hi... aplaus, tlesky, tlesky, tlesk... lepe bych to nenapsal... "souhlasim" s Tebou.

Komentář ze dne: 05. 11. 2005 23:56:26     Reagovat
Autor: rAb (email) - neregistrovaný
Titulek:
Ahoj, ja jsem na tom taky tak :), casto si pripadam jako mensina v mensine..ale jak vidis, uz jsme minimalne tri, co nejsou "typicti" gayove, takze takovi jsou ;) Ted uz jenom staci mit nadeji, rochu trpelivosti a musi se zadarit :)

Komentář ze dne: 05. 11. 2005 22:52:31     Reagovat
Autor: chuffy (email) - neregistrovaný
Titulek: Nic si z teho nedelej, nejsi sam ;)
Bobe, nic si z teho nedelej, je nas vic ;). Kolik si myslis, ze je gayu co poslouchaji Metal, Hardrock a pritom pochopi ze u toho hraju na housle ? :))
Ano, fakt jich moc neni. Navic pokud si přičteš nárok že bys komunikoval i o něčem duchaplnějším, než je disko chlast sex + malé město, tak jsi na tom skoro na celibat :D.
Ale neboj, najde se, i kdyz to je krapet tezsi ;)
A zkus taky dat sanci jinym lidem, nemusi byt jako ty - staci kdyz to budou respektovat a uznavat, ne ? Jsem neuveritelne nesikovny na sport. Muj bobik je sportak, vojak a posloucha trance. A mame se radi, hledej co mate spolecneho, ne v cem jste rozdilni ;)
Drzim palec at se zadari.

Komentář ze dne: 05. 11. 2005 20:38:41     Reagovat
Autor: xeef (email) - neregistrovaný
Titulek:
Jo, docela dost dobře chápu co tím myslíš, popravdě se občas cítím podobně. Moje orientace neznamená životní styl gayů o kterých mluvíš a lidi se tomu občas taky podivují.. :o) Co dělat? No snad se někdo najde, který nebude zase až tak "typický" gay. Ale jednoduchý to fakt není, to je pravda, bohužel. Ale ono se to poddá :o)

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |