004.cz

Výběr partnera

Nebudeme plýtvat slovy. Výběr partnera je dvojí. První je výběr emocionální a druhý, neméně důležitý, je výběr racionální.

Emocionální výběr

Emocionální výběr je rozhodujícím způsobem ovlivněn tzv. sentimentálně-romantickou láskou. Prostě se zamiluješ a chceš klidně pro druhého i padnout, myslíš na něj, píšete si zamilované SMSky, e-maily a když ho vidíš, rozklepou se ti kolena. Tento výběr životního partnera však není stejně starý jako ona sentimentálně-romantická láska sama a jak se brzy dozvíš, není ani ten nejvhodnější, pokud nebudeš vybírat i racionálně!!! Ono totiž nestačí se do někoho jen dokonale zamilovat, abyste spolu vydrželi až do smrti!!

Emocionální výběr, tedy výběr řízený především zřetelem intenzity sentimentálně-romantické lásky, se v současné době realizuje třemi způsoby, přičemž ten třetí je již přechodnou formou k výběru racionálnímu a osvícenému.

  • výběr nahodilým setkáním v gay klubu
  • skupinový výběr na gay akci
  • řízený výběr

Výběr nahodilým setkáním v gay klubu

Svého budoucího životního partnera je možné vybírat různě. Můžeš se pokusit o oslovení při nahodilém setkání na ulici, v parku, sadu, na dovolené, na náměstí, ve vlaku, letadle, na lodi, tedy všude, kam jsi šel buď náhodou, nebo již se záměrem setkat se nebo nechat se lapit. Pravděpodobnost, že se trefíš, že dotyčný je gay, záleží na tom, jaký máš "šestý" smysl, štěstí, je-li dotyčný "vykroucenej" a to vše je kráceno tím, jak často vycházíš a jak jsi zvládl rutinu namlouvání. Nejen oslovit gaye, ale také ho nevyděsit a ještě se mu svou drzostí zalíbit vyžaduje ohromnou náhodu. O něco snazší to je, pokud půjdeš do klubu, kde jsou téměř všichni homosexuální a na oslovení i čekají.

Namlouvání začíná oslovením a jak již víš, tak kdokoliv, kdo není "ostříleným hráčem", osloví obvykle po vlastním sebepřemlouvání až poté, kdy od chtěného objektu dostane nějaký mimoslovní kinetický signál, že by s oslovením souhlasil. Někdy je to úsměv, někdy záblesk v oku, někdy významné zahledění.

Ostřílený hráč, který již mnohokrát zakusil prohru, oslovuje, aniž by čekal na signál (mající ve své podstatě povahu zakuklené "výzvy"). Hráč nečeká na výzvu a osloví, i když riskuje odmítnutí. Hráč v klubu je obvykle i zakázaným typem a často oslovuje za účelem sexu. Ale oslovit tě může i normální kluk, který někoho hledá. Neodsuzuj, ale také neskákej do rizika.

Je-li odmítnut surový hráč, pronese impertinenci na tvoji adresu a je jasné, že se jednalo o promiskuitního gaye, kterému šlo jen o sex. Slušný a inteligentní kluk obvykle riskne další tah, že totiž prohlásí: "Promiň, nějak jsem s tím počítal... s odmítnutím."

Chceš-li někoho oslovit a čekáš na výzvu, může se stát, že ona výzva byla jen blafováním a snahou o zvýšení sebevědomí. Nezkušený kluk tedy mrkajícího krasavce osloví a je odmítnut. Někdo tak tráví nudu u baru a drtí sebevědomí slušných a nezkušených hochů. Při výběru nahodilým setkáním selže kluk ostýchavý, neprůbojný, superkorektní. Jedno odmítnutí zažene tyto chlapce k jiným formám výběru.
Pro "hráče" je tento druh výběru akcí vášnivou a jsou muži, kteří dodnes "sbírají" spíše sexuální zážitky než hledají partnera.

Rozjívení a svým mládím atraktivní kluci někdy propadají infantilní škádlivé náladě a v klubech vyzývají chlapce k oslovení a pak se mu vysmějí, ač by chtěli navázat kontakt.

Výběr nahodilým setkáním, který vyžaduje oslovení, je romantický (nikoliv sentimentální!), cvičí hráčskou vlohu, podnikavost, společensky "otrkává" a pokud je řízen společensky přesně určenými pravidly, je v něm zárodek výběru osvíceného. Má svou cenu, protože tak zvyšuje pravděpodobnost setkání dvou vhodných jedinců. Gay zvyšuje množství gayů, které poznal.

Kladem nahodilého výběru je dále to, že si většinou vybírám partnera, který se mi fakticky líbí, což je u heterosexuálů velmi časté a v gay komunitě jinak než na akci či v klubu nerealizovatelné. Vzniká buď tak řečená láska na první pohled nebo daleko častěji sex na jednu noc nebo milostný vztah.

Výběr partnera - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |