004.cz

Seznámení za účelem sexu

Jaké jsou důvody, které tě vedou hledat si někoho jen na jednu noc? Pro mladé lidi je to touha po něčem tajemném, zakázaném, touha po dobrodružství. Pro mnohé je to ale odraz nízké morální hodnoty člověka, osobnostní nejistoty, důsledek nízkého sebehodnocení či jiných komplexů. Také je to neochota či neschopnost vytvořit trvalý vztah. Ona neschopnost může být samozřejmě nechtěná, prostě má dotyčný smůlu, ale ani pak by se neměl chovat jako stacionární inventář nejmenovaného darkroomu. Pamatuj, že odpovědný přístup k sexuálnímu životu je důležitou zbraní v našem boji o lidsky důstojné místo ve společnosti.

Trvalejší partnerský vztah osobnost vždy obohacuje, zatímco prchavé, nezávazné sexuální kontakty osobnost často spíše negativně ovlivňují. Víme, že ne každý je schopen prožít s jedním člověkem celý život nebo alespoň podstatnou část života. Kratší známosti mohou být určitým přínosem jen za předpokladu, že partneři dodržují alespoň dočasnou vzájemnou věrnost. Zvláště dnes, v období výskytu AIDS, je to vlastně sebezáchovná nutnost.

Ukazuje se, že lidé, kteří zahajují svůj sexuální život jako zralejší, tedy po osmnáctém roce, mají od počátku tendenci stýkat se s jedním partnerem déle, nepropadají promiskuitnímu životu a mají větší předpoklady pro vytvoření trvalého spokojeného vztahu. Za předčasné sexuální zkušenosti a promiskuitu můžeš zaplatit vysokou daň v citové plochosti, takže pak už skutečného partnerství ani nejsi schopen.

Seznámení za účelem sexu - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |