004.cz

Koho se vzdát?

Uvedli jsme zakázané typy kluků, na které se vykašli, i kdyby to byli sebeatraktivnější kluci.

  • Jsou to typy citově nestálé či promiskuitní, kteří se třeba i zdržují u vyhlášených darkroomů a holand a kteří musí mít pořád někoho jiného.
  • Jsou extremně líní, dá problém je vytáhnout i na večerní procházku a ve společné domácnosti nic neudělají.
  • Jsou chorobně žárliví a budou od tebe vyžadovat, aby ses na ulici choval jako slepý.
  • Jsou to hysterky, podobné těm ženským.
  • Jsou toxikomani, alkoholici, či náruživí kuřáci (a ty třeba astmatik)

Toto jsou partneři rizikoví, kteří si to nemusí ani uvědomovat nebo to mohou tajit. Bylo by komické dělat si iluzi o tom, že se někdo sám napraví. Vztah s promiskuitním gayem či alkoholikem dlouho nevydrží a ty jej nepředěláš dřív, než skončíš se vztahem.

Také kluk otrávený, věčně nakvašený, pesimistický, neovládající se před tebou v prvních měsících vztahu budiž rovněž vzdán, protože proměna v kluka jiskrného či poklidného je nepravděpodobná.

Tím, že dokážeš eliminovat čili vyloučit druhy partnerů nehodných tvé přízně a vztahu s tebou, že dokážeš zvládnout sentimentálně-romantickou lásku a opustit milovaného příživníka, splňuješ základní požadavek racionálního výběru.

Možná můžeš chtít, abychom ti prozradili, jak se chovat ohledně vhodných a nevhodných výběrů pro vážný vztah.
Nikdo z nás, ani nejosvícenější z osvícených, se nedokáže vzdát milovaného partnera, k němuž cítí sentimentálně-romantickou lásku a vřelé dotykové sympatie jen proto, že si někde přečetl, že se nehodí ke klukovi tichému a že si musí najít někoho extrovertního, aby to odpovídalo jeho povaze.

Pokud dokážeš odvrhnout zakázaného partnera, pak už se tvoje osvícenost redukuje na dvě právě tak jednoduché jako složité mentální operace:

1. Správně rozpoznat sebe a správně rozpoznat kvality druhého partnera.
2. Na základě tohoto správného rozpoznání zvolit STYL SOUŽITÍ.

Tedy nevymyslet si, lépe řečeno nevysnít si styl vztahu a tomuto stylu přizpůsobovat sebe a svého partnera. Nevyrábět si doma na kolenou modely a dokonalé postavy z filmů, ale uzpůsobit styl soužití podle toho, jací jsme.
Je více než pravděpodobné, že pokud si nevybereš zakázaný typ a zvládneš zákonitosti každého vztahu - viz partnerstvi.004.cz a vztah.krize.004.cz, nejenže si zvykneš na každého partnera, ale každého partnera se i naučíš mít velmi spolehlivě rád partnerskou (nikoliv mileneckou) láskou.

Je pochopitelné, že někdy to dá menší, někdy větší práci, někdy (zřídkakdy) to jde samo, někdy se nadřeš, zlost tebou cloumá a trpělivost chřadne.

Musíš proto z hlediska výběru partnera rozeznávat výběry riskantní a výběry spolehlivé nebo raději nadějné.
A radíme: Nefňukat! - pokud sis vybral někoho, koho jsi sice miloval, ale kdo nesplňuje tvou představu vysněného stylu vztahu. Chodíš-li s krásným gayem, nefňukej, že je hvězdou v klubu a že se ti za ním všichni mlsně otáčejí, právě tak jako nefňukej, když je partner ostrý intelektuál vládnoucí duchaplně slovem, ale nikoli vařečkou a teflonovou pánví a že nezatluče ani hřebík, natož aby byl počítačový technik.

Takže: vybrat, poznat sebe a druhého, vyloučit zakázané partnery a potom hledat správný styl soužití a přitom - opakuji znovu: Nefňukat!

Hodně štěstí!

Koho se vzdát? - komentáře

Komentář ze dne: 11. 11. 2021 02:37:58     Reagovat
Autor: Lev - neregistrovaný
Titulek: Kuřáci?
Proboha, kdo z mladých dnes nekouří (a nejen cigarety)?

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |