004.cz

Seznámení na Internetu

Možností seznámení prostřednictvím internetu je celá řada, rozdělíme si do 3 základních skupin.

1. Inzertní seznamky.
2. On-line kanály ( ICQ, WWW chaty atd.)
3. Diskusní fóra a auditoria (např. Mageo, Xfórum, Webfórum)

1. Inzertní seznamky není třeba dalekosáhle představovat. V současné době nabízejí řadu možností, např. třídění inzerátů a jiné služby. Na začátku obvykle kontaktuješ člověka, který tě zaujal – názory, věkem, fotografií. Ale mnohem více se o člověku dozvíš z následné e-mailové korespondence. Pokud ti nebude vyhovovat, komunikaci slušně přeruš. Je to tvoje právo, nenech se nutit k setkání, které si nepřeješ. Jestliže si sám podáš inzerát, odepiš těm, kteří splňují alespoň minimální požadavky na to, co jsi zadal a neodporují tvojí představě. Zhruba do 10 dní od prvního emailu se obvykle setkáte. Pokud ti bude někdo tvrdit, že nemá čas se s tebou vidět po 14 dní, napiš mu, že nechápeš, proč někoho hledá, když ani nemá čas na setkání. Pokud si s protějškem nepadnete do oka, tato procedura bude pokračovat několikrát. Pokud chceš zvýšit svou šanci na úspěch, je nutné psát si najednou s větším množstvím lidí, což je ale někdy časově i psychicky náročné. V současné době vedou zejména inzeráty doplněné fotografií - profily. Ty dnes nabízí řada serverů. Výhodu zde mají fotogeničtí chlapci. Fotografiím se příliš věřit nedá, neboť každý člověk má ještě svůj hlas, vyjadřování a mimiku, kterou fotografie nezobrazí. Zvolí-li sympatický a upovídaný klučina strnulou fotografii, nemusím si jej vůbec všimnout, přičemž naopak potkat takového kluka ve skupině přátel by znamenalo, že se do něj na první pohled zamiluji.

2. Živé diskuse jsou založené na tom, že se v nich lidé setkávají a komunikují v reálném čase. Nejznámějším způsobem takové komunikace jsou webové chaty, např. Xko a místnost Kluci s kluky. Do místnosti může každý, diskutovat se dá jak veřejně, tak za zavřenými dveřmi, tzv. šeptáním. Výhoda je, že web browser je dnes na každém počítači a není třeba instalovat speciální podpůrné utilitky. Tyto chatovací servery jsou plné lovců sexu a perverzních zážitků. Mladým a nezkušeným gayům toto dává nepěkný a často i zkreslený pohled na gay komunitu a partnerský život dvou mužů. Tedy - jen pro otrlé.

3. Diskusní auditoria jsou podobná chatu v tom, že i zde je najednou množství lidí rozdělených do různých oblastí zájmu a samozřejmě nechybí ani oblast gayů. Na rozdíl od chatů zde však můžeš přispívat jen off-line přes browser. Takže je to nejen o mnoho bezpečnější, ale také si o každém člověku můžeš přečíst všechno, co napsal třebas i za posledních 10 měsíců. Díky tomu získáš přehled bez toho, že by ses jakkoli připojil do diskuse. Samozřejmě svými příspěvky k tématu máš možnost přispět i ty. Nevýhodou je poměrně těžkopádná komunikace, pouze zjišťování věku, místa bydliště a výměna základních údajů o sobě může trvat několik dní. Viz www.mageo.cz.

Takže těžko nějakou možnost upřednostnit nebo vyloučit, každá z nich má svoje pro a proti. Nejlepší je kombinovat vícero způsobů, aby se nejprve s mnoha lidmi poznali a dozvěděli se zajímavé názory. A časem je možné, že se zjeví ten pravý. Chaty jsou lepší pro "rychlejší" seznámení včetně sexu na jednu noc. Největší šanci na seznámení dává tedy propojení všech metod internetového kontaktu.

Seznámení na Internetu - komentáře

Komentář ze dne: 03. 11. 2005 11:43:38     Reagovat
Autor: netpe - neregistrovaný
Titulek: detail
Dobry den,
pouzivam uspesne chat.kluci.cz, ale vsiml jsem si, ze v levem menu je misto "mistnosti" dvakrat odkaz "nastaveni" (patrne chyba toho skinu)..... Myslim,ze mistni s tim neco budou umet podniknout... :-) Diky!! ;-)

Komentář ze dne: 01. 11. 2005 14:04:26     Reagovat
Autor: kaill (email) - neregistrovaný
Titulek: Xko na chat.kluci
zkuste http://chat.kluci.cz

tam to funguje i mně, a to máme taky zablokovaný xko a nebo http://xko.tiscali.cz

Komentář ze dne: 02. 11. 2005 08:14:57     Reagovat
Autor: netpe - neregistrovaný
Titulek: Re: Xko na chat.kluci
dekuji!!!!!!!:-))
Informacni hodnota meho prospevku: "toto nase univerzitni sit nezachyti". :-)

Komentář ze dne: 06. 10. 2005 08:02:22     Reagovat
Autor: netpe - neregistrovaný
Titulek: :-(
...ježiš, taxem to zakřiknul:-(
už to nefunguje (byla rozpoznána "služba typu chat")
:-)))) se picnu. No nic, přesto dík! ;-)

Komentář ze dne: 29. 09. 2005 09:57:48     Reagovat
Autor: petr (email) - neregistrovaný
Titulek: xko pres 004.cz
Ahoj, chtel bych sezeptat, proz uz (od 29.9.05) nefunguje stranka http://xko.004.cz . Neslo by to nejak zaridit zpet? :o) Podle me je to velka skoda. Diky za odpoved

Komentář ze dne: 29. 09. 2005 21:10:44     Reagovat
Autor: bodyia - neregistrovaný
Titulek: Re: xko pres 004.cz
Ahoj, bohužel, tato funkcionalita již není možná.

Komentář ze dne: 04. 10. 2005 09:32:19     Reagovat
Autor: Petr (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: xko pres 004.cz
No ale to je škoda! Naplánujete treba casem, ze byste to zase rozchodili?:-)
A muzu se zeptat - technicky -(moc jsem to pred tim nezkoumal), jestli ten vas formular/program se pripojoval rovnou do databaze serveru xko.cz (jakoze jste meli "vlastni" chat), nebo tam bylo jen nejake presmerovani..? (odpoved muze byt i mailem)
Ptam se proto, ze u nas ve skole je chat (xko) zablokovany, ale od vas slo se dostat na chat:-) Tak a ted vite, jak to je:-)
Diky Petr

Komentář ze dne: 04. 10. 2005 13:52:07     Reagovat
Autor: bodyia (email)
Titulek: Re: Re: xko pres 004.cz
Aaa, tak škola:-) Ale, teď nepřemejšlíme, že bychom to obnovili. Ono to bylo dáno z určitých historických důvodů, které nemají pokračování. Šlo o vlastní skin do xka, jenom přesměrování to nebylo, ale abych pravdu řekl, ani nevím, co to všechno uživatelům poskytovalo, nikdy jsem to nezkoušel. Ale koukni sem: xko.kluci.cz, jestli ti to nepomůže.

Komentář ze dne: 06. 10. 2005 07:50:03     Reagovat
Autor: netpe - neregistrovaný
Titulek: Re: xko pres 004.cz
Ježiš DĚKUJU!!!!!!!!!!!! :-))))

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |