004.cz

Plánování budoucnosti

Gayové začínají s prvními vztahy mnohem později než heterosexuálové. Chybí jim zkušenosti o zákonitostech z mileneckých nezávazných vztahů, stylu společných večerních procházek a chození na disko či do kina, které heterosexuálové získávají již od puberty.

Gayové začínají se vztahy v době, kdy jsou již vyspělí, ale nikoliv dostatečně zkušení. Mnohý gay, který již vyspěl a je ve věku pro založení vlastní domácnosti a odstěhování od rodičů, touží po pevném partnerském vztahu. Do inzerátu napíše, že hledá někoho na vážné seznámení a čeká. Poté, co se objeví někdo příjemný, koho by si dovedl představit po svém boku, má tendenci přeskočit období nezávazného chození a přítele by si k sobě nejraději okamžitě nastěhoval, aby dosáhl vysněného modelu. Jistě tušíš, kam míříme. Tento způsob hledání životního partnera není dobrý.

Někteří gayové s vlastním bytem po něm touží tak intenzivně, že už se o možnosti společného bydlení zmíní i na první schůzce. Nato se naprostá většina mladých kluků se zázemím u rodičů přímo existenčně vyděsí. Nedořešený coming out, rodiče to ještě neví a už je nějaký zoufalec láká k sobě do bytu. Lidé by se měli nejdříve dostatečně poznat a prožít spolu určité období v oddělených domácnostech. Navštěvovat se, trávit spolu rozumné množství volného času, věnovat se svým koníčkům, a až poté, co zjistí a ujistí se, že je jim spolu opravdu dobře, se rozhodnout ke společnému bydlení. Měj na paměti, že ve společné domácnosti se poznáte za měsíc tak, jako za rok, než jste spolu začali bydlet, což může být pozitivní i negativní zjištění. K negativům společného bydlení patří vývoj partnerské sexuality. Ta dostává největší ránu. Před tím, než jste spolu začali bydlet, bylo nutné hledat místo a čas na intimní chvíle, čekat, než rodiče odejdou z bytu, čekat, až se uvidíte - a teď najednou je možnost kdykoliv a v klidu domova. Zájem o sex rychle klesá, protože ztrácí svůj náboj, partneři se sexuálně brzy poznají.

Nespěchej proto se společným bydlením. Pokud má jeden ze dvojice byt, využívejte jej k návštěvám, ale nezavazuj se a nespojuj majetky s člověkem, kterého ještě dobře neznáš. Všechno má svůj čas a pokud je to ten pravý, neboj se, nic ti neuteče.

Plánování budoucnosti - komentáře

Komentář ze dne: 27. 04. 2018 13:36:49     Reagovat
Autor: hirameki (email) - neregistrovaný
Titulek: exactly so
přesně. se mnou to bylo taky tak.
nejprve krátký heterosexuální vztah v devatenácti, pak vlastně celá léta nic, potom hetero-manželství, díky jemuž mám teď dva kluky-vnuky, zplodit dceru s mou ex-starou byl ale nadlidský výkon, leč podařilo se. potom už jen zničující touha po muži, jemuž bych se mohl otevřít-obrazně i doslova. stalo se. rok s jedním chlapem, patnáct let s druhým. teď už jsme staří a můžeme akorát tesknit.
jen tak pro informaci.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |