004.cz

Seznámení na ulici

Kolikrát se vám stalo, že jste šli po ulici a proti vám šel kluk, který se vám líbil a pohled na něj zrychlil tep. Představa, že jej oslovíte vám přijde jako naprosto bláznivý sen. Když si představíte, že by dotyčný hezoun zrovna nemusel sympatizovat s naší menšinou a jedinou reakcí by byla nakládačka do nosu, honem od této představy prcháte jinam. A co by se stalo, kdyby dotyčný byl přeci jenom gay? Bylo by to velkou náhodou a navíc vyžadující dokonalý um dotyčného oslovit tak, abychom ho nevyděsili a svou drzostí se mu navíc i zalíbili. Seznámení na ulici mezi gayi tak dnes v podstatě neexistuje. Je to velká škoda a všichni to víme. Kdo se nezamyslel nad tím jak přilákat pozornost druhého? Jak dát najevo, že o něj máme zájem, tak aby to nevypadalo násilně? Možností je několik. Můžeme vyslat nějaký neverbální kinetický signál - usmát se, mrknout, zadívat se do očí. Jenže, kdo si je jist, že to nebyla jen náhoda, správně jsme tomu porozuměli a vezme odvahu podobným způsobem reagovat? Kde vzít tu jistotu? Leda, že by existoval nějaký další způsob, jak říci, že jsem gay, tak aby to nikdo jiný než gay nepoznal. Duhová vlajka, růžový trojúhelník nebo jiný gay symbol je známý mnoha lidem. V létě loňského roku nás v redakci 004.cz napadlo udělat trička s logem serveru. Mohou na první pohled evokovat, že se jedná jen o pouhou reklamu na informační server, či k němu vyjadřují sympatie. Vezměme to však jen jako tu poslední možnost. 004ka je největším a nejnavštěvovanějším médiem pro gay komunitu u nás. Ukažte tedy, kam si chodíte pro novinky i svému okolí. Budete jistě mile překvapeni, kolik zajímavých lidí si vás všimne, či vy jich.

Do dnešního dne jsme rozeslali stovky triček po Čechách, na Moravu i na Slovensko. Je zajímavé sledovat reakce těch, kteří si tričko objednávají, či již nějaké mají. Někteří si jej koupili právě proto, že v něm někoho viděli v tramvaji (či šalině:-), na eskalátorech v metru, ve škole a zamrzelo je, že jej nemají zrovna na sobě. Je snazší na oslovení čekat, než někoho oslovit.

Až někoho v tričku 004 uvidíte a budete se chtít seznámit, nebo dotyčného jen pozdravit, jděte do toho. Seznámení s tričkem 004 uprostřed heterosexuální většiny je romantické, cvičí vaše hráčské sklony a společensky vás otrká.


 
Související články:

Seznámení na ulici - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |