004.cz

Seznamování s gayem

Seznámit se za účelem kamarádství je jednoduché. S kamarádem jsi jen tehdy, když chceš, nemusí se ti líbit, můžete uznávat různé hodnoty a mít různé názory na cokoliv a nijak vás to nerozděluje a nehádáte se kvůli tomu, nemusíte řešit a hledat shodu ve spoustě běžných otázek lidského života a když se přestanete stýkat, často si toho ani nevšimneš, protože kamarádů máš obvykle více a nahradí jej jiný.

Vztah partnerský je však jiný. Výběr životního partnera je osudovým okamžikem každého z nás, proto bys k němu měl přistupovat maximálně zodpovědně a svůj budoucí protějšek podrobit hlubšímu rozumovému i citovému hodnocení. Zamilovat se je snadné. Oceňuješ přitažlivou fyzickou schránku, ale na vnitřek zapomínáš. To, co se z počátku takového vztahu může zdát jako roztomilá zvláštnůstka, kterou rychle omluvíš a přehlédneš, se později stane časovanou bombou vašeho vztahu. Jeho zákonitostem a poznávání partnera se věnujeme v projektu partnerstvi.004.cz.

Při vybírání partnera se drž hlasu svého srdce a především rozumu - co nejvíc to jde a jak nejlépe to dokážeš. O tom, jak toho dosáhnout, píšeme v kapitolách o výběru partnera emocionálně a racionálně.

Když někoho hledáš, tak nikdy na dobu určitou, proto by měl volený protějšek splňovat takové kvality, aby sis dokázal od samého začátku představit, že s dotyčným chceš žít klidně až do smrti. I když ani to v několika případech platit zcela nemusí.

Pozor na to, jak daleko je gay se svým coming outem! Mnoho kluků ti klidně do očí řekne, že si hledá kluka, ale že chce mít jednou děti. I když k tomu často nedojde, protože není schopen přesvědčivě zahrát nějaké dívce, že ji miluje víc než tebe, je trapné hledat si někoho na dobu určitou s tím, že mu jednou hodláš říct: Víš, lásko, už jsme spolu prožili krásných 10 let, je čas se rozejít a pokusit se vytvořit účelový vztah s holkou, abych dosáhl svého – měl s ní dítě!

Třebaže homosexuální muži mají tendenci k promiskuitě, v posledním období zjišťujeme, že přibývá těch, a to i mezi mladými muži, kteří v sexuálním životě jednají odpovědně a jeho zahájení podmiňují citovou náklonností. Nehonosí se počtem sexuálních partnerů, zakládají si naopak na tom, že měli jen několik, zato trvalejších vztahů, a stejný postoj očekávají i od mužů, o něž mají zájem.

Seznamování s gayem - komentáře

Komentář ze dne: 11. 11. 2021 02:42:54     Reagovat
Autor: Lev - neregistrovaný
Titulek: Muži ne!
Jsem kluk a dospělí muži jsou mi odporní. Líbí se mi kluci v max. mém věku nebo mladší.

Komentář ze dne: 14. 12. 2015 12:50:52     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek: Jak to dnes je.
ano, uz nejsou dnes nekteri tak promiskuitni a nestykaji se bez vyberu a ochrany s kazdym, a nebo neprovozuji bez patricne ochrany ty hodne rizikove praktiky.
ale to je podle me jen proto, ze se boji stale se rozsirujicich a pribyvajicich ruznych infekci, je jich mezi sex. aktivnimi lidmi stale vic a vic, i infekce HIV pribyva.
a to je ten hlavni duvod, mam to sam v zivote odpozorovane a neco jsem uz zazil a pamatuju.
donutila je k tomu zkratka situace, dobrovolne by se nic nezmenilo, az na nejake vyjimky.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |