004.cz

Přes inzerát

Seznamování přes inzerát je jedním z nejkomplikovanějších způsobů seznámení. Řeč těla je v plné míře nahrazena psaným slovem, což někomu nahrává a jinému škodí. Musíš počítat s tím, že za černobílými písmenky se velmi často skrývá neupřímnost a lež, nicméně inzerát zkouší během života snad každý gay - a ne každý je neupřímný. A právě čestnost ti dává šanci získat vysněného partnera mnohem dříve, než člověk, který se snaží získat víc, než je schopen nabídnout.
Neříkáme, že je nutné prozradit o sobě vše špatné, ale jednat upřímně a nezištně je nenápadným, ale účinným prostředkem k nalezení kvalitního partnera. Nejožehavější otázkou je věk inzerenta. Největší zájem je o mladé atraktivní kluky, kdežto třicátníci a starší již mají se seznamováním větší problémy. Příčinnou je obvykle nižší erotická přitažlivost a leckdy i neviditelná visačka stylu second hand. Počáteční období jejich nového vztahu již nepodporuje v takové míře erotická přitažlivost, hůře se proto překonávají partnerské neshody a první krize bývá ve vztahu i tou poslední.

Když hledáš partnera, buď si vědom toho, že je třeba počítat s kompromisy a velkou snahou adaptovat své zvyky tak, abys docílil uspokojivé partnerské shody. Vol tedy partnera takového, se kterým lze předpokládat, že takové shody v nedaleké budoucnosti dosáhneš.

Všechny možnosti seznamování přes internet mají jednu společnou nevýhodu. Ta nevýhoda tkví v tom, že nemáš možnost dotyčného člověka vidět. Série e-mailů vede v případě vzájemných sympatií dříve či později k vzájemnému setkání, a tady většinou dochází k jistému vnitřnímu zklamání. Člověka na druhé straně si totiž představuješ archetypálně. Typickými archetypy jsou nadnormativně krásné atrapy typů z hollywoodských filmů či módních časopisů. Tím však není řečeno, že takovéhoto gaye nemůžeš potkat.

Zajímavostí je, že právě krásní lidé mají leckdy problémy se seznamováním. Jako by krása leckdy symbolizovala nestálost a přelétavost či evokovala strach. Možná je to středověký přežitek z dob inkvizice, kdy právě ty nejkrásnější ženy byly považovány za hříšnice a upalovány jako čarodějnice.

Přes inzerát - komentáře

Komentář ze dne: 12. 12. 2011 17:25:54     Reagovat
Autor: nn - neregistrovaný
Titulek: krásní lidé
Nevím, jak moc mají krásní lidé problém se seznamováním, ale pokud tomu tak je, pak je zcela určitě nesmyslné vysvětlení, že je to "středověký přežitek z dob inkvizice, kdy právě ty nejkrásnější ženy byly považovány za hříšnice a upalovány jako čarodějnice", jak tvrdí závěr článku. Pravdě znatelně pravděpodobnější vysvětlení, které nerealisticky nepředpokládá u každého seznámeníchtivého podrobné dějepisné znalosti (které navíc se seznamováním nemají nic společného), je, že u krásných lidí ostatní předpokládají vysoké požadavky na partnera v oblasti krásy a pravděpodobně i v dalších oblastech. Lidé průměrní považují krasavce (krasavice) za pro sebe nedosažitelné, protože v jejich představách se někdo (tak) krásný nebude zahazovat s někým jako jsou oni sami.

Komentář ze dne: 03. 02. 2014 11:06:26     Reagovat
Autor: Tsumorashi (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: krásní lidé
Ano, konec tohoto příspěvku je více než pravda. Avšak člověk se musí naučit být realista a být sebekritický, byl by s někým kdo je mu podobný? Narážím tím třeba na lidi širší, škaredější, či jinak vybočující z "normality". Je v genech že člověk se vždy kloní ke kráse ale ta není vše.

Pro mě osobně je seznamování opravdu velký problém, nejsem hezký, nejsem štíhlý, nejsem atraktivní. Našel jsem si teďka partnera přes inzerát, popravdě je na tom lépe než já po všech stránkách. Fotografie vyměněny byly a obešlo se to bez problémů. Partner mě už i viděl na videu, slyšel můj hlas. Teď je už před námi jen osobní setkání. Oba si rozumíme, pro mě je tento vztah naprosto první v mém životě a k tomu ještě první homosexuální. Vím přesně pocity kterých se bojím, vím přesně čeho by se měl bát on a snažil jsem se mu to říci. On jako zkušenější už ví co a jak, já né a doufám že nám to výjde. Myslím si že já ho mohu zklamat více než on mě. Teď je jen otázka přeneseme se přes to? To uvidím.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |