004.cz

Velikost penisu

Velikosti penisu jsou různé, pokud nebudete brát za standard nadnormativní atrapu z nějakého pornofilmu, můžete si být jisti, že velikost vašeho M je určitě normální a kdybyste si to přesto nemysleli, tak můj dědeček vždycky říkával, že i malý kašpárek umí zahrát velké divadlo…


Délka penisu

Stejně jako v otázce tělesné výšky a hmotnosti, existují i ve velikosti mužského penisu velké rozdíly. Bylo provedeno několik studií, přičemž jednu z nejvýznamnějších uskutečnil americký sexuolog a vědec Alfred C. Kinsey. Ten nejprve stanovil metodu měření velikosti pohlavního údu — pomocí krejčovského centimetru nebo skládacího metru se změří ztopořený penis od kořene na břišní straně až po špičku žaludu — a potom sesbíral údaje od dobrovolných účastníků výzkumu.

Pokud se ze získaných dat vybere pět nejčastěji uváděných údajů, pak se dojde k závěru, že se asi u 70 % všech mužů pohybuje velikost ztopořeného údu někde mezi 14 a 16,5 cm. V Kinseyově průzkumu se nejčastěji vyskytovala hodnota 15,2 cm. Novější výzkumy ukázaly podobné výsledky. V jedné studii na univerzitě v Kalifornii, kde bylo zkoumáno 60 mužů, byla zjištěna průměrná délka penisu 14,3 cm a obvod 12,4 cm, v obdobném výzkumu v Brazílii se 150 muži byla naměřena průměrná délka pouze o něco málo větší — 14,5 cm s průměrným obvodem 11,9 cm.

Také jedna podobná studie v sousedním Německu zjistila zajímavé údaje: ve ztopořeném stavu se velikost penisu pohybuje mezi 10 a 19 centimetry. Průměrná hodnota činí 14,48 cm. Průměr pyje se pohybuje kolem 3,95 cm, což odpovídá obvodu 12,4 cm. Rovněž bylo zjištěno, že věk nehraje žádnou roli v rozdílech velikosti penisu. Snad jen v šířce žaludu a kořene pyje jsou na tom mladší muži o něco lépe. Růst penisu je ukončen ve věku 18 až 19 let.

Délka penisu u gayů

Pražský sexuolog Kurt Freund provedl ve skupinách feminních a maskulinních homosexuálů ve srovnání s heterosexuály antropometrická měření. Kuriozitou byl nález většího penisu u homosexuálních mužů. Hirschfeldův žák Weil se také pokusil zjistit, které tělesné charakteristiky odlišují homosexuály od heterosexuálů. Zjistil odlišnosti v antropometrickém ukazateli poměru šířky ramen k šířce boků. Několik dalších studií tento nález potvrdilo. Několik studií se zabývalo příčinami těchto antropometrických odlišností od heterosexuálů na základě možného jiného hormonálního vývoje plodu. Německý endokrinolog Dörnerem v šedesátých letech prováděl pokusy na krysách prokázal, že stres gravidních samic vedl k feminní diferenciaci mozku jejich samčích potomků. Naopak perinatální podání androgenů vedlo k maskulinizaci samičích plodů. Takto ovlivnění samci krys mají větší pohlavní orgány než normálně vyvinutí jedinci. Jak jsme se již zabývali v tématu homosexualita.004.cz, tak bylo řečeno, že vlivem stresu dochází ke zvýšení hladiny ženských hormonů, které právě zhruba v 8-9 týdnu těhotenství může vést k druhé vývojové variantě hypotalamu(potomek je homosexuální), přičemž nastávají změny v diferenciaci hypothalamických center, jež jsou indukovány deficitem enzymů, které se podílejí na tvorbě fetálních pohlavních hormonů. Tato hormonální změna by mohla být příčinou větší délky penisu gayů.

Obvod

Kinsey se ve své práci zabýval i obvodem penisu. Obvod se měří pomocí krejčovského centimetru, který se přiloží přibližně ve středu ztopořeného penisu, kolem něhož se pak centimetr jednou obtočí. Zjednodušeně lze konstatovat, že třetina účastníků výzkumu má obvod penisu pod 11 cm, třetina mezi 11 a 12 cm a třetina nad 12 cm.

Velikost penisu v závislosti na lidské rase

Pokud se nebudeme držet specifických studií můžeme u jednotlivých ras nejčastěji očekávat následující velikosti. V erekci se uvedené délky zvětší obvykle o 5 cm. V ochablém stavu je penis dlouhý u žluté rasy 7-8 cm. U Evropanů je délka 9-10 cm, u bílých američanů 10-11 cm a u černochů 11-12 cm.

Nic není nemožné

Zvětšování penisu se může někomu zdát senzačně nechutné, ve skutečnosti však nejde o žádnou novinku. Naprosto běžná metoda (po staletí používaná přírodními národy) spočívá v tom, že penis je v podstatě vytahován z těla. Některým obzvláště pilným jedincům ze severní Ugandy nebo Indie se podařilo dosáhnout délky neuvěřitelných 45 centimetrů. Nic se ale nemá přehánět, takže našinec se může spokojit s novou a údajně účinnou bezbolestnou metodou zařízení PENISPLUS+, které spočívá v tom, že speciální popruh vyvíjí na penis rovnoměrný mechanický tah a díky tomuto permanentnímu cvičení se penis vytahuje z těla, což vyvolává dělení buněk a pozitivně ovlivňuje tvorbu buněk nových. Tímto způsobem se penis stává delším, ale nikoliv užším. Popruh se aplikuje pouze 2—3 hodiny denně a účinky jsou patrné již po několika týdnech. Můžeme se jen domýšlet, zda nejde pouze o laciný reklamní tah výrobce, udávané průměrné zvětšení penisu o 2,5 cm však mluví samo za sebe. Je však třeba čtenáře upozornit na fakt, že nepřiměřené vytahování penisu vede k poškození kavernózních těles a ztrátě možnosti erekce. Z muže se stává muž s velkým M, ale bohužel zároveň i impotent.

Na velikosti opravdu nezáleží

Mnoho výzkumů prováděných sexuology však jasně ukázalo: neexistuje žádná souvislost mezi velikostí penisu, vlastním pohlavním uspokojením a intenzitou prožívání sexuálního vzrušení. Strach z malých rozměrů penisu většinou není tělesným problémem, který by se přímo projevoval v nedostatečném uspokojení partnera při análním koitu. Dalo by se říci, že právě malá velikost penisu je pro partnera preferující pasivní styk velké plus, neb sliznice a vazy rekta nejsou tak namáhány, nedochází k potrhání sliznice při jejím vysokém napnutí a prožitek je mnohem větší. Též bolestivost při déle trvající souloži je méně pravděpodobná. Orální sex s malým údem nabízí větší množství možností v laskání než úd, který zaplní ústa tak, že není možné skoro ani dýchat. Navíc penis menších rozměrů je snadněji prokrvován a jeho erekce je pevnější a vydrží i mnohem déle než u rozměrů takřka animálních, kde často ani nelze, aby penis dosáhl tuhosti dostatečné pro anální či jinou penetraci. U takových jedinců je možné jen dráždění rukou a k orgasmu dochází v poloviční erekci. Jediný handicap může gay pociťovat dává-li a vyžaduje-li jeho partner nadnormativní vizuální vzrušení. Myšleno tak, že takového jedince vzrušuje právě animální velikost partnerova pyje, ne zřídkakdy doplněná masochistickou představou, že je tímto velkým pyjem análně terorizován.

Velikost penisu - komentáře

Komentář ze dne: 06. 05. 2014 22:35:14     Reagovat
Autor: anonym - neregistrovaný
Titulek: délka
Mně je 13 a měří mi 15 cm... Je tady ještě někdo takový? Je to normální?

Komentář ze dne: 27. 08. 2013 02:38:15     Reagovat
Autor: Adam (Raven) (email) - neregistrovaný
Titulek: Penis
Dobrý den. Je mi 18 let a můj penis měří cca. 17,5 cm a na šířku v polovině má 4,6 cm. Jak se tak dívu, tak pořád to je nadprůměr, ale mě to pořád jak-si nestačí, stále mám touhu a chtíč mít více. Chtěl bych se zeptat, zda by byla nějaká možnost pro zvětšení penisu, děkuji

Komentář ze dne: 27. 08. 2013 15:02:16     Reagovat
Autor: ali - neregistrovaný
Titulek: Re: Penis
Žádná by nebyla; ale možnost vyhodit peníze do kanálu za nesmyslné nefunkční prostředky je vždy. Kdo s takovýmito rozměry chce ještě zvětšení, zaslouží si být okraden.

Komentář ze dne: 17. 01. 2017 21:35:14     Reagovat
Autor: petr - neregistrovaný
Titulek: Re: Penis
Neblbni, perko ti ještě poroste. Ovšem tabletky a ruzna natahovadla na perko je blbost. Zkus vodni pumpu. Také ji pouzivam a ma to výsledek. Jinak ti doporucuji fitkovat a nicit tuk. Není dulezite jak jej mas velikeho ale jakou mas erekci, vydrz a vystriky.

Komentář ze dne: 28. 02. 2013 17:48:08     Reagovat
Autor: karel - neregistrovaný
Titulek: penis
netrapte že ho méte malého já mam 78 r.měl jsem za život kolem400 žen.jen dvě mi řekly ,mohl by být větší a žádna se se mnou k vuli tomu nerozečla spíše já to měnil ,12 cm je muj borec

Komentář ze dne: 28. 11. 2011 15:49:01     Reagovat
Autor: KarlooS (email) - neregistrovaný
Titulek: Ejakulace a délka
Dobrý den,je mi 13 let. Chtěl bych se zeptat,jestli je v mém věku hodně podprůmětná délka penisu přibižně 9,5cm..... A ještě něco,spolužáci mají normální ejakulaci,vystříknou,ale já,když masturbuju,jen to tak lehce vyteče,je to normální ? Děkuju....

Komentář ze dne: 05. 01. 2014 18:38:43     Reagovat
Autor: Sodom - neregistrovaný
Titulek: Re: Ejakulace a délka
Ahoj, netrap sa tym, je to normalne a zacinas velmi mlady so sexualnym zivotom! Radsej pockaj ked budes mat okolo 15 rokov...

Komentář ze dne: 06. 01. 2014 12:18:20     Reagovat
Autor: Muf (email) - neregistrovaný
Titulek:
Jak víš, že mají normální ejakulaci? Honili jste spolu nebo jen "říkali"?
Tím se vůbec netrap, pinďa ti ještě povyroste a stříkat budeš taky...jsi ještě moc mladý na to, abys to musel řešit :-) Dej tomu čas :-)

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |