004.cz

Erotické pomůcky

Většině lidí se pod tímto pojmem vybaví neukojená panička, která pod polštářem opatruje svůj vibrátor. Ale erotické pomůcky nejsou jen umělé penisy, ale i jiné věci, které nemusí být bezprostředně určeny jen pro heterosexuály, nýbrž i pro gaye a lesbičky. Vzhledem k sexuálně – fyzilogické nekompatibilitě homosexuálního páru je dvojice nucena, aby ekvivalentní biologický protějšek byl kvalitně nahrazen. Zejména "robertek" bývá nenahraditelnou pomůckou lesbických párů, kde prsty leckdy k dokonalému ukojení nestačí.

Dovolím si odbočit a zeptám se, víte-li kterak vzniklo slovo robertek?
Kdysi v sedmdesátých letech vypukla aféra v Zemědělských novinách. Zaneprázdněný funkcionář přivezl své osamělé manželce vibrátor ze západu. Jelikož se velmi osvědčil, dotyčná dáma jej za úplatu začala půjčovat svým kamarádkám, které též trpěly zaneprázdněností manžela. Potíž byla v tom, že inkasovala peníze, což bylo tenkrát zakázané podnikání. Aféra nabrala na intenzitě, neboť se jednalo o velice lechtivé téma a dala vzniknout slovu robertek, podle "milence" uvedené paničky...

Ve vyspělých státech jsou již dnes zcela běžné rozhovory o výhodách a nevýhodách jednotlivých druhů vibrátorů, které jsou rovnocenné diskusím na téma kvality pracích prostředků a tak to má být. Předsudky na toto téma jsou absurdní, neboť s umělými náhražkami pyje se setkáváme i v jeskynních malbách, kde falické výjevy měly navíc i posvátnou hodnotu.

Ženy v muslimských harémech používali voskové a dřevěné pyje, neboť se potřebovali navzájem ukojit, když na ně manžel neměl chuť. Také tantra, kundalíní jóga a jiné praktiky východních sexu se neobejdou bez falických pomůcek.

Jaký je význam erotických pomůcek?

Dříve byly především vnímány jako náhražky pro osamocené ženy, či sexu neschopné muže, kteří uspokojili partnerku náhražkou, ale dnes je jim dáván mnohem větší význam terapeutický a rekreační. Rekreačním je myšleno to, že pomáhá páru pozměnit sexuální stereotyp, nikoliv to, že dobrá dovolená u moře se neobejde bez robertka.

Terapeutický smysl je jednoznačný. Pomáhá vracet leckdy ztracenou sebedůvěru(vakuová pumpa) nebo umožní příjemnější milování(roztažení a uvolnění análního otvoru análním klínem před penetrací penisu). Tyto techniky si probereme v následujících kapitolách, kde se budeme zabývat jejich použitím především v gay sexu.

Závěrem bych řekl, že nejvíce problémů v sexu působí právě iracionální předsudky a zbytečné zábrany. Neschopnost otevřeně komunikovat o sexuálních otázkách, o eventuálních potížích či potřebách svých a svého partnera může vést k nespokojenosti ve vztahu, pocitu nepochopení a odmítnutí partnerem, pocitům neschopnosti a méněcennosti v milostném životě. Ve svých důsledcích pak uvedený nesoulad vede k nevěrám, rozchodům. To by si měli uvědomit asi všichni, kteří zvedají prst a moralizují o zkaženosti světa, třeba právě v souvislosti s erotickými pomůckami.

Erotické pomůcky - komentáře

Komentář ze dne: 20. 01. 2016 11:13:26     Reagovat
Autor: Lenka - neregistrovaný
Titulek: Je toto dobrá volba?
Dobrý den, chci si koupit první hračku je mi 40let, vím je to celkem pozdě, ale tak něják jsem to do teď nepotřebovala. Je toto dobrá volba? nechci žádné "macky".
Děkuji

PS: http://www.004.cz/eroticke-pomucky

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |