004.cz

Kapka touhy

Mužský orgasmus se jednoznačně manifestuje ejakulací, výronem semene. Někdy však ještě předtím, během fáze plató, se objevuje zvláštní "předejakulační výměšek" samovolně vycházející z ústí močové trubice ve dvou či třech kapkách vazkého, sklovitého hlenu. Nepochybně funguje jako "hygienická" příprava pro pozdější cestu semenné tekutiny.

Jeho další funkcí je lubrikace pohlavního styku a snižování nepříjemného pocitu drhnutí na žaludu, které je jinak velmi bolestivé a působí kontraproduktivně vůči erekci a vzrušení. Není provázena tím typickým příjemným pocitem, jak je tomu při vlastní ejakulaci, naopak může neuroticky disponované muže vylekat, jestliže ji mylně pokládají za předčasný samovolný výron semene nebo za nějaký chorobný výtok, za příznak sexuálně přenosné choroby – kapavky či uretritidy.

Ve větším množství (až 1 ml) vzniká tento výměšek při déle trvajícím dráždění penisu, udržuje-li se úmyslně fáze plató, při oddalování vlastního orgasmu. V tomto výměšku se mohou vyskytovat spermie a způsobit oplození i při používání antikoncepční metody coitus interruptus – přerušovaná soulož.

Neexistuje žádná souvislost se vznikem předejakulačního výměšku, jeho výskytem či množstvím a objemem ejakulátu.

Kapka touhy - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |