004.cz

Poluce a noční erekce

Noční erekce

Možná máte zkušenosti s tím, že se ráno nebo během noci probudíte a máte erekci. Tato skutečnost je zcela normální a dokonce běžnější, než si myslíte. Noční erekce se dostavuje u každého periodicky každou noc. Je zjištěno, že u každého zdravého muže se erekce ve spánku dostaví třikrát až pětkrát za noc. Ztopoření trvá vždy 25 až 30 minut.
Pokud si chcete tuto skutečnost ověřit, stačí jednoduchá pomůcka. Ustříhněte si 3 mm tenký proužek ne příliš pevného papíru a slepte jej do kroužku, který navléknete na svůj penis zhruba pod jeho polovinu. Průměr prstence by měl odpovídat průměru vašeho neztopořeného penisu + rezervě potřebné k tomu, aby se dal navléknout bez roztržení. Pokud ráno zjistíte, že je prasklý, měli jste v noci erekci. Tento test by mohl pomoci všem, kteří mají obecně problém s erekcí a věří tomu, že jí nejsou schopni. Tento test leckdy dotyčného přesvědčí o opaku, což může mít silně podpůrný vliv na terapii této poruchy.

Poluce a spermatorrhea

O tom, že máme erekci ve spánku zcela běžně, jsme se již dozvěděli. Spontánně můžeme během spánku prožít i orgasmus s výronem semene, tedy i bez fyzického dráždění, a to pouze na základě snů - takový výron semene označujeme jako poluci. Poluce se nejčastěji vyskytuje v pubertě, a to u chlapců, kteří pravidelně neonanují. V tomto období dospívání, dochází k polucím i jednou či dvakrát týdně. S přibývajícím věkem se frekvence snižuje. Kolem 25. roku se objevuje maximálně jednou za 14 dní, pokud k výronu semene nedochází jinak, tedy při sexu s partnerem či masturbaci.

O tom, jak časté poluce jsou, rozhoduje faktor četnosti jiných způsobů pohlavního ukojení. Ti, kteří onanují od puberty a nejméně 2x týdně, nemusí poluci nikdy zažít. V dospělosti pak každý muž musí mít pravidelné pohlavní styky, aby k poluci nedocházelo. V dospělosti se často stane, že pokud se sníží frekvence pohlavních styků a dotyčný přestane masturbovat, může pak dojít k první poluci v životě.

Poluce je evokována polučními sny. Ty mají velmi rozmanitý obsah. Často souvisí s nějakou sexuální zkušeností. Ten, kdo ještě neprožil soulož, často nebude soulož prožívat ani ve snu. V 95 % případů jeho obsah odpovídá sexuální orientaci nebo obsahuje prvky případné sexuální deviace. Pedofilovi se zdá o malých dětech (sen o malých dětech však samozřejmě není důkazem pedofilie), sadista ve snu trápí a ponižuje apod. Zbylých 5 % snů mohou být sny, které zcela neodpovídají sexuální preferenci. Mladým heterosexuálním chlapcům se nejčastěji zdá sen s homosexuálním obsahem.

Poluce se tedy mohou vyskytnout v období sexuální abstinence jak u mladých, tak u starších. S polucí souvisí i termín zvaný spermatorrhea, což znamená samovolný odtok semene i bez erekce za bílého dne. Spermatorrhea může se objevit docela fyziologicky, zpravidla po delší pohlavní abstinenci a námaze, kterou samozřejmě může být i defekace.
Spermatorrhea souvisí s určitou předrážděností vegetativního aparátu, ale nemusí se jednat vůbec o nic patologického. Na druhou stranu k té zvýšené dráždivosti mohou přispět i některé infekce, takže pokud by se to opakovalo, bylo by asi vhodné vyhledat urologa, či požádat o sexuologické vyšetření. Spermatorrhea může být zaměněna s kapavkou či uretritidou, kdy z močové trubice uniká hlenohnisavý výtok, nebo kapkou touhy.

Poluce a noční erekce - komentáře

Komentář ze dne: 07. 03. 2012 15:07:50     Reagovat
Autor: Pavel - neregistrovaný
Titulek: Coze?
Jsem heterosexual, nemasturbuju a nejsem nijak sexualne aktivni. Mam poluce, ale v zivote se mi nikdy nezdalo o nejakem deviantnim obsahu. Natoz o homosexualnim chovani. Rad bych vedel odkud autor cerpal. Nejspis si to vycucal z analu.

Komentář ze dne: 07. 03. 2012 16:34:04     Reagovat
Autor: ShelbyGT500 - neregistrovaný
Titulek: Re: Coze?
Poluce máš právě proto, že nemasturbuješ a nejsi sexuálně aktivní. Sperma musí někdy ven, když ne tvojím přičiněním, tak samo :D

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |