004.cz

Orgasmus a ejakulace

U muže je nástup sexuálního vzrušení, pokud ho záměrně neoddaluje, většinou strmější než u ženy. Na vrcholu mužského orgasmu dochází k výronu semene, což je pro muže tělesně i psychicky příjemný prožitek. Dostaví se pocit, že již nelze zabránit ejakulaci. Krátce předtím dojde k extrémnímu pocitu slasti. Pocit napětí, že ejakulace nastává, nebo lapidárněji, že "už to přijde", což zhruba dvě tři vteřiny imponuje právě jako "pocit nevyhnutelnosti", se skutečně bez ohledu na vlastní vůli a také bez ohledu na případné zevní vyrušení prostoupí s ejakulací, s výronem semenné tekutiny a s orgastickými stahy ve svěrači močového měchýře a v oblasti konečníku. A to vše pak s sebou přináší sexuální ukojení.

Ale k ejakulaci samé. Stahy v přídatných pohlavních orgánech nahromadí semeno do prostatické části močové trubice. Odtud se svalovými stahy prostaty (jež je možno nahmatat rektálně) dostává sperma spolu s prostatickým výměškem do roztaženého bulbu a do močové trubice až k jejímu ústí a odtud dále ven. Na počátku ejakulačního pochodu se uzavře močový měchýř (zároveň se sevřením svěrače konečníku), takže semenná tekutina nemůže do měchýře a z měchýře k ní nemůže moč. Ve druhé fázi ejakulace se však přední svěrač otevře, což podpoří pohyb semenné tekutiny k ústí.
Následné první dvě tři kontrakce močové trubice vystřikují semennou tekutinu někdy až do vzdálenosti 30 až 60 cm nebo, když jsou stahy méně intenzivní, semenná tekutina z pyje vytéká.

Při zkoumání kontrakcí, které se zkoumají a měření na stazích konečníku, se zjistilo, že jak u mužů, tak i u žen se projevují dva typy orgasmů. Častější je u mužů ten, kdy v průměru dojde ke 12 pravidelným stahům během 15 sekund. Síla kontrakcí narůstá, nejvyšší je při 7 až 8 stazích, pak se opět snižuje. U druhého typu je průměr 23 kontrakce, jež proběhnou ve 40 sekundách. Začátek je stejný jako u prvního typu, jenomže zde po několika pravidelných kontrakcích následují stahy nepravidelné. Typy orgasmu jsou konstantní; během života se nemění. Protože každý muž zaznamenává jen jeden z těchto orgasmů, nelze nijak srovnávat jejich pocitový doprovod.

Muž prožívá při orgasmu extatický pocit na hranici vědomí, po němž zase rychle vzrušení opadá. Je to stav, jehož prožitkové kvality lze jen obtížně vyjádřit.

Orgasmus a ejakulace - komentáře

Komentář ze dne: 19. 02. 2007 23:31:03     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek:
Neviem sice od kedy je mozna ejakulacia. Ale neviem si predstavit ako by sa to dozvedeli rodiciak ak im to nepoviete.

Komentář ze dne: 15. 02. 2007 12:15:10     Reagovat
Autor: Jan (email)
Titulek: Honeni
Ahoj.

Od kolika let je pri mesturbaci mozny vyron semene??? Je to nebezpecne??? Co mam delat,aaby to rodice nepoznali???(myslim treba pri strikani.)

Dik

Komentář ze dne: 30. 06. 2013 12:49:31     Reagovat
Autor: Bos8 Noha (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Honeni
Ahoj, no, neviem, čo nebezpečné vidíš na výrone "semena". Naozaj jediné nebezpečie môže hroziť v prípade nepoučených rodičov, ktorí by chceli "riešiť" to, čo netreba ...
Ja som si "honil" od svojich 4-och rokov, väčšinou pomocou vatového saténového paplóna, alebo gumenými nafukovacími hračkami a plávacími nafukovačkami. A až do 10.roku to bolo úplne "nasucho", bez akéhokoľvek "semena". Pocity pri tom boli ale úplne rovnako silné a hodnotné, ako aj dnes pri výstrekoch. Až niekedy po 10.roku som spozoroval, že na tej nafukovačke ostáva nejaká kalná kvapka. A tá kvapka sa potom postupne počas dvoch rokov zväčšovala, až to už bol taký maličký výstrek. Vtedy už bol problém, že pri použití toho paplóna ostávali na ňom fľaky, ktoré síce rýchlo uschli, ale potom som ich musel jemne rozžmoliť medzi prstami tak, aby prestali byť tvrdé a viditeľné na prvý pohľad. Ale to sa mi vcelku úspešne darilo. Takže poučenie: prípadné fľaky na použitom paplóne alebo vankúši ("polštáři"), kožuchu, a pod., je možné obvykle dosť účinne odstrániť práve tým žmolením medzi prstami, aby ich nenašli nepovolané oči tých, čo nerozumejú ľudskej prirodzenosti. Samozrejme, z nafukovačky to ide odstrániť najľahšie ...

Komentář ze dne: 21. 07. 2006 18:43:23     Reagovat
Autor: Huhu Mezulán - neregistrovaný
Titulek:
Od kolika let je možná ejakulace??

Komentář ze dne: 30. 05. 2006 12:00:02     Reagovat
Autor: Petrik (email)
Titulek: Po orgasmu se nevysemením
Dobrý den,je mi 14 let a jakmile dosáhnu orgasmu nic mi z mého údu nevyteče.Jsem zoufalý a nevím co mám dělat.Rodiče o tom neví a ani se to nedozví.Proto se obracím na Vás pro radu.Velikost mého stopořeného penisu je 11 cm.Prosím poradte co mám dělat.Děkuji PETR

Komentář ze dne: 29. 06. 2013 14:10:39     Reagovat
Autor: Mates - neregistrovaný
Titulek: Re: Po orgasmu se nevysemením
Neřeš,já taky nestříkám... :)

Komentář ze dne: 14. 01. 2017 22:41:39     Reagovat
Autor: petr - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Po orgasmu se nevysemením
A určitě víš co to je orgasmus ? Ono ty pocity při hoňce (v mladem věku) jsou dost silné, tak to někdy jde i zaměnit. Já to řešil také ale pak jsem honil s jiným a měl jsem to v pořádku venku.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |