004.cz

Rozchody

Zbytečné rozchody

Jsem-li zhýčkaný a sentimentální, možná trapně romantický, je nanejvýš nutné být poučen o tom, kde je zakopán pes, že každý z posledních vztahů "tak nějak vyšuměl" a láska mi přišla "tak nějak nedostatečná."

Pokud vám po roce chození přijde, že se milenecký vztah zaklesl a nehýbe se dál, pak to znamená, že jeden z vás nebo oba jste nekompetentně zareagovali na oslabení sexuality a na fakt, že jste se již sexuálně poznali.

Trvání normálního sexuálního aktu se prodlužuje tím, že než k němu došlo, museli jsme překonat spoustu nesnází. Od okamžiku, kdy se dostanete do ideálních podmínek ke každodennímu nerušenému styku, proces rozvoje sexuálního porozumění se velmi zrychlí a brzy skončí nasycením z poznání. Největším ničitelem je společné soužití, kdy se sexualita zkomplikuje.

Jakmile neznáme výraz dekadence sexuality, nebo mu nechceme uvěřit, vyrazíme proti sobě jak lvi a budeme si vyčítat, jak ten druhý zavinil, že nám láska uhynula a tak se rozpadne mnoho dobrých a perspektivních vztahů.

Zopakujme si zde, že sexuální láska realizovaná v pravém milenectví pokud není nijak uspěchaná nebo deformovaná vzkvétá ve třech stádiích:

1. Velká fascinace - trvá 3-5 měsíců
2. Velká konzumace - trvá 5-10 měsíců
3. Dekadence - začíná nejdřív po 8, nejpozději po 14 měsících.

Ve stadiu dekadence mírně poklesne úroveň sexuálního prožívání. Podstatné je, jak se s tím milenci vyrovnají. V tomto období je totiž zásadní schopnost obratné partnerské komunikace než sex. Tuto komunikační obratnost si musíme osvojit a důkladně ji zvládnout. Je to jedna z nejdůležitějších věcí, kterou v životě potřebujeme.

Nezbytné rozchody

1. Partner je zakázaným typem.
Vědecké poznání odhalilo několik druhů lidí, kteří na první pohled vypadají nevinně a dokážou zamotat hlavu, ale chození s nimi nikdy nedopadne dobře.
Jsou to: Alkoholici, toxikomani, gambleři, prostituti, žárlivci, flákači, příživníci a kriminálníci.

2. Oba jsme normální lidé, ale pokazili jsme si vztah, protože jsme neznali zákony přirozeného vývoje. Místo toho, abychom vše informovaně napravili, zdecimovali jsme se nepřátelstvím z hádek, střetů, urážek, takže je pocuchanost taková, že je nenapravitelná. Vztah je šeredný...

A když dojde na nejhorší, a rozhodnete se nesetrvávat ve vztahu, který se jeví jako neperspektivní, tak volte rozchod ohleduplný a neurážlivý. Každý rozchod zraňuje psychicky i společensky, proto se rozcházejte ohleduplně. Rozchod je třeba formulovat větou: "Rozešli jsme se." Nikoliv: "On mne opustil.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Rozchody - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |