004.cz

Sexuální neshoda

K tomuto pojmu se dostáváme především při prvních pokusech o styk. První problém začíná, když každý z partnerů preferuje zcela odlišné sexuální praktiky. Pro dobře fungující vztah je dobré, aby i v posteli vše klapalo a představa sexuálního kontaktu nepřinášela obavy typu: " Co když bude partner chtít dělat něco jiného, než se mi líbí." Sex dvou kluků se ve svém smyslu velmi liší od heterosexuálního chápání sexu. Například budeme-li mluvit o análním sexu je nutné upozornit, že evolučně není mužské tělo plně kompatibilní k penetraci s osobou téhož pohlaví. Sex dvou kluků je ve všech rovinách simulací biologického rozmnožování, proto bude možná lépe, nebudeme-li vůbec brát takový styk biologicky, ale pouze jako jeden z projevů lásky k partnerovi.

Problémy neshody se odvíjejí od toho, jakou ze sexuálních praktik člověk preferuje. Jako první si uveďme první diferenciaci fyziologicky totožných partnerů v případě potřeby, či touhy po análním koitu. Pravděpodobně nejlepší je, když faktor pasivní/aktivní role již zvážím při výběru partnera. Vyhnu se tím zklamání pokud dávám velkou vážnost tomuto faktoru. Avšak je třeba upozornit, že tato role není povětšinou celoživotně pevně zakořeněná a leckdy člověk přijde na chuť tomu druhému, až když nepoznané vyzkouší, nebo pozmění postup a dříve nepříjemné provede pomalu tak, aby to příjemným bylo.

Láska dělá zázraky. Milenecký sex je obvykle plný objevování nového, přestože to již není poprvé. Zkuste nenásilně okusit partnerův požadavek a pokud ucítíte, že dnes to ještě úplně nepůjde tak přesně, jak by si přál, nechejte si zbytek na jindy. Nikdy se ale k ničemu nenuťte a pokud vám to není po chuti, řekněte to na rovinu a netrapte se tím. Důležité je, aby byl zachován statut svobodného rozhodnutí a jeho rovnoprávnosti. Dodržuje pravidlo tolerance a v přáních se pravidelně střídejte.

Vynutit styk znamená pohřbít erotickou touhu a destruuje jí až ke kořenům veškeré sympatie .

Škemráním a vynucováním sexu se zabije sexuální aktivita a je takřka nulová pravděpodobnost, že se z toho někdy vzpamatuje.

Některá základní pravidla něžností by se tedy dala popsat třeba následovně:

  • Právo na vynucený projev lásky má pouze invalida.
  • Ukáznit se musí ten, který touží, nikoliv ten, od kterého je touha vyžadována.
  • Líbat jen tehdy, když se líbat chce.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Sexuální neshoda - komentáře

Komentář ze dne: 13. 01. 2008 23:48:53     Reagovat
Autor: Gabriela (email) - Gába
Titulek: nemám chuť na sex
Mám přítela už 3 roky.Mám ho ráda ale zamilovanost tam asi už není.A hlavní problém je že nemám sním chuť na sex,nějak mě už nepřitahuje.Připadám si jak v manželstvý po 30ti letech.na sex sním myslím ale když má na něj dojít tak je mi to proti vůli,smíme spolu tak 1 do měsíce.a ještě ktomu přitom myslím na jiné muže.nevim jestli mám vztah ukončit nebo si pořídit nejký přípravek na podporu chutě k sexu???? umáte mi poradit???Gába

Komentář ze dne: 03. 01. 2011 01:49:55     Reagovat
Autor: Pavla - neregistrovaný
Titulek: Re: nemám chuť na sex
Dobrý den,

mám uplně ten samý "problém" jako Gabriela, co radíte??
Děkuji

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |