004.cz

Sexuální neshoda

K tomuto pojmu se dostáváme především při prvních pokusech o styk. První problém začíná, když každý z partnerů preferuje zcela odlišné sexuální praktiky. Pro dobře fungující vztah je dobré, aby i v posteli vše klapalo a představa sexuálního kontaktu nepřinášela obavy typu: " Co když bude partner chtít dělat něco jiného, než se mi líbí." Sex dvou kluků se ve svém smyslu velmi liší od heterosexuálního chápání sexu. Například budeme-li mluvit o análním sexu je nutné upozornit, že evolučně není mužské tělo plně kompatibilní k penetraci s osobou téhož pohlaví. Sex dvou kluků je ve všech rovinách simulací biologického rozmnožování, proto bude možná lépe, nebudeme-li vůbec brát takový styk biologicky, ale pouze jako jeden z projevů lásky k partnerovi.

Problémy neshody se odvíjejí od toho, jakou ze sexuálních praktik člověk preferuje. Jako první si uveďme první diferenciaci fyziologicky totožných partnerů v případě potřeby, či touhy po análním koitu. Pravděpodobně nejlepší je, když faktor pasivní/aktivní role již zvážím při výběru partnera. Vyhnu se tím zklamání pokud dávám velkou vážnost tomuto faktoru. Avšak je třeba upozornit, že tato role není povětšinou celoživotně pevně zakořeněná a leckdy člověk přijde na chuť tomu druhému, až když nepoznané vyzkouší, nebo pozmění postup a dříve nepříjemné provede pomalu tak, aby to příjemným bylo.

Láska dělá zázraky. Milenecký sex je obvykle plný objevování nového, přestože to již není poprvé. Zkuste nenásilně okusit partnerův požadavek a pokud ucítíte, že dnes to ještě úplně nepůjde tak přesně, jak by si přál, nechejte si zbytek na jindy. Nikdy se ale k ničemu nenuťte a pokud vám to není po chuti, řekněte to na rovinu a netrapte se tím. Důležité je, aby byl zachován statut svobodného rozhodnutí a jeho rovnoprávnosti. Dodržuje pravidlo tolerance a v přáních se pravidelně střídejte.

Vynutit styk znamená pohřbít erotickou touhu a destruuje jí až ke kořenům veškeré sympatie .

Škemráním a vynucováním sexu se zabije sexuální aktivita a je takřka nulová pravděpodobnost, že se z toho někdy vzpamatuje.

Některá základní pravidla něžností by se tedy dala popsat třeba následovně:

  • Právo na vynucený projev lásky má pouze invalida.
  • Ukáznit se musí ten, který touží, nikoliv ten, od kterého je touha vyžadována.
  • Líbat jen tehdy, když se líbat chce.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Sexuální neshoda - komentáře

Komentář ze dne: 02. 10. 2015 14:14:14     Reagovat
Autor: Janinka (email) - neregistrovaný
Titulek: Partner mě odhání
Dobrý den,

s přítelem spolu žijeme rok a půl (já 25, on 31)
Máme ale dlouhodobý problém s fyzickým kontaktem, ze začátku nebyl problém mít pohlavní styk 3x za den a celkově to mezi námi velice jiskřilo. Bohužel co spolu bydlíme, tak mě partner odhání. Aktuálně spolu spíme max 4x za měsíc a to jen tehdy když chce on a celé je to podle jeho představ.Nemám šanci cokoliv dělat po svém,protože v takové situaci ho vzrušení přejde.Pokaždé když chci problém řešit,rozčílí se,nechce se o tom bavit a dokonce z něj vypadlo, že mu je nepříjemný muj styl. Ale není ochotný mi říct,nebo ukázat,jak by se mu to líbilo.Chybí mi nejem sex samotný, ale celkový intimní kontakt.

Tvrdí, že obecně nemá chuť, protože se po něm pořád plazím a pořád chci něco řešit a mám mu dát pokoj. Jsem bezradná, dotýkání jsem omezila tak, že je mi to nepříjemné (chce jen velice často škrábat na zádech), naprosto jsem ztratila sexuální sebevědomí a nejsem schopná najít způsob, jak si o tom otevřeně promluvit a najít společnou řeč.Má takový přístup, že mi nebude dělat pokusného králíka a mám to dělat jinak, že mi to jednou řekl a to stačí a nebud emi nic ukazovat,navíc je toho plný internet.

Jsem schopna udělat asi cokoliv, abych vztah zachránila.Chci s ním strávit zbytek života, ale bohužel to asi nebude možné, pokud se to nespraví.

Vůbec nevím jak se mám k celé situaci postavit, zda mám dělat uplně vše co mi řekne, naprosto vynechat jakýkoliv fyzický kontakt? Jakýkoliv pokus o konstruktivní debatu skončil hádkou. Celkově je to velmi dominantní muž. Také jsem velice dominantní žena, ale jemu se velice podřizuji, ale příjde mi že je to pořád málo...

Děkuji za případnou radu, Jana

Komentář ze dne: 13. 01. 2008 23:48:53     Reagovat
Autor: Gabriela (email)
Titulek: nemám chuť na sex
Mám přítela už 3 roky.Mám ho ráda ale zamilovanost tam asi už není.A hlavní problém je že nemám sním chuť na sex,nějak mě už nepřitahuje.Připadám si jak v manželstvý po 30ti letech.na sex sním myslím ale když má na něj dojít tak je mi to proti vůli,smíme spolu tak 1 do měsíce.a ještě ktomu přitom myslím na jiné muže.nevim jestli mám vztah ukončit nebo si pořídit nejký přípravek na podporu chutě k sexu???? umáte mi poradit???Gába

Komentář ze dne: 03. 01. 2011 01:49:55     Reagovat
Autor: Pavla - neregistrovaný
Titulek: Re: nemám chuť na sex
Dobrý den,

mám uplně ten samý "problém" jako Gabriela, co radíte??
Děkuji

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2019 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |