004.cz

Sexuální stereotyp

Na začátku bych chtěl upozornit, že pokud se bavíme o sexuálním stereotypu, bavíme se zároveň o vztahu, jehož délku, neměříme na týdny či měsíce, ale bavíme se o letech trvajícím vztahu se společným soužitím. Stejně jako manželé, tak ani partneři, kteří spolu žijí, se nemůžou celý život chovat jako milenci. Milenecké chování leckdy nepřekročí hranici tří let. Nelze od mytí nádobí odbíhat k partnerovi a vášnivě se s ním líbat. Samozřejmě lze udělat dle zákona spontaneity nějakou erotickou legraci apod., ale nejde dělat stále to samé do smrti. Milenecká láska a sex se odlišuje od partnerské lásky a sexuality.  Partnerská sexualita není budována na principu erotické touhy, protože po letech vztahu lze těžko toužit, když objekt oné touhy je dostupný, nebo se dokonce nabízí. Základní nosná síla sexuality tím chybí.

V dlouhodobém partnerském vztahu platí zákon spontaneity. Sexuální styk se nesmí vynucovat. Dále platí neloudit, nenaléhat, počkat až oba budou chtít přibližně stejným dílem. Druhou hnací silou může být naopak stereotypie, bez inovace. Jedná se o ověřený postup, vylaďovaný a vybrušovaný k stereotypní dokonalosti.

Sexuální stereotyp nedegraduje partnerskou sexualitu. Degraduje ji směšné milenectví, které chce do vztahu vnést nevyzrálý naivka, neboť se hodlá ustavičně milovat s parádou prvního měsíce vášnivé milenecké lásky.

A jsme u zádrhele. Máte za sebou spoustu krátkých vztahů, spíše mileneckého charakteru, ale člověk, jehož jste právě poznali, je někdo, s kým máte pocit, že byste chtěl být až do konce života. Doposud jste sex chápali milenecky, vášnivě, ale doba uplynula a vy jste přesto závislí na mileneckém chování. Onen závislý partner blížící se k utrápenosti navrhuje milenecké chování. Druhý je potom otrávený, neb jeho chápání je poněkud vyzrálejší a partnerství se hroutí.
Nevyžadujte a nepokoušejte se zakonzervovat milenectví.

Snažte se nezničit nevšední věc tím, že z ní chceme dělat každodennost, protože pak se z ní stává věc všední.
Někdy je vhodné přezkoumat jestli by nebylo vhodné zkusit nějak obměnit praktiky, které zevšednily.

Ještě opět připomeňme výraz dekadence(úpadku) sexuality. Pokud ho neznáme nebo mu nechceme uvěřit, vyrazíme proti sobě jak lvi a budeme si vyčítat, jak ten druhý zavinil, že nám láska uhynula a tak se rozpadne mnoho dobrých a perspektivních vztahů.

Zapamatujte si zde, že sexuální láska realizovaná v pravém milenectví pokud není nijak uspěchaná nebo deformovaná vzkvétá ve třech stádiích:

1. Velká fascinace - trvá 3-5 měsíců
2. Velká konzumace - trvá 5-10 měsíců
3. Dekadence - začíná nejdřív po 8, nejpozději po 14 měsících.

Ve stadiu dekadence mírně poklesne úroveň sexuálního prožívání. Podstatné je, jak se s tím milenci vyrovnají. V tomto období je totiž zásadní schopnost obratné partnerské komunikace než sex. Tuto komunikační obratnost si musíme osvojit a důkladně ji zvládnout. Je to jedna z nejdůležitějších věcí, kterou v životě potřebujeme.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Sexuální stereotyp - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |