004.cz

Šikana rodičů

Moji rodiče mne za to čím jsem dosti šikanují a to přes své známé a přátele. Zajímá mne Vaše zkušenost, ev. je tu na netu nějaký právník. Děkuji

Petr


Milý Petře.

Žádný člověk by neměl být trestán ani pykat za to, za co nemůže a jaký se narodil. Je pod lidskou důstojností trpět ponižování a šikanu za svou menšinovou orientaci a obzvláště nemorální a děsivé je to, že původcem jsou tví vlastní rodiče.

Asi 20% homosexuálních dětí se potýká s problémy s rodiči a jejich odmítáním při svém coming outu. Rozhodně by jsi se tomuto faktu měl vzepřít a přestat trpět jejich problémem s homosexualitou. Ty jsi se s ní vyrovnal, teď je řada na nich. Někdy to je těžké a zabere to spoustu času, ale je velká pravděpodobnost, že svůj postoj jednou změní.
Domnívám se, že lepší pro obě strany by bylo žít bez svárů a dělání si schválností, než přistoupit k hledání právní pomoci. Vydírání, kterého se tvé rodiče dopouštějí je těžko postižitelné, neb se hůře dokazuje. Musela by být naplněna skutková podstata trestného činu vydírání §235. Dovolím si hádat, že se tě snaží i nevkusnými prostředky přimět k tomu, aby jsi změnil svou orientaci.

Jako první by jsi je měl nějakým způsobem přesvědčit o tom, že pravdu nemají oni, ale vědecké poznání o tom, že homosexualita není volbou, je konstitučně vrozená, neléčitelná a není nemoc ani deviace. Pokud to neakceptují z tvého podání, požádej o pomoc sexuologa a žádej o rodinné sezení. Ten z autority lékaře často přinutí rodiče se zamyslet i jinak, než by se podařilo tobě.

Na stánkách 004.cz najdeš velké množství odborně zpracovaných témat pro otázky homosexuality. Je možné, že pokud by rodiče byli ochotni alespoň nahlédnout do těchto témat, leckteré své názory i postoje změní ihned, ostatní časem přehodnotí. Pro rodiče, kteří mají problémy s přijetím odlišnosti svých dětí jsme připravili projekt můžeme porozumět http://rodice.004.cz . O to, jestli jsi neudělal někde chybu ty, když jsi doma vyšel s pravdou ven se můžeš kouknout na stránku o domácím coming outu – S pravdou ven http://doma.004.cz/

Šikana rodičů - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |