004.cz

Mají homosexuálové tendence k sebevraždám?

Vážený pane doktore,
Těžko je mě souhlasit ve všem s Vašimi názory. Jsem lékař, ale ne sexuolog, ergo je problém souhlasit s tím, abych se vůbec vyjadřoval... Ještě 9. decenální revize MNKN WHO měla kód pro "nemoc" Homosexualita.

Osobně mám zkušenosti homo i heterosexuální. Které byly lepší, uspokojivější... nevím! Snad nechci říct.

Ale jsou problémy homosexuality skutečně problémy vedoucí až ke suicidiu (sebevraždě pozn. red.)? Totiž tak se problém "gayů" dnes medializuje.
HIV není sranda, ale do dnešního dne na světě víc lidí umírá na TBC a Malarii...

ROBOCOP


Sexuální orientace se netýká ani tolik zkušeností (tedy chování), ale vnitřních prožitků a tužeb. Názory se samozřejmě vyvíjejí i v medicíně, onanii také dnes nenajdeme mezi chorobami ani mezi kriminálními delikty jako v minulosti.
Během coming outu existuje zvýšené riziko suicidia(sebevraždy). Remafedi koncem 80. let uvedl, že asi třetina dospívajících gayů a lesbiček se pokusila o sebevraždu. V roce 1999 Herell zjistil 2-6x častější vyšší sebevražednost u gayů vs. heterosexuálů bez přítomnosti psychiatrické diagnózy. Jsem optimista, u nás podle klinických zkušeností je to snad o něco lepší než v USA, také jsme trochu liberálnější.
K HIV: Předpokládá se, že ve světě HIV trpí přes 35 miliónů lidí, to za dvacet let není málo. Současná epidemie TBC navíc probíhá často právě spolu s HIV.
U nás přes polovinu HIV+ tvoří gayové, tak té prevence není nikdy dost. Na druhou stranu asi opravdu zná naše zdravotnictví větší problémy, ale to si donedávna říkali také v Rusku a na Ukrajině.

MUDr. Ivo Procházka

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Mají homosexuálové tendence k sebevraždám? - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |