004.cz

Když nikoho neulovím, mám depresi

Mal by som otazku. Dost casto striedam sexualnych parnerov a v poslednej dobe zistujem, ze ak idem niekam do podniku s kamaratmi, tak mi v podstate ani nezalezi na tom, ci sa dobre zabavime, alebo nie, ja len tupo hladam nejakeho muza, ktory by ma zaujal (samozrejme telom, pretoze o nejaky rozhovor v podstate nemam zaujem) a poriadne si to snim uzijem. Ak sa mi nieco taketo nepodari, tak som cely sklesly a dalsi den dost depresivny a podrazdeny. Da sa toto nazyvat zavislostou na sexe? Okrem toho ma  podstate uz masturbacia nebavi, a venujem sa jej len v pripade, ze uz naozaj neviem, co zo sebou. Pred casom som prezil dost neprijemne obdobie - rozisiel sa so mnou moj partner a zomreli mi dvaja clenovia rodiny. Je moje spravanie iba reakciou na prezity stres? Nepaci sa mi styl zivota, ktory momentalne vediem, ale nejako to neviem zmenit. Vdaka

Samuel


Ahoj Samueli,

Děkujeme za důvěru, se kterou jsi se na nás obrátil se svým trápením. Myslím, že přímo řešit tvůj problém přes mail by nebylo nejvhodnější. Myslím, že zde nejde o závislost na sexu a nejde o problém sexuální, ale spíše psychiatrický. Rozhodně nejsi závislý na sexu.

Jako důvod tvého promiskuitního chování bych viděl stres a depresi, kterou si částečně jistě uvědomuješ, zvláště, pokud se ti ji nepodaří překrýt prchavým sexuálním zážitkem. Nejsi spokojený se svým životním stylem. Zasáhl tě jistě rozchod i úmrtí blízkých lidí. Sexuální vybití jsi si zvolil jako specifický únik od svých problémů v životě. Nepřeceňuj se, neignoruj naše doporučení a neříkej si, že ti nic nic není, že žádnou depresi nemáš. Už to, že jsi nám napsal je důkazem, že není něco v pořádku, i kdyby to nebyla přímo deprese. Na druhou stranu, zase nepropadej panice!!! Vše se dá postupně změnit a zbavit se těchto pocitů a nutkání na sex s pomocí psychoterapeuta a změnou denního režimu, o které napíši dále.

Doporučoval bych ti bezodkladně navštívit lékaře – psychiatra, či psychologa a svěřit se mu se svým trápením. Nutný bude podrobnější popis tvého trápení, pychoterapeutický přístup a možná i farmakologická léčba antidepresivy po nějakou přechodnou dobu. Nemusíš se zmiňovat okamžitě o své orientaci, není to nyní podstatné. Důležité je, aby ses opět naučil cítit dobře i když nebudeš mít sex.

Jaká je první pomoc pro řešení tvého trápení?
Nebuď sám, bav se s přáteli. Najdi si či obnov nějaké zájmy a koníčky. Nekuř a neopíjej se. Vstávej pravidelně, ráno si krátce zacvič a dej si vlažnou sprchu. Urči si pravidelný denní program. Plánuj si, co budeš dělat. Pokud nevíš, co dělat, věnuj se třeba domácímu úklidu. Třeba umyj i okna apod. Pokus se najít nového přítele( http://balirna.004.cz ) - pokud najdeš někoho, kdo se ti bude líbit, zakaž si s ním okamžitý sex! Preferuj postupné seznamování, randění, postupné první dotyky…

Zajdi do kina, do divadla, na výstavu, o víkendu jeď na výlet do přírody.
Nauč se pravidelně relaxovat, třeba jen několik minut. Můžeš začít cvičit jógu, nebo chodit do posilovny. Vyhýbej se však nadměrné únavě a nesnaž se ani všechno zaspat.
Nečekej výsledky za 3 dny ani za týden. Změnu nálad a chování pocítíš zhruba po šesti až devíti měsících.

Hodně štěstí a šup šup k odborníkovi :-) !!!

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Když nikoho neulovím, mám depresi - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |