004.cz

Co jsou to anální bradavice?

Slyšel jsem něco o tzv. análních bradavicích. Co to je? Je to nakažlivé?

Milan


Ahoj Milane,

Děkujeme za dotaz do Poradny 004. Anální bradavice opravdu existují a je to extrémně nakažlivé onemocnění, pokud se s ním dostaneš do kontaktu.

Původcem genitálních bradavic, které se mohou vyskytovat i v konečníku je herpes virus typu 2. O tomto onemocnění píšeme a nabízíme i fotografické vyobrazení příznaků na stránce v tématu Zdraví – http://zdravi.004.cz/z-herpes
Za zmínku jistě stojí i onemocnění zvané kondylomata, jehož původcem je HPV - virus a způsobuje též nárůst útvarů, které se často označují jako anální bradavičky. Více informací včetně fotografických obrázků s příznaky v rektu najdeš na stránce http://zdravi.004.cz/z-kondylomy .

Kondom je proti těmto onemocněním neúčinný, pokud jsou bradavice mimo oblast krytou kondomem. Nesmíš se jich dotýkat! Toto onemocnění zvyšuje riziko přenosu HIV až o 800%!!!

Dávej pozor s kým spíš. Před sexem se někdy vyplatí trochu rozsvítit a prohlédnout si svého nového sexuálního partnera. Bradavice bývají často obousměrně zaměněny s hemeroidy, takže pokud si nebudeš jist, je dobré navštívit lékaře. I hemeroidy leckdy vyžadují léčbu.

Co jsou to anální bradavice? - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |