004.cz

Po prvním rande

Dneska jsem měl schůzku s klukem. Viděli jsme se poprvé. Jeden můj známý mu dal moje číslo, ale nevím který známý to byl, nicméně udělal dobře. Ten kluk se mi docela líbil a byl mi i sympatický. Ale teď nevím jak dál. Co mám dělat, abych něco nepokazil? Třeba abych nebyl moc zbrklý a on se nezalekl, jak často mu mám psát smsky a kdy bych se měl s ním zase sejít, aby to nebylo moc pozdě a nebo moc brzy. Nezdálo se mi, že bych mu byl příliš odpudivý. Pořád musím myslet na dnešní schůzku. Určitě se ještě sejdeme, ale já nevím na kdy to naplánovat a tak. Co psát do smsek, no aby to nedopadlo blbě. Já totiž vůbec neumím balit. Jak se třeba mám chovat, abych nevypadal jak morous či jako pako? Doufám že mi nějak poradíte. Díky.

Honza


Ahoj Hozno,

zcela jasná odpověď na to, jak se chovat, kdy se zase sejít, kolik SMS denně atd. neexistuje. Vše je otázkou citu a mělo by se vyvíjet v harmonii s tím, jak hlubokým citem pár hoří. V tuto chvíli je možných mnoho způsobů, jak druhého zaujmout nebo i odpudit, přičemž každý způsob může mít libovolný ze dvou zmíněných důsledků.
Někdo má rád, je-li dobýván, někdo musí dobývat. Někdo má rád, když s ním druhý laškuje a hraje si na schovku, někdo by toho druhého nejraději hned snědl. Někdo rád veselého šílence, někdo tichého intelektuála.
Pokud nevíš, jemně si druhého otestuj. Naznačuj a uvidíš, čeho se chytne a z čeho vzplane oheň vášně. Třeba právě to, že neumíš balit, je to, co druhému imponuje. Řekne si: To je slušný stydlivý kluk, ten se mi líbí. Protřelý frajer z gayklubu, by ho třeba vůbec nezaujal. Nechovej se ani jako morous, ani jako pako. Buď svůj – nehraješ roli ve filmu, hraješ sebe takového jaký jsi a jaký budeš až spolu třeba budete déle.

O tom, jak se seznamovat, na co si dávat pozor, o čem hovořit atp. píšeme v tématu Balírna – http://balirna.004.cz Určitě se tam podívej. Nalezneš spoustu zajímavých myšlenek a rad, které by ti mohli pomoci s budováním nového vztahu.

Následující řádky jsou čistě subjektivním názorem: Osobně bych zkusil napsat na dobrou noc a připojit nějakou myšlenku dne – na co jsem třeba myslel a co to pro mne znamená. Nemusí to být moudro, ale přemýšlivý a citlivý kluk je dobrý atribut. Druhého to neurazí a k ničemu nezavazuje. Další schůzku navrhni nějak kulantně. – Např. Dnes odpoledne jsem chtěl něco dělat…., ale … ve mne evokovalo, že bych chtěl jít raději ven a být s někým, s kým mi je fine. Nemáš čas?

No a zbytek je na tom druhém. I kdyby se to celé nepovedlo, nebuď z toho smutný. Každá seznamovací zkušenost má cenu zlata.

Po prvním rande - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |