004.cz

Líbí se mi velmi mladí kluci

Je mi 19 a v 16 letech jsem přisel na to, že se mi líbí kluci. Už jsem se s tím vyrovnal, ale trochu mne znepokojuje, že se mi líbí mladší kluci (11-17 let). Většinou se mi však líbí kluci kolem 12-14 let, čím starší, tím se mi líbí méně. Chtěl bych se zeptat, jestli je to normální.

Ondra


Ahoj Ondro,

Stejně tak, jako mnohé zaskočí vlastní homosexuální orientace, někdo může být překvapen, že se mu starší kluci vůbec nelíbí. Dříve pro něj bylo normální, že když mu bylo 15, líbili se mu přibližně stejně staří kluci, ale dnes je mu více než 19, třeba 25, či 35 a chtěl by zase stejně starého. Vynoří se tu náhle tzv. efebofilní preference objektu. Pokud je objekt touhy ještě mladší než před pubertálního věku, mluvíme o pedofilii. Efebofilové se někdy označují termínem boylover a problematiku dospívajících se staršími jako boylove.
Takové poznání může být i šokující.
Stejně tak jako člověk poznává svou případnou homosexuální orientaci může mít problémy i s rozpoznáním toho, že ten kdo jej přitahuje jsou malé děti a chlapci.
Klíčem k sebepoznání jsou často vlastní fantazie. Soustřeď se na poznání obsahu fantazií při masturbaci a obsahu erotických snů. Kdo v nich vystupuje? Jak vypadají erotické scény?
Polož si otázku, do koho jsi schopen se zamilovat? Je to dospělý muž s maskulinními rysy či malý chlapec? Člověk má také často problémy s odlišením erotických a neerotických citů. Mnoho efebofilů či pedofilů své city interpretuje jako mezigenerační přátelství s malým klukem a naopak kamarádské vztahy s dospělými ženami či muži pokládá za lásku. Může se tak stát to, že muž si své zaměření uvědomí až po letech manželství, či pokud se dostane do situace, která mu nabídne pohled či dotek malého dítěte. Nezapomínej proto, že zamilování je stav eroticky nabitý. Nezaměňuj ho tedy s přátelstvím, byť velice blízkým a intenzivním.

Jseš-li si svým zaměřením jistý, můžeš se pokusit vytvořit vztah s někým starším 15 let, aby ses nedostal do konfliktu se zákonem a s tímto hochem chodit co nejdelší možnou dobu. Jak bude vyrůstat, je docela možné, že v něm budeš stále vidět toho mladého klučíka a vztah vydrží. Čím budeš starší, bude šance najít a udržet si vztah s někým postpubertálním velmi těžké. Chlapec ve věku 15-18 let nemá rozhodně myšlenky o tom, že by se odstěhoval od rodičů a začal bydlet s mužem a hlásit do světa, že je gay a jak žije. Není to vyspělý, proto se tvůj vztah musí podobat nezávaznému chození puberťáků, kteří sice mají velké plány, ale nemůžeš je po druhém chtít realizovat. Existenčně bys tak druhého vyděsil a už bys ho víckrát neviděl!

Je však třeba také uvést skutečnost, že pedofilové a boyloveři jsou lidé, kteří potřebují pochopení a možná i soucit, protože ať tomu věříme či ne, právě tito lidé patří k jedněm nejméně šťastným v naší společnosti. Kdykoliv bys udělal něco, co je pro tebe přirozeně přitažlivé, tedy oslovil 12 letého chlapce, dostáváš se do konfliktu se zákonem, v nejhorším případě by tvá fotografie vysela v novinách a lidé by si na tebe začali ukazovat prstem. Jakmile si je boylover vědom své orientace, zjistí, že nikdy nebude smět udělat nic podle toho jak cítí, aby nespáchal trestný čin.

Bylo by záslužné, kdyby společnost těmto lidem vytvořila ve společnosti takové místo, aby se automaticky nemuseli cítit automaticky jako sexuální zločinci. Pokud se vysloví slovo pedofil, většině lidí se vybaví černá kronika a řádky o sadisticky zavražděném a sexuálně zneužitém dítěti. Pedofil a boylover má však obvykle děti velmi rád nikdy by jim neublížil.

Pokud se cítíš znepokojen svým zaměřením, doporučuji se obrátit na MUDr. Procházku, či doc. PhDr. Petra Weisse v Sexuologickém ústavu v Praze na Karlově náměstí – objednávky tel. tel. 22496 6610 a problém probrat osobně. 

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Líbí se mi velmi mladí kluci - komentáře

Komentář ze dne: 09. 05. 2013 22:47:24     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek:
Skvěla odpověď

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |