004.cz

Zdravotní dotazy 2

Ahoj, po ejakulaci mám několik hodin zarudnuté ústí močové trubice, zarudnutí postupně zmizí. Zajímalo by mě, zda je to běžné, nebo zda se jedná o nějaký patologický stav či jen o zvýšenou citlivost. Děkuji za odpověď.

Jirka

Ahoj Jirko, nemohu posoudit, neviděl jsem to. Určité podráždění penisu po ejakulaci, je zcela běžné, záleží na velikosti a intenzitě. Pokud máš žalud zduřený a oteklý a nepřijde ti to normální, nebo ti to vadí, zajdi na urologii. Pokud se objevuje výhradně po masturbaci a ejakulaci a můžeš vyloučit, že se nejedná o infekční uretritidu či balanitidu, můžeš být klidný, nebude se jednat o patologický stav.


Dobrý den, nedávno jsem onemocněl chřipkou, moc jsem ji nevyležel, v pondělí 14 dní na to jsem byl na výtěru z krku a byl mi zjištěn betahemolytický streptokok skupiny G.
Co teď, jak s léčbou? Zbavím se toho přírodní cestou nebo jakými antibiotiky? Takový bacil mám poprvé v životě. Antibiotika jsem naposledy bral před rokem.

Karel

Ahoj Karle,
léčbu by měl řídit lékař. Pokud tě bolí v krku ATB jsou vhodná. Lékař bude vědět podle výtěru a citlivosti, jaké ATB zvolit.


Trpím chronickými problémy v krku. Našli mi tam kdysi Stafylococcus aureus a haemofilus spp. Ted mi našli na venerologii streptococcus alfa viridians a Stafilococcus epidermis.
Prosím o stručný popis těchto breberek a závažnost v případě, že se natrvalo rozhodnou osidlovat krajiny mého těla, případné možné problémy při přenosu dále.

Mirek

Chronickou pharyngotonsilitudu by měl řešit jeden stabilní otorinolaryngolog - ORL pracoviště. Vhodné jsou časté výtěry z krku a sledování bakteriálního vývoje. V případě zhoršení problémů nasazovat jen antibiotika plně odpovídající citlivosti příslušných bakterií - to platí i pro urogenitální infekce!!
 
U chronických zánětů je vhodné doplnit léčbu imunologickým vyšetřením a terapií - imunomodulační léky např. IRS 19, Broncho Vaxom apod. Nutná jsou i režimová opatření např. nepít černé čaje a jiné nápoje vysušující hrdlo. Kloktat Vincentku a jiná kloktadla např. šalvěj - přípravek Florsalmin na odstanění hlenů z hrdla a jemnou dezinfekci.
 
Vyplatí se vyšetřit všechny partnery a partnerky a léčit je ve stejnou dobu stejným ATB, aby nedocházelo k ping pong efektu.

Z dlouhodobého hlediska je možná velká spousta komplikací. Není zde prostor opisovat knihu.


Asi 14 dní se u mě projevuje pálení a někdy to přechází do lehké bolesti močové trubice v oblasti žaludu. Toto pálení se nejvíce projevuje po ejakulaci. Dále mám takový nepřijemný pocit v levém varleti /v jeho spodní části/.Co to může být. Může se jednat o nějaký zánět nebo pohlavní chorobu?

Ano, nejpravděpodobněji se jedná o zatím nespecifikovaný zánět, který by bylo vhodné, co nejrychleji řešit na urologické ambulanci.


Chtěl bych se zeptat,čím nejlépe se odstraňuje smegma (voda, mýdlo)?

Penis omývej nejlépe vlažnou vodou. Pokud to je nedostatečné k ostranění zápachu, můžeš použít antibakteriální mýdlo. Nepoužívej tekutá mýdla - špatně se omývají, což může tvorbu podpořit. Pokud použiješ jakékoliv tuhé mýdlo, je nutné potom pokožku žaludu a vniřního listu předkožky uvést do kyselého pH (mýdlo pokožku alkalinizovalo) - pokápat roztokem borové vody (používá se nejčastěji jako oční kapky), či pomazat salicylovou mastí. Nižší pH brání množení kvasinek, které smegma z větší části tvoří. Pokud tento postup dodržíš po několik týdnů, tvorba smagmatu se sníží či zcela zastaví.


Co se stane nebo se může stát když partner omylem vystříkne svoje semeno neovladatelně na můj obličeje a zasáhne mě i do oka? Co mám dělat, je to nějak zdravotně špatné?

Sperma do oka nepatří. Mělo by být okamžitě vypláchnuto proudem vody. V případě že bude oko pálit a bolet, je třeba provést další výplach třeba borovou vodou, nebo jiným vhodným oftalmologikem. V případě následného zánětu návštívit očního lékaře.


Poraďte mi prosím, chtěl jsem se zeptat, jak má vypadat správná barva,  množství a hustota spermatu. Moje sperma má nažloutlou barvu a je celkem husté. Může na to mít vliv častý zánět močového měchýře? Dá se pomocí vzhledu spermatu poznat jeho kvalita?

Urogenitální záněty mohou ovlivnit kvalitu spermatu, ale záleží na tom, jakého jsou charakteru a rozsahu. Záněty močového měchýře s největší pravděpodobností nebudou mít na sperma takový vliv. Podle vzhledu se kvalita nepozná. 


Je možné chytit trichomoniázu na veřejném záchodě, z ručníku, nebo jakýmkoliv jiným způsobem než pohlavním stykem?

Tomáš

Ahoj Tomáši,

takovéto riziko hrozí pouze ženám. Snadným se stává přenos na veřejném záchodě, pokud infikovaná voda ze záchodové mísy šplouchne a vystříkne zpět k tělu. Takto se může přenést vícero nemocí – kapavka, chlamydie, ureaplasmy atd.. Přenos vlhkým ručníkem z infikované ženy na druhou je možný také. Na muže se bičenka poševní přenáší výhradně nechráněným pohlavním stykem. Pravděpodobnost jiného mechanismu přenosu je extrémně nízká.


 

Zdravotní dotazy 2 - komentáře

Komentář ze dne: 11. 09. 2008 19:13:09     Reagovat
Autor: tomas (email) - neregistrovaný
Titulek: zalud
Zdravim,chci se zeptat na jednu vec ktera je pro me velmi depresivni.
udelal se mi u usti moc.trubice nejaky pupinek.je zarudly a ani neboli.kamarad mi rikal ze by to mohla byt kapavka.je to tak?ale zarudly okolo moc.trubice nemam.jen ten "pupinek".nebo treba syfilis?vubec si nevim rady.byl jsem u urologa ale ten mi dal jen nejakou masticku a prid za mesic na kontrolu.paleni a bolest pri moceni nemam.vytok jen kdyz sem vzruseny a je ztopor.penis(coz je asi normalni ne?).
mohlo by to byt treba tim ze uz mi asi 2x praskla "uzdicka"?
vubec si nevim rady a nevim co mam delat pokud to treba bude nejaka pohl.nemoc.nikdo o me nevi ze jsem bisex.Jak by to pak probihalo?
analni sex sem mel vzdy s kondomem,pouze oralni(spise pasivni)bez ochrany.Dekuji za odpoved.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |