|0-15|15-25|
Vždycky mě lákalo zkoušet, co se dá a co se nesmí, experimentovat se životem a poznávat nové cesty, které se mohou ukázat jako lákavé, následování hodné. Po coming outu, získávání zkušeností z gay existence, dávání, přijímání lásky a hledání věčného přátelství, se stále víc probouzela touha po nových dimenzích, moje srdce je veliké, dokážu velmi milovat, možná až tak, že protějšek láskou zadusím...
Rozličné zamilované příběhy se nám mnohdy snaží namluvit, že mileneckou lásku lze prodloužit na neomezenou dobu. Teorie o věčné lásce se moc hezky poslouchá, jako by se hezky poslouchalo třeba to, že lidstvu už nikdy nebude hrozit žádná válka, nepoškozuje ho znečištěné ovzduší a zničené životní prostředí. Hezky se to sice poslouchá, ale pravda to není.
Co je to promiskuita? Koho se týká? Je promiskuita výhradou gayů? Kdy dochází k morálnímu selhání? Na tyto a další otázky se pokoušíme odpovědět v následující kapitole, kde si přímo řekneme něco o příčinách a hybných mechanismech promiskuitního chování.
Vývoj vztahu je nepopsatelně složitá věc. Je to vlastně celý život. Avšak obzvláště ze začátku vztahu projdeme několika fázemi, jejichž neznalost nás může rozdělit.
Neexistují jen lásky rovnoprávné, ale i nerovnoprávné, určené tím, že jeden je citově víc závislý, neboli víc miluje. Ten se pak podřizuje, jen to sviští, takže to vypadá, jako by nerovnoprávný milenecký vztah byl jednodušší, a snad i správnější....
Rozhodování o společných činnostech není závislé nejen na slušnosti a ohleduplnosti, ale ani na lásce. Je to sice divné, avšak skutečně není...
Zhruba kolem dvaceti let se homosexuálové, pokud si již uvědomili své odlišné založení, snaží vytvořit trvalejší partnerský vztah. V té době většinou bydlí u rodičů nebo na koleji a vlastní byt má jen malé procento z nich. Každý z dvojice bydlí jinde a většinou to v tomto věku nevadí, zvláště když oba studují nebo mají zaměstnání, které je těší a nejednou jim zabírá i část volného času. Partnerům v tomto věku vyhovuje oddělené bydlení, dokonce to v některých případech může být i jeden z předpokladů, proč takový vztah dosud nezevšedněl.
Řekněme si hned na začátku, že nálada člověka je dána zevními podněty a biochemickou bilancí mozku a to především látek na bázi aminů, kterým říkáme euforigeny...
Na světě není zoufalejší bytosti než mladý člověk, který nemá žádnou zálibu. Existují záliby pasivní a aktivní. Pasivní nepotřebuje žádné úsilí. Avšak i pasivní záliba cosi vyžaduje a to je zájem. Existuje asi 1% mladých lidí, kteří jsou absolutně bezzájmových. Takoví lidé, bloumají sem a tam a často končí v různých klubech a jsou náchylní k toxikomanii..
Jak je již z názvu linku, na který jste právě klikly, patrné, rozhodli jste se nahlédnout do kapitoly, kde jsme se poodhalili myšlenky a principy vztahu, kdy nejsou citově provázání jen dva lidé, ale tři.
V dobách velkého milování, tedy v době prvních osmi až deseti měsíců vztahu, se především milujeme. Potom se buď rozejdeme a skončí doba velkého milování, anebo se nám na jejím konci od sebe nechce. Pak teprve spolu začneme opravdu chodit. To už není jen závazek mezi námi, od toho okamžiku se začneme i svým kamarádům, spolužákům, rodičům a příbuzným jevit jako dvojice, která k sobě nějak patří.
Sex nám poskytuje nebezpečně vysokou úroveň pocitu, kterému říkáme sexuální slast. I když jsou třeba první pokusy neúspěšné a vůbec ne tak úžasné, jak jsme očekávali, přece jen se nakonec najdeme a nastane to ohromné stadium, kterému jsme zde dali název velká fascinace...
Velice rozmanitý může být styl onoho prvního údobí párového vztahu, kdy spolu milenci chodí.
Pokud se milenci, kteří spolu chodí už déle než deset měsíců, stále jen drží v objetí, vidí se každodenně a jejich setkání se podobají jízdnímu řádu v tom smyslu, že jdou na kafe do klubu, kde chvilku posedí, poté se pomilují v darkroomu, potom zase kráčejí zpět a neděje se nic víc, než že se jejich setkání občas vylepší obvyklými střety a hádkami, tedy takový milenecký vztah je nekošatý a zřejmě brzy vezme zasvé.
Partnerství dvou lidí stejného pohlaví je na první pohled jiné od partnerského vzoru heterosexuálních rodičů. Následující kapitoly se pokusí přiblížit základní kroky a zároveň i chyby, které gay prožívá, při prvních pokusech vytvořit šťastný partnerský vztah.
|0-15|15-25|