004.cz

Co znamená být gay?

Být gay znamená být přitahován stejným pohlavím, tedy chlapci. Jedná se o erotickou přitažlivost, a tedy i o to, že jsi fascinován stejným pohlavím či že se zamilováváš do stejného pohlaví. Prostě se kluk zamiluje do kluka. Nejčastěji to je třeba spolužák ze školy, může být starší i mladší, ale hlavní je, že je to kluk - stejně jako ty. Láska je naprosto přirozená, nedá se do ní nutit a ani se nechat nutit třeba rodiči, abys splnil jejich očekávání. Láska přijde během několika sekund a je s tebou. Nejde se jí zbavit ani si ji navodit. V 15 letech je však těžké poznat, jestli je to opravdu láska nebo není.

Někdo nepozná lásku třeba celý život a mylně zamění lásku s tím, mít rád. Vedle lásky existuje i pojem fascinace. Muž nemusí být gay, a přesto bude fascinován homoerotikou. Jedna z Freudových teorií říká, že je 6 přechodových stupňů mezi 100% homosexualitou a 100% heterosexualitou. Proto je mnoho heterosexuálů, kterým se homoerotika může zdát i zajímavá.  Láska často znamená touhu být s někým, kým jsem fascinován, což obráceně neplatí. Neexistuje podmínka, že heterosexuálnímu klukovi musí být homoerotika odporná. Všimněte si, kolik něžností si vymění spoluhráči ve fotbale během jediného utkání a nikdo je nepovažuje za homosexuální a nikdo tím neopovrhuje. To jednoznačně ukazuje, že to s tím odporem vůči gayům nebude tak hrozné, jak si mnoho kluků myslí. Pokud dává někdo najevo, že představa sexu dvou mužů je mu odporná, bývá to obvykle jen stylizace do pózy, jež ho má ochránit před tím, aby si o něm někdo nemyslel, že je gay. Často jím však může být.

Erotická přitažlivost ke stejnému pohlaví je pro gaye a lesbičky naprosto normální a přirozená. Kdyby nebylo heterosexuální výchovy a v dětství se nesetkali ani s náznaky homofobie, jejich vývoj by byl naprosto přirozený a nikdy by je nenapadlo, že by se měli snažit o vytvoření vztahu s opačným pohlavím.

Ačkoliv někteří gayové mohou být přitahováni i k ženám, obvykle říkají, že jejich pocity vůči mužům jsou silnější a pro ně důležitější.

Víme, že asi každý třicátý člověk na světě je gay nebo lesba (lesby jsou ženy, které přitahují jiné ženy). To znamená, že v nějaké velké skupině lidí je obvykle několik gayů současně. Avšak nemůžeme říct, jestli je někdo gay nebo ne, pokud nám to sám neřekne. Gayové splývají s ostatními lidmi. Ale často sami cítí, že se od ostatních lidí odlišují.

Homosexuální teenageři nemusí být schopní specifikovat, proč se cítí odlišní. A nemusí se cítit příjemně, když mají mluvit s dospělými o svých pocitech.

"Jak se dozvím, jestli jsem gay?"

Na začátku je vždy zjištění, že není něco v pořádku. Jasně a okamžitě dešifrovat vlastní sexuální pocity je někdy velmi těžké i nemožné. Lidská sexualita se vyvíjí, přičemž první intenzivní sexuální touhy a představy přicházejí v pubertě mezi jedenáctým až patnáctým rokem věku. Ani tyto stránky ti okamžitě neodpoví. Vše je věcí déletrvajícího procesu sebepoznání a sebeuvědomění.

Pořád zde píšeme o tom, že nás vlastně výchova a rodiče často matou či nutí být tím, kým nejsme. Je to vlastně vždy prvopočátek každého zmateného signálu, který v sobě pozorujeme. Pokud se chceme dozvědět o sobě maximum, musíme si udělat malou tečku za tím, co dosud bylo a co se od nás očekává, a položit si několik otázek, na které budeme odpovídat po pravdě a v přítomnosti. Taky si zopakujme, že být gay není životní tragedie a něco, zač je třeba se stydět a co je nutné celoživotně skrývat. Podívejte se kolem sebe, kolik slavných lidí jsou gayové či lesbičky a veřejnost je uznává.

Související články:

Co znamená být gay? - komentáře

Komentář ze dne: 27. 02. 2016 18:11:48     Reagovat
Autor: Martin - neregistrovaný
Titulek: Co znamená být gay?
Loni se mi stalo, že se mi v práci velmi líbil jeden kluk, ale netroufl jsem si mu to říci, protože asi byl hetero. Pohled na něj se mnou pěkně zacloumal a nemohl jsem od něho odtrhnout oči. Já jsem byl naprosto ochromený, ale také oněměl při pohledu na něj a vydržel bych se na něj dívat hodiny.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |