004.cz

Vyměníme si prstýnky?

Nechápu, proč náš parlament neuzákonil registrované partnerství stejnopohlavních párů. Přitom veřejnost je převážně na naší straně.

Milena

Je také těžko pochopitelné, proč představitelé katolické církve vyčítají některým homosexuálním mužům promiskuitní chování a zároveň odmítají tak konzervativní krok, jakým je snaha o stabilizaci párového soužití. Někteří liberálové naopak odmítají tento zákon s poukazem na minimalizaci zásahů institucí do života člověka a ustupující vážnost manželství.

Přijetí registrovaného partnerství by umožnilo lesbickým a gay párům stejnou volbu, jako mají heterosexuální páry. Žít jako druh s druhem či družka s družkou, což mohou i dnes. Nebo svůj vztah veřejně, a tedy i právně, deklarovat. To znamená nejen získání právních výhod, ale i přihlášení ke vzájemné zodpovědnosti.

Byl by to další posun v celospolečenském vnímání homosexuality jako menšinové, ale plnohodnotné varianty lidského chování a cítění. Přispěl by pozitivně k sebevědomí lesbiček a gayů včetně těch, kteří tento zákon nevyužijí. Podpořil by jejich začlenění i s partnery do širších rodin.

Vyměníme si prstýnky? - komentáře

Komentář ze dne: 12. 08. 2014 23:14:38     Reagovat
Autor: Lucie (email) - neregistrovaný
Titulek: teploušek
Hnusný titulek, co? Stejně hnusně mi ale zní "lesbička". Omlouvám se za svoje hnidopišství, ale nemohla jsem si pomoci, rve mi to oči. Jinak děkuji za kvalitní web. Zdravím a hodně zdaru do budoucna

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |