004.cz

Poprvé s pravdou ven

Naprostá většina gayů a lesbiček popisuje nesmírnou úlevu, již pocítili, když někomu poprvé řekli, že jsou homosexuální. Tento krok je zásadní v životě každého takto orientovaného jedince.

První, kdo by se měl o tvé sexuální orientaci dozvědět, by měl být tvůj nejlepší kamarád nebo kamarádka. Tento krok rozhodně doporučujeme provést před tím, než se rozhodneš svěřit rodičům. Dodá ti to větší pocit jistoty a klidu. Ale ujisti se, že to říkáš opravdu někomu, komu věříš a u koho má smysl, aby to věděl a mohl tě případně podpořit v tomto procesu.
Důkladně zvaž, jestli se budeš chtít svěřit učiteli ve škole. Ne každý učitel je mlčenlivý, chápavý, má potřebné vzdělání a ví, co v takové situaci dělat. Server 004.cz se sice snaží o doplnění těchto znalostí – viz projekt pedagog.004.cz, ale v současnosti budeš mít zřejmě znalostně navrch.

První startovní bod doma bývají sourozenci. Vzhledem k jejich věku budou pravděpodobně rozumět tématu homosexuality mnohem lépe než tvoji rodiče. Sourozenci reagují obvykle pozitivně, protože se jich téma nedotýká tak jako rodičů, netrápí je otázka vnoučat a nejsou tak starostlivě bdící nad tvým životním osudem. Případná negativní reakce je nejčastěji z důvodu neznalosti tématu homosexuality. Negativní reakcí se v tomto případě nejčastěji rozumí odmítnutí a následná ignorace. Věř, že sourozenec, který tuto informaci přijme bez okolků, tě může velmi podpořit a pomoci s uklidněním rodinné atmosféry, až nastane chvíle, kdy to řekneš rodičům. Jako zohlednitelnou zajímavost bychom rádi uvedli, že pokud je sourozenec dvojčetem, je zde o něco málo vyšší pravděpodobnost, že je na tom stejně jako ty. Pokud jste jednovaječná dvojčata, je zde podle některých průzkumu shoda v sexuální orientaci až 90%.

Poprvé s pravdou ven - komentáře

Komentář ze dne: 17. 01. 2011 09:33:02     Reagovat
Autor: LILI - neregistrovaný
Titulek: LESBIČKA
co mám dělat ,dceru jsem nějakou dobu pozorovala potají na facebooku a vylezlo navenek , že si dopisuje prý s lesbičkou a ona je asi taky lesba , tuto sobotu za ní i přijela a vše prasklo .Dcera je nesamostatná osobnost a lehce manipulovatelná a myslím si, že by jí dlouho trvalo ,než by si tohoto všimla.Zatím neměla žádnou sexuální zkušenost, ale celou základní školu se jí líbil kluk až ted najednou je na holky??Kontaktovala jí ta druhá .Co mám dělat,zanedbává školu a to je to nejhorší.

Komentář ze dne: 17. 01. 2011 18:29:10     Reagovat
Autor: gibbering.folk - neregistrovaný
Titulek: Re: LESBIČKA
Dobrý den, dovolím si ve zkratce vypsat, co mne po přečtení Vašeho příspěvku napadlo (nejsem psycholog, jsem obyčejný člověk s pár zkušenostmi a vlastním názorem): vytrháváte problémy z kontextu. Řešit se to dá spíše komplexně, doporučuji např. rodinnou terapii. Evidentně máte v rodině problémy s důvěrou (oboustranně), když svoji dceru musíte potají pozorovat. Pokud vám navíc přijde nejhorší zanedbávání školy, opravdu by terapie měla zahrnovat minimálně vás obě. Nepíšete, kolik je jí je let, možná jen experimentuje a hledá se, v tom případě by spíš potřebovala podporu a vysvětlení jednovlivých možností. Bojíte se, že Vaše dcera bude lesbička? Pak se ona možná bojí taky. Nepíšete teké, jak je stará její přítelkyně. Jestli si přivedla domů o 18 let starší ženu jako já v pubertě, chápu Vaši podezřívavost. Ale chce to spíše rozumný přístup vedený odborníkem, než to na dlouhá léta zpackat nějakou hloupou větou vyřčenou v afektu.
Hodně štěstí

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |