004.cz

Otázky na začátek

Máš jistotu a cítíš se vyrovnán se svou sexuální orientací?

"Jsem si svou sexuální orientací jistý/jistá?" Pokud stále bojuješ s pocity viny a míváš deprese, je lépe se vším počkat. Odhalení tvé sexuální orientace před rodiči bude vyžadovat velké odhodlání i velké množství energie. Musíš mít proto na sebe vytvořený pozitivní názor. Případná nejistota z tvé strany povede k ještě většímu zmatku na straně rodičů a sníží jejich důvěru k celému sdělení.

Proč to chci někomu říct?

Toto je jedna z nejdůležitějších otázek. Jestliže si odpovíš něco jako: „Protože se nestydím za to, kdo jsem" nebo „není možné, abych byl zcela šťastný, aniž bych nepotlačoval svou přirozenou sexuální touhu?" nebo "nechci se skrývat, ale poznat někoho, kdo je stejný jako já", pak jsi zcela jistě dospěl do stavu poznání sama sebe a s tímto stavem se plně vyrovnal. Důvod proč to říci rodičům, by měl být takový, že si jich vážíš a dál už nemůžeš snášet vzdálenost, kterou mezi vámi stále silněji cítíš. Nikdy se jim nesvěřuj ve zlé náladě a už vůbec nepoužívej svou homosexualitu jako zbraň proti nim.

Máš někoho, kdo Tě může psychicky podpořit a podržet?

V případě, že rodiče budou reagovat odmítavě, by tu měl být někdo - osoba nebo skupina osob - na které se můžeš s klidem i důvěrou obrátit a získat od nich potřebnou psychickou podporu.

Máš nějaké znalosti o homosexualitě?

Reakce rodičů budou pravděpodobně založené na homofobních předsudcích, které bohužel v naší společnosti stále přetrvávají. Pokud si nejprve v klidu nastuduješ problematiku homosexuality o které se píše například v projektu homosexualita.004.cz, budeš jim moci poskytnout důvěryhodné a objektivní informace a pomůžeš jim tak při hledání odpovědí na jejich otázky.

Homosexualita je téma, o kterém lidé mimo okruh gay a lesbické komunity mnoho nevědí. Jako vhodné zdroje informací lze uvést odborné knihy věnované homosexualitě nebo vytisknutelné téma homosexuality na homosexualita.004.cz/h-download/. Také se podívej do odborných kontaktů poradny.004.cz, kde si najdi kontakt na sexuologa či jiného odborníka, který je schopen tobě i rodičům nezaujatě poradit.

Jaký je tvůj dosavadní vztah s rodiči?

Pokud spolu dobře vycházíte, pokud ti dávají najevo, že tě akceptují a mají tě rádi a pokud jim jejich lásku náležitým způsobem dáváš najevo a oplácíš, zvyšuje se šance, že i přes jejich různé výhrady k homosexualitě budou nakonec schopni ke všemu zaujmout pozitivní postoj.

Jaký jsou jejich postoje v otázkách společenské morálky?

Pokud víš, že jejich pohled na dění ve společnosti je spíš černo-bílý a rodiče mají tendenci hodnotit věci převážně jednostranným způsobem zlý/dobrý nebo svatý/hříšný, dá se předpokládat, že budou mít větší problémy se s tvou sexuální orientací vyrovnat. Pokud však rodiče prokazují určitý stupeň flexibility při přijímání společenských změn, tehdy můžeš předpokládat, že budou mít zájem na téma tvé sexuální orientace diskutovat.

Jak je to s tvou materiální závislostí na rodičích?

Pokud se obáváš, že by tě rodiče byli schopni přestat finančně podporovat, financovat tvé studium na škole nebo by tě mohli vyhodit z domova, bylo by vhodnější se vším počkat do doby, kdy tě tvá závislost na rodičích nemůže existenčně ohrozit.

Je rozhodnutí svěřit se rodičům opravdu tvým rozhodnutím?

Nenech se nikým do ničeho nutit, pokud nemáš jistotu, že se opravdu chceš rodičům se svou sexuální orientací svěřit.

Otázky na začátek - komentáře

Komentář ze dne: 15. 01. 2024 19:43:12     Reagovat
Autor: Liki (email) - Ronaldo1357
Titulek:
Dobrý den

Chci se zeptat co by pomáhá na bílé pupínky na žaludu a okolo kůžičky děkuji moc za vaši odpověď.

Přeji krásný den

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |