004.cz

Podzimní Cofočno 2000

Cofočno po létě s novou silou a intenzitou, to bylo Podzimní Cofočno!

Podzimní Cofočno se přinejmenším povedlo. Už jenom to počasí.... v půlce října běhat venku v krátkým triku a šortkách, to je nádhera. Účast tak akorát, během víkendu se do Opočna přijelo podívat asi 80 kluků a Jorjet, staří známí z Magea, předchozích srazů, Balatonu. Ale i spousta nových kluků, které bylo radost poznat, celkové "uvolnění" přišlo znatelně dřív než minule.
Ale hodně jsem se těšil na diskuzi, sice původní moderátoři selhali, ale počáteční rozjezd zvládl COF s TO.NIKem bez problémů, bylo zajímavé slyšet souhlasné názory na Lovehouse, subjektivní řešení partnerských vztahů (takové životní know-how... toto nás nikdy nikdo neučil, řešení lze hledat citem, metodou pokus/omyl nebo u psychologa, přitom rozdíly nejsou až tak zásadní, aby nešly shrnout do pár modelových příkladů...) a metody udržení si lásky. Skončilo se akorát včas, Space.Line mohl započít svůj rej a pozitivními vibracemi rozbít poslední ostych.

Sobotní dopolední promítání filmů z technických důvodů odpadlo, navíc mnoho members se ještě nestačilo probudit z nočního hýření, ti čilí naopak mohli začít řešit ďábelský qeez, kde otázky se vztahovaly k historickému jádru města, často nebyly přesně definované a tak nezbývalo, než se vydat na procházku, což v prosluněné krajině bylo jen hezké. Neboť při hodnocení měl význam i čas předání odpovědí. Radost jistě museli mít i domorodci, jakási babička, když se jí už někdo ptal asi po desáté, kde leží dům č.p. 114, údajně hnedka odvětila, že o ponorce Cofu ovšem nic neví (což byla další soutěžní otázka). Rovněž veselo mohlo být v bufetu U Slunce, kde nabídka zmrzlin visela ještě před týdnem venku na okně... Tentokrát ne a bylo nutné se zeptat - nebo ruskou zmrzlinu rovnou zakoupit:-))
Po obědě se vyrazilo na draky. Muselo být zajímavé vidět partu celkem dospělých lidí, tahajících nadšeně šňůrky podivných létajících patvarů. K Drakoniádě nelze nic dodat, nádhera, nádhera, totální pohoda a klid.
Následující běh za ocáskem měl 14 soutěžících, leč výsledky se nevyhlašovaly, protože mnoho fáborků zůstalo nenalezeno a trasa se měnila s každým soutěžícím. Její náročnost jsme si pak mohli vyzkoušet nedělní ráno, při společné procházce zámeckým parkem.
Večer dokumenty Andrey Majstorocič, tři filmy o gayích, prostřední, Příběh důchodce, získal při letošním filmfestivalu v Opočně zlatou cenu. A zaslouženě, velmi citlivě zpracováno. Kdo chtěl, mohl se kouknout na aktuální fotky, případně i na obrazovou dokumentaci z Cofočen předcházejících, dost dobrý:-)

Neděle. Loučící den, ač do oběda s programem, je cítit smutek z odjezdu. Jdeme na zámek, pak sedíme v recepci, mění se vizitky, vzkazovník už je plný a opisují se mobilní čísla pro následnou komunikaci, duch hotelu se postupně vytrácí. S Alcou jsme tam zůstali jako poslední. Uuuu, to není dobré. Ještě štěstí, že jsem byl tak šíleně unavenej. Ale jedině Lovehouse je trvalejší řešení. No, uvidíme:-)

Díky moc všem, kteří přijeli, jsem šťastný, že jsem se mohl seznámit s tolika zajímavými a příjemnými lidmi a pokračovat v komunikaci se stávajícími kamarády, přáteli...

Tak zase příště.
bodyiaTak a začínáme. Alca s Cofem přijímají první z účastníku, zatím nikdo neví, netrpělivost je veliká:-) Ale OK, ubytováno je 52 members, asi deset se přijelo podívat jen na večer, je tu mnoho lidí, které jsem nikdy předtím neviděl. COF zahajuje diskuzi, povídáme o projektu Lovehouse, partnerských vztazích. Po počátečním ostychu se komunikace začíná příjemně rozjíždět...
... čehož důkazem je úsměv na tváři Jorjet, kde zpovídajícím je všemi oblíbený To.nik "Co ty na mě tak koukáš!" snaží se mě od focení odradit Space.Line, alternativní diskotéka nevydržela dlouho a začala se dostávat do klasičtějšího střihu... Zřejmě je lepší, když tančí celý parket a ne 5 lidí na ujetý písničky.
Sobota morning. Alca lepí draka, koupili jsme sice stavebnici, ale obsahovala papír, špejle a návod:-) Nakonec však draci létali, Péťův mírně maniodepresivně, můj po úpravě ocasu úžasně:-))) Jdeme na to! Asi dvacet lidí na šest draků, Ja_Jirik a Rodd mají připravené jakési podivné chemikálie, možná se Opočno za chvíli stane historií.
Fotka nazvaná "Jorjet přistává". Cofočenská asociace uměleckého díla "Spadla s obľakou" Xeo rozhýbává Alcova podivného draka. Letěl třeba pět minut, krásně a najednou se vrhl střemhlav dolů...
Další pojmenovaná fotografie: Chlapec se stuhou. Běh za ocáskem, vydání druhé, tentokrát cestu volil Cof s Romanem a Garim, podařilo se jim neuvěřitelné - nikdo trasu správně neproběhl:-) Ovšem na vině prý byli domorodci strhávající fáborky.
Ovšem zatímco ocásky jsou dobývány, ve foyer hotelu probíhá akční hra, kterou každý zná ze ZŠ, rozhodně v kontextu zábavné:-) Televizory z předchozích Cofočen nahradil projektor, promítá se pásmo dokumentárních filmů od Andrey Majstorovič, 3 filmy o životě gayů. Velmi dobré. Následuje rekapitulace předchozího dne ve formě fotografií...
... a diskotéka až do rána, kde Marrrek slaví svoje narozeniny, zábava jede v dobrém duchu. Jen to ranní vstávání na plánovanou procházku! Vydáváme se správnou cestou sobotního běhu za ocáskem, je to skutečně rafinované.
Ale námaha při zdolávání přírodních překážek se nám odměňuje fantastickou vyhlídkou na opočenský zámek. Inkriminované dělo na nádvoří. Tam se podepsal praotec Cofu, jmenoval se Dac-3. Z celovíkendové hry, kterou nakonec vyhrál Pavel02 a získal tak vstup na jedno z příštích Cofočen gratis, se mi vrátilo jen 7 částečně zodpovězených otázek. Praotce neuhodl nikdo. Nerozumím:-)))


fotografie bodyia a NHZ823

Podzimní Cofočno 2000 - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |