004.CZ - Gay a lesbický internetový magazín - zdraví, prevence HIV-AIDS a STI, sexualita, rodina, partnerské vztahy, GLBT poradna, aktuality

Hlavní sloupec
Komentáře

ke článku: Víra mne vyléčila!

(ze dne 08. 06. 2020, autor článku: -oth-)

Komentář ze dne: 24. 07. 2009 09:41:52
Autor: Lev
Titulek: Demagogie, tolerance, normální apod.
Chtěl bych se zeptat, co chtěl autor odpovědi svým textem říci. Je vidět zoufalá snaha uhájit neléčitelnost hms., protože jak se jisté kliky domnívají, co nejde léčit, není nemoc. Dále zde používá obvyklou námitku "co kdyby byla hms. považována za něco žádoucího a naproti tomu hts. za zvrhlost, toužil by i nadále dotyčný po "vyléčení"?" . Jenže takový stav očividně není v naší společnosti a těžko říci, že by kde do takové krajnosti docházel. Spousta nemocí je dána tím, že nejsou normální, jsou odlišné od ostatní společnosti. Proč po této změně postižený touží, je čistě jeho věc a nemyslím, že by bylo třeba z něj dělat na konci odpovědi v podstatě ubožáka, který neví, o co přichází, nebo který má určitými okolnostmi deformovaný život (nenašel žádného kluka, který by ho miloval, okolí by to těžce neslo... apod.). Svět je takový, jaký je, ne takový, jaký by ho hms. kliky chtěly mít. Taky by to měly vidět v tomto světle a reagovat na realitu a ne na své sny.
Člověk se holt musí přizpůsobit světu, v němž žije, i když ten svět není dokonalý, krade se v něm, vraždí, smilní, podplácí... a diskriminují homosexuálové.
K pletyzmografii: přijde mi takové vyšetření dost ponižující, ale pro potřeby vědy... co bychom neudělali, viďte. Jenom bych rád upozornil, že Gustav by třeba nemusel mít úplně "normální" hts. výsledky, ani jiné léčení totiž nebývá stoprocentní a následky přestálé choroby si s sebou člověk nese dál, ať již je to nemoc těla či ducha. Ale i tak je léčba považována za úspěšnou.
Demagogie: ano, člověk určitě hodně využívá svých zkušeností, využívá toho, co zná, ne toho, co nezná. A ty vaše řeči o demagogii náboženství... odsuzujete, co neznáte, a že nevěříte v Boha jenom kvůli tomu, abyste byli bez viny - no to je normální a vždy bylo, již prorok Izajáš píše: "Pošetilý si v duchu říká: Není Hospodina.". Prostě je to váš třídní nepřítel a kvůli tomu musíte odvrhnout celek. Nevěra je přirozená, je důsledkem lidského pádu. Lide

Reakce na komentář
"Demagogie, tolerance, normální apod."

Napište aktuální číslo dne v měsíci: 
Jméno (přezdívka): 
E-mail (volitelné): 
Titulek: 

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.
Maximální počet znaků v komentáři je 2000.


Je zakázáno vkládat do komentářů odkazy a reklamní sdělení.
Pravidla diskuzních fór na 004.cz zde

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
Komentáře 004
Jsem Andrea Cruizer a transsexualitu vnímám nesouladem své mužské...
(29.12. - 15:42)
Jehlou či špendlíkem.
(18.12. - 20:30)
Proboha, to tady fakt každý řeší jen to, jak má velký péro?
(18.12. - 14:42)
Pěkní kluci, taky bych si píchnul...
(15.12. - 00:09)
Řezat, řezat a řezat!
(12.12. - 00:22)
Novinky
Něco o chems a dalších drogách: Jak odletět na Mars a bezpečně se vrátit zpátky
Jak odletět na Mars a bezpečně se vrátit zpátky
Novinky
anketa
Můj přítel/moje přítelkyně je věkem oproti mně:
Celkem hlasovalo: 35040
© 2001 - 2022 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |