004.cz

Světová konference HIV/AIDS v Bangkoku - R. Gere

Během úterního dopoledne se konalo setkání s Peterem Piotem, předsedou IASu a hollywoodskou superstar Richardem Gerem. Protože jsem přišel včas, měl jsem možnost sedět hned vpředu u Richarda a pořídit pár snímků, které pro nedostatek světla moc nvyšly. Vedle mne seděla Elena z Novosibirsku a byla celá rozechvělá, dala mi vizitku, ať jí pošlu Richardovi fotky, že si zapomněla foťák.

Sál se zcela naplnil, přišlo několik set lidí, možná přes tisíc. Hned na začátku, poté, co byl Richard, aby se ujal slova, dostal hned první otázku od předsedající daného setkání, kterou byla Marta Maurás, ředitelka kanceláře generálního tajemníka OSN. Marta se zeptala, na to, co jistě zajímá i stamiliony lidí po celém světě, které viděly jeho nejúspěšnější film Pretty Woman. Prý se na ten film ještě den před tím podívala, aby se ubezpečila o správnosti svého dotazu. Ozázka zněla, jak to bylo, když mu ve filmu Julia Roberts dělala felaci, protože si nevšimla, že by si bral kondom. Že právě on takový aktivista v boji proti HIV AIDS nešel příkladem. Následoval smích a on, že byla velká diskuze s reřisérem a scénáristou, kdy bylo v úvaze, že by Julia měla říkat 'chceš modrej nebo růžovej', ale prej by to kazilo romantiku první intimity, a tak měla za úkol "just slowly down, slowly down". Tím prý samozřejmě nešel příkladem a naprosto tak selhal v prevenci HIV AIDS a tak je tady, aby to napravil.

Mluvil asi 20 minut. Řekl, že určitý problém v prevenci HIV AIDS je současný zájem medií o toto téma, jejich vliv je největší a nejsnáze mohou udělat jednou zprávou tak silnou preventivní intervenci jako nikdo jiný. Přišel dotaz, jak dostat zpět AIDS na titulní stránky magazínu a novin. Řekl, že je to v současnosti vina G. Bushe, kterého mimojiné tady na koferenci rituálně polévaj krví. Gere řekl, že není světovým problémem Bin Ladin, ale HIV-AIDS. Řekl, že je demokrat a patrá k odpůrcům G. Bushe, za což získlal velký potlesk.

Z konference Alca.

Světová konference HIV/AIDS v Bangkoku - R. Gere - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |