004.cz

Než někam půjdete, bezpečnost při seznamování

Nebezpečí gay podniku

Než někam půjdete a začnete se seznamovat je dobré připravit si určitá bezpečností opatření. Uvědomte si, že ne každý návštěvník gay klubu, tam musí být ze stejného důvodu jako ostatní. Vyskytují se tam často lidé, kteří se pohybují na okraji společnosti a živí se způsoby za hranicemi zákona. Pokud vás v klubu někdo kontaktuje, pokuste se zjistit o dané osobě co možná nejvíc informací. Zeptejte se na to, kde pracuje nebo kde žije. Dejte pozor na to, co vám říká vaše intuice a zda-li osoba nelže.
Jestli dotyčný přišel s přáteli, seznamte se s nimi a pokud máte v úmyslu s oním člověkem odejít a třeba strávit noc, je dobré ho představit vašim přátelům. Jestli jste sám, představe onu osobu barmanovi.
Pokud máte podezření, nikam společně neodcházejte a rozhovor ukončete.

Internet:

Internet je v tomto směru nejčastěji užívaný podvodníky. Jejich cílem je najít mladého gaye, kterému mohou vyhrožovat prozrazením jeho orientace např. rodičům pokud nebude po jejich vůli. To může často znamenat sexuální vydírání a nabádání k trestné činnosti.
Gayové nejsou vydíráni tak často heterosexuály, jako gayi samotnými. Někdy to může být z nešťastné lásky, nebo se může jednat o sexuální vydírání. V takovém případě se jedná o trestný čin a je na vás, jestli se rozhodnete jej nahlásit.


Před setkáním s někým o kom nic nevíte:

Pošlete email, nebo nechte vzkaz příteli, kterému se svěříte s informacemi o dané osobě, se kterou máte schůzku.
Pozvání domů jsou velmi riziková a pokud přijímáte pozvání, buďte velmi opatrní. Zanechte informace min. ve vašem automobilu nebo doma o tom, kam a za kým jdete a kdy plánujete, že se vrátíte.
Jestliže se dostanete do konfliktu či ohrožení, nahlas řekněte o tom, jaká bezpečnostní opatření jste učinili, že kamarád ví, kde jste, zná adresu a pokud se nevrátíte, zavolá nejdříve vám a pokud se neozvete, zavolá policii. To by mělo agresora odradit.

Než někam půjdete, bezpečnost při seznamování - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |