004.CZ - Gay a lesbický internetový magazín - zdraví, prevence HIV-AIDS a STI, sexualita, rodina, partnerské vztahy, GLBT poradna, aktuality

Hlavní sloupec
Komentáře

ke článku: Mohu být gay?

(ze dne 26. 06. 2019, autor článku: -mbg-)

Komentář ze dne: 12. 09. 2011 18:22:24
Autor: Teri (zereth@seznam.cz)
Titulek: 3 lines
Ahojky! =D
Já jsem tedy děvče (takže otázka gayství je u mě asi vyřešená...), ale otázka homosexuality a lidské sexuality obecně mi připadá strašně zajímavá :). A také blízká. Sama za sebe bych řekla, že v 16ti letech rozhodně nemám jistou ŽÁDNOU orientaci, ale už pár let vnímám přitažlivě různé lidi obou pohlaví. Zatím bych se tipla na bisexuála, ale... tohle má čas. pro mě.
Naučila jsem se však nad tím moc nepřemýšlet a brát to jako něco, nad čím ani není proč přemýšlet (stoprocentní heterosexuál totiž nad sebou v ohledu orientace určitě taky moc nepřemýšlí, že..), však ono to nějak dopadne ;-D. O sobě a žádných svých traumatech tedy psát nehodlám.
Možná už s touto otázkou někdo přišel, ale já jsem u toho holt nebyla: Různá média, různí učitelé a spousta dalších lidí mluví o homosexualitě či bisexualitě jako o odchylce, devianci a dokonce je přirovnávají k pedofilii, zoofilii či podobným věcem! Je pravda, že bisexualita je asi normální jen pro bisexuála, ale dokážete s tímhle souhlasit? Zní to totiž příšerně.
Už chytám nervy pokaždý, když někde v nějaké "moudré" knížce nebo holčičím časopisu (aniž bych chápala, jak se mi to sakra dostalo pod ruku...;-D) objevím článek typu "Když je něco jinak aneb Pomoc, jsem lezba!". grrr. Je sice fajn, že se o tom vůbec zmiňují, jen ten způsob mi nepřipadá dobrý. je zvláštní si uvědomit, že třeba v antickém Řecku nebo jiných kulturách, které přijímaly lásku ke stejnému pohlaví, vůbec neexistovaly pojmy "homo, hetero, bi". V dnešním světě jsou "nalajnovaný" právě tyto tři možnosti (považovány za více či méně zvrhlé) a vy se jednoduše musíte někam vměstnat. K čemu tohle věčný lidský škatulkování je? A k čemu vede..?

Zajímalo by mě, jestli mě někdo poučí, opraví, dá mi za pravdu nebo mě případně pošle prostor nejmenovaných ... ;D jsem zvědavá. Předem dík a zatím ♥!

Reakce na komentář
"3 lines"

Napište aktuální číslo dne v měsíci: 
Jméno (přezdívka): 
E-mail (volitelné): 
Titulek: 

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.
Maximální počet znaků v komentáři je 2000.


Je zakázáno vkládat do komentářů odkazy a reklamní sdělení.
Pravidla diskuzních fór na 004.cz zde

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
Komentáře 004
Zdravím,je mi čtrnáct let a myslím si, že jsem lesba..Kluci mi js...
(21.03. - 14:29)
zdravim všechny je mi 18 a považuju se za hetero ležel jsem párkr...
(02.03. - 14:23)
Je mi 13 akdyz mam 17-18 cm je to v pořádku. Zajima me vas nazor ...
(15.02. - 18:03)
Dobrý den Chci se zeptat co by pomáhá na bílé pupínky na žalu...
(15.01. - 19:43)
Zdravím, chci se zeptat, zda je skutečně promiskuita a nevěra ...
(29.12. - 17:54)
Novinky
anketa
Můj přítel/moje přítelkyně je věkem oproti mně:
Celkem hlasovalo: 37995
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |