004.CZ - Gay a lesbický internetový magazín - zdraví, prevence HIV-AIDS a STI, sexualita, rodina, partnerské vztahy, GLBT poradna, aktuality

Hlavní sloupec
Komentáře

ke článku: Mohu být gay?

(ze dne 26. 06. 2019, autor článku: -mbg-)

Komentář ze dne: 14. 07. 2011 19:10:03
Autor: Lukáš
Titulek: Re:
1) Zdravé jídelníčky, holení, posilování a oblékání nic neznamená, to dělá kdekdo a i očividní heterosexuálové. Gay neznamená nagelované vlasy, růžový triko, příšerná voňavka a ještě horší muzika. Ani pletení, vyšívání, nakupování bot a zavařování marmelád. Je to jakýsi předsudek, že gayové takhle vypadají, ale není to pravda. Ale i přesto se domnívám, že jsi gay. Vzrušují-li tě kluci na potkání a holky ne, sníš-li o sexu s klukama atd, jsi pravděpodobně gay. Nevěš hlavu, pedagogiku můžeš studovat i tak, ale moc bych se tam s tím nechlubil, v současné škole si neumím představit, jak by byl přijímán a respektován kantor-gay...

2) Já taky chci mít rodinu, ale jako gay jsem na to rezignoval. Stáří mě moc netěší, ale věřím, že i tak mohu být lidem blízký, mohu jim pomáhat, vychovávat je dobrým příkladem atd... Byť ne své vlastní potomky. Adopce je možná pro jendotlivce, pro registrované partnery zatím ne, ikdyž je možné, že se to časem změní. Nicméně já osobně zatím nejsem přesvědčen o správnosti takovéto adopce, nevím... Sám bych do registrovaného páru nešel a už vůbec v něm neadoptoval děti.

3) Je to na tobě, jestli se svěříš nebo ne. Obecně je dobré se svěřit s tím, co tě trápí, takže trápí-li tě to, tak si najdi někoho, komu se svěříš. Někoho, komu se dá věřit, že to "nesvěří" dál, že tebou nebude opovrhovat a naopak ti pomůže, ikdyby jen tím, že ti bude naslouchat. I to je velmi cenné.

Jinak vybalit to přede všema je vždycky obtížné, narazíš na spoustu pseudokamarádů, kteří tebou opovrhnou, vysmějí se ti a budou šířit pomluvy a hloupé vtipy. Aspoň poznáš, kdo je skutečný přítel a osobnost a kdo povrchní. Ale je to těžké a málokomu se do toho chce. Mnoho z těch, kteří sem chodí, to už prodělali, jiní ne a ani na to nikdy nedojde... Já to o sobě ve svém okolí nijak nešířím a přijde mi to ideální. Nerad čeřím vody, tím spíš ne s něčím takovým. Pak ale musíš mít metrák výmluv, proč nemáš holku, apod. Znám to, tyto kamarádské hospodské diskuze o holkách mi nejsou příjemné, ale musí se to vydržet. Například když mě holky moc nezajímají, tak nemám moc paměť na jejich ksichty a absolutně nedovedu posoudit, jestli "je pěkná" nebo není. Což se blbě odpovídá pak na dotazy "A ta Tondova nová přítelkyně, je pěkná?"... Větší újma z toho však není, tak ti radím, klidně si to nech pro sebe. Vytáhnout to můžeš i později, vrátit však ne.

4) Váhu řeš, ale ne tak přepečlivěle. Je škoda tloustnout, ale na udržení se v normálu nepotřebuješ počítat kalorie. Pokud tě to kór nebaví... Možná je to spojeno s tím, jelikož psychické poruchy jsou často reakcí na něco, co tě vyvedlo z míry atd. Ale nepřikládal bych tomu nějakou zvláštní důležitost.

Odpovídám asi pozdě, půl roku... ale když jsi tak krásně napsal, tak co bych neudělal... Snad tě sem ještě vítr zavane. Přeji mnoho štěstí, odvahy, síly, zachovej si chladnou hlavu a rozum a nenech se vytáčet hlupákama, narazíš-li na nějaké (což je skoro jisté :))

Lukáš

Reakce na komentář
"Re:"

Napište aktuální číslo dne v měsíci: 
Jméno (přezdívka): 
E-mail (volitelné): 
Titulek: 

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.
Maximální počet znaků v komentáři je 2000.


Je zakázáno vkládat do komentářů odkazy a reklamní sdělení.
Pravidla diskuzních fór na 004.cz zde

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
Komentáře 004
Zdravím,je mi čtrnáct let a myslím si, že jsem lesba..Kluci mi js...
(21.03. - 14:29)
zdravim všechny je mi 18 a považuju se za hetero ležel jsem párkr...
(02.03. - 14:23)
Je mi 13 akdyz mam 17-18 cm je to v pořádku. Zajima me vas nazor ...
(15.02. - 18:03)
Dobrý den Chci se zeptat co by pomáhá na bílé pupínky na žalu...
(15.01. - 19:43)
Zdravím, chci se zeptat, zda je skutečně promiskuita a nevěra ...
(29.12. - 17:54)
Novinky
anketa
Můj přítel/moje přítelkyně je věkem oproti mně:
Celkem hlasovalo: 37747
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |