004.cz

Balaton 2004

Maďarsko je země zaslíbená. Na Balaton, největší jezero střední Evropy, se vracíme s přáteli již několik let. Za tu dobu jsme pochytili několik maďarských slovíček, víme alespoň přibližně co-kdy-kde a stejně se pokaždé těšíme na perfektní gastronomii, sympatické lidi a mírně skromnější způsob života, než jaký známe u nás.

Tentokrát nás v od 5. do 9. května bydlelo v bungalovech Aranypart u Siofoku celých dvanáct. Vyzkoušenou skupinku z mnoha předchozích výletů doplnili noví kamarádi z velikonočního Bradla a výborně kompatibilní sestava byla na světě. A to tak, že ještě letošní pokračování je nasnadě.

Keszthely hlavní třída. Rozmočení z termálních lázní v Hevízu, těšící se na první typicky maďarskou večeři. Zámek Keszthely je stále krásný. Mračna mu dodávají výrazně na dramatičnosti, doposud jsme ho znali jen s modrým nebem.
Noční party. Tokaj teče proudem, klobásky pojídají a zábava uvolňuje. Vrcholem byl přelez přes ostnaté brány kempu vstříc jezeru. Velmi překvapivě se nikomu nic nestalo a přelezli jsme všichni za neutuchajícího zpěvu: "Otvortě bránu, lebo ju rozbijem, I'm sorry, I'm lesbian!" :-) A to je celá sestava u majáku v Siofoku.
Honza, Bohdan, Tomáš, Zbyněk, Honza, Michal, Lukáš, Petr, Martin, Miloš, Petr, Vláďa.
Praha, Pardubice, Brno, Budějovice.
Paraple-show na parkovišti... ...a pokračování v kempu u písně o Marii, která se měla bůhvíkam vracet.
Model Budapeštského hradu.. ... a Martin před hbitými prsty karikaturistky. Ve finále si byl podobný, ale inpirace rodinou Smolíkovic jistě nebyla čistě náhodná.
Most přes Dunaj, od Hradu do centra. Zubačka do Hradu.
Artefakt minulosti, pěticípá červená hvězda, ev. srp a kladivo se zde musely perfektně vyjímat. Počasí nám nepřálo, místo v Balatonu jsme se raději koupali v termální vodě. Na fotce secesní lázně Gellert s oddělenou částí pro muže a ženy. Výsledkem byla většina ve výrazné menšině:-)
Zato šatny v lázních působily jako na dobových fotografiích z druhé světové války. Noční Budapešť z Rybářské Bašty.
Neděle, vyčasilo se.... a odjíždíme. Ale místo lenošení na pláži jedeme do Szekesfehervaru... ... kde si kluci našli novou kamarádku. Vyprávěli jí tolik neuvěřitelných zážitků, až se chudinka celá obrnila trpělivostí.
Szekesfehervar má bohatou minulost, původně měl být hlavním městem Maďarska. Finále. Kafe/nekafe s Aro mlékem v bufetu nás vrací do lesklé bídy české současnosti.
Těšíme se na další výlet, perkelt s noky, somloi galusky a hlavně pohodu, která nás provázela.

Balaton 2004 - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |