004.cz

Pardubické letní kino má sebou poslední projekci

Exkluzivní Pernštejn párty skončil v pátek 1. září provoz Pardubického letního kina Pernštejn, které bylo po celou dobu prázdnin umístěno v exkluzivních prostorách Tyršových sadů, kde každý večer v případě příznivého počasí nabízelo milovníkům stříbrného plátna atraktivní snímky domácí i světové kinematografie.

„Jsme rádi, že se i závěrečný prázdninový mejdan v letním kině setkal s fenomenálním úspěchem. Přestože nám počasí příliš nepřálo, podařilo se nám do Tyršových sadů přilákat jednu z nejvyšších návštěv vůbec. Většina lidí sice přišla až večer, ale myslím, že jak koncert revivalu světoznámé hudební skupiny Metallica i následná projekce filmu Metallica: Some Kind Of Monster byla tou nejlepší tečkou za celou první sezónou našeho letního kina,“ řekl jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn Jan Motyčka ze společnosti Attack Media.

„Složení publika bylo trochu jiné než při běžných filmových projekcích. Poprvé bylo v našem letním kině slyšet i burácení motocyklů. Zajímavým zpestřením bylo rovněž zdařilé pěvecké vystoupení Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice i odpolední zábavný program pro děti, které si z Tyršových sadů odnesly řadu atraktivních dárků,“ dodal druhý z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn Tomáš Drechsler.

„Potěšilo nás, že se během celého provozu Pardubického letního kina Pernštejn pohybovala návštěvnost pravidelně kolem 500 diváků, a to i na snímky, které by v běžné distribuci přilákaly jen hrstku filmových nadšenců. Přestože šlo o první ročník tohoto unikátního projektu, bylo i díky masivní reklamě povědomí veřejnosti o existenci našeho kina v Tyršových sadech značné. Řada lidí nám dokonce nevěřila, že nejde o tradiční a zavedenou akci, jelikož se jim zdálo, že kino funguje bezvadně a má mezi převážnou většinou obyvatel Pardubic skvělý zvuk a obrovskou podporu. Vysoce hodnocena byla jak mezi odbornou, tak i mezi širokou veřejností dramaturgie celého dvouměsíčního filmového maratónu,“ sdělil Jan Motyčka.

„S provozem Pardubického letního kina v Tyršových sadech chceme rozhodně pokračovat i příští rok,“ ujistil Tomáš Drechsler.

Pardubické letní kino má sebou poslední projekci - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |