004.cz

Anální sex a hemoroidy?

Odpověď však nelze zevšeobecnit na všechny případy. Uskutečnit anální styk s hemoroidy teoreticky i prakticky lze, ale možnost uskutečnit anální styk nám ještě neříká, co se může stát a jaký to může mít vliv na stav a další vývoj problému, nehledě na příjemnost sexuální aktivity. Aby taková soulož nebyla bolestivá a zabránilo se poranění a krvácení, je nutná dostatečná lubrikace a opatrnost aktivního partnera. Avšak ani při opatrnosti a lubrikaci není možné zaručit, že se vyhneme poranění. Sliznice, která hemoroidy pokrývá, je ztenčená, a tudíž mnohem zranitelnější.

Krvácení extrémně zvyšuje riziko zanícení hemoroidů, neb se zároveň otvírá brána pro bakterie, které jsou ve střevech vždy přítomny a zvyšuje se též riziko přenosu i jiné infekce. Zejména je nutné zviditelnit riziko možnosti přenosu sexuálně přenosných onemocnění. Pokud máme hemoroidy, zvyšuje se riziko přenosu HIV bez použití kondomu až o 800 %.

Anální styk má vždy negativní vliv na vývoj hemoroidů. Při mechanickém dráždění dochází k jejich podrážení a zduření a různé intenzitě dalších obtíží. Někteří gayové mohou mít pocit, že anální sex nemá přímý vliv na hemoroidy, ale z dlouhodobého hlediska je nevhodný a nelze jej doporučit!

Anální styk není možné praktikovat ani při výskytu tzv. análních fisur, neboli prasklin. Jejich vznik dokonce anální styk může zapříčinit.

Anální sex a hemoroidy? - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |