004.cz

Dcera viceprezidenta USA podpořila homosexuální manželství

Washington 10. května (ČTK) - Mary Cheneyová, lesbická dcera viceprezidenta Spojených států Dicka Cheneyho, se ve své právě vyšlé knize vyslovila pro homosexuální manželství. Jak upozorňuje agentura EFE, zrušila tak mlčení a odpověděla tím na výtky mnoha aktivistů za práva homosexuálů.

Mary je 37letá přesvědčená republikánka, která svému otci pomáhala v předvolebních kampaních v letech 2000 a 2004 na jeho cestě za úřadem viceprezidenta. Přesto nastala chvíle, kdy její přesvědčení zakolísalo.

Ve zprávě o stavu unie z ledna roku 2004 prezident George Bush oznámil, že hodlá předložit návrh změny zákona, který vyhlásí homosexuální manželství za protiústavní. Senát sice návrh zamítl, ale republikánští poslanci o něm chtějí znovu hlasovat.

Cheneyová ve své knize Now It's My Turn (Teď je řada na mně) přiznává, že tehdy byla odhodlána odejít z kampaně svého otce, který návrh nepodporuje. Nakonec se rozhodla to neudělat, čímž na sebe přivolala nemálo kritiky.

Vzpomíná také na den, kdy se se svou lesbickou orientací svěřila rodičům. Právě se rozešla se svou první přítelkyní a srazila se ve svém voze s protijedoucím poté, co nerespektovala červenou na semaforu. Když rodičům vysvětlovala nehodu, svěřila se jim současně, že je lesbička.

Její rodiče projevili velké pochopení na rozdíl od rodičů některých jejích homosexuálních přátel, k nimž se otočili zády. "Nikdy mě nenapadlo, že by moji rodiče něco takového udělali. Kdybych si to myslela, nikdy bych se jim v 16 letech nesvěřila," píše Cheneyová. "Matka mi řekla, že budu mít tvrdý život, ale věděla, že není jiná možnost."

Mary se cítí se svými rodiči a starší sestrou tak blízká, že se snaží s nimi každou neděli povečeřet, a to ve společnosti Heather Poeové, která je její partnerkou již 14 let.

Dcera viceprezidenta USA podpořila homosexuální manželství - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2019 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |