004.cz

Průzkum: Proti adopci dětí homosexuálními páry je 63 procent lidí

Praha 21. dubna (ČTK) - Lidé v Česku zatím příliš nesouhlasí s tím, aby mohly homosexuální páry adoptovat děti. Proti tomu, aby si dvojice mužů či žen osvojily děti, bylo 63 procent dotázaných. Pro je 27 procent osob. Vyplynulo to z telefonického průzkumu mezi tisícovkou oslovených nad 18 let, který v první půlce dubna provedla společnost RCA Research. Výsledky dnes poskytla ČTK.

Gayové a lesbické ženy budou moci v Česku oficiálně uzavírat svazky od 1. července, kdy začne platit zákon o registrovaném partnerství. Norma adopce neumožňuje.

Každý desátý Čech a Češka zatím nemají na osvojování dětí homosexuály jasný názor. Odmítavěji se k adopcím staví muži a starší lidé. Proti je 68 procent mužů a tři čtvrtiny osob nad 65 let. Nesouhlasí s nimi 59 procent žen. Příznivěji se na problematiku dívají vysokoškoláci. Třicet procent z nich by osvojení uvítalo. Mezi lidmi od 35 do 44 let se pro adopce vyslovilo 36 procent.

Podle loňského říjnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění bylo pro 72 procent Čechů nemyslitelné, aby gayové a lesbické ženy děti adoptovali. Stejný názor mělo 70 procent Maďarů, 77 procent Slováků a 84 procent Poláků.

V dětských domovech, kojeneckých ústavech a ústavech sociální péče v Česku žije zhruba 20.000 dětí. ČR tak patří k zemím, které mají největší podíl dětí v takových zařízeních. I přes kritiku domácích i zahraničních odborníků navíc ústavů přibývá. Za veliký problém považuje počty dívek a hochů v domovech asi 64 procent lidí.

Zastánci adopcí homosexuálními páry argumentují většinou tím, že by dětem bylo u dvou otců či matek, které je budou mít rády, postarají se o ně a zajistí je, lépe než v ústavech. Odpůrci naopak tvrdí, že chlapci a děvčata budou žít v "nenormálním prostředí" a neuvidí tradiční mužské či ženské vzory.

Adopce dětí či osvojení partnerových potomků podle serveru www.partnerstvi.cz umožňuje v Evropě Británie, Dánsko, Island, Německo, Nizozemsko, Španělsko a Švédsko. Tuto středu je schválila i Belgie.

Průzkum: Proti adopci dětí homosexuálními páry je 63 procent lidí - komentáře

Komentář ze dne: 16. 05. 2010 10:21:32     Reagovat
Autor: Únia mužov za rodiny (email) - neregistrovaný
Titulek: Podlost je zákony, přepadáváním rodinu rozvrátit a potom ji z toho vinit.
Propaganda se snaží vpláchnout lidem do hlav, že adopce je první a posledni krok tzv. homosexualu a lesb. Jsou to lhaři! Dukazy:
Pri pozadovani registrovaneho partnerstvi honosexualu slibovali, dusovali se a prisahali, ze nechteji deti jenom manželstvi mezi osobami stejneho pohlavi! Hned potom, co byl prijat zákon o Partnerstvi, porušili svoje sliby a začali společnost nutit, aby jim heterosexualove davali deti. Podlosť a lož, nenávisť a revašizmus je základní vlastnost lidí postihnutých degenerací. Pozor! I mezi takzvanými homosexualy a lesbami existuji lidé s vysokým IQ. Tí si rozhodne neželajú takové nezmysli, ako je adopcia detí mezi homosexualy.
Naopak upozrňují nás na fakt, že lebické ženy si prosadili už dávno zákony na rozvracení rodiny a možnost podvodení otce. Už 3.generace si nechávají dělat déti od mužú a potom žijí spolu s kamarádkou za alimenty od muže. Hojne využivají možnost neustále předvolávat otce před státní pasácké orgány. Tam pod ochranou svých stáních pasákú a pasaček si léčí svoje komplexy na otcích, kterým soud určuje alimenty a neumožňuje zachránit díte. Z dEtí vychovávaných lesbickými pármi se stávají pořední bojovníci proti heterosexuálum a za registrované partnersví!

Komentář ze dne: 19. 06. 2006 14:27:54     Reagovat
Autor: E. (email)
Titulek: zabedněnost
opravdu, moje fascinace lidskou blbosti nebere konce, lidsky zivot zmarite uz po prvnich mesicich umisteni v ustavu, a jakoby to nestacilo, cestu ven zminimalizujete tim, ze stovkam vyrovnanych a milujicich byt homosexualnich paru zakazete osvojeni. Lidi proberte se, proboha, nebudu tu už po milionte psat a porad omylat ze model muž ožrala+ žena utiskovana ma porad prednost pred dvema vyzralymi muzi/zenami, kteri si uz uvedomili o cem vychova je. Stve te me, je to nespravedlivy.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |