004.cz

Marketingový profil návštěvníků

Naše projekty jsou navštěvovany především z rad čtenářů, hledajích odpověď na některou ze zdravotních nebo partnerských otázek. Přičemž procento gayů a leseb je nadpoloviční.

PROFIL TYPICKÉHO NÁVŠTĚVNÍKA NAŠICH INTERNETOVÝCH PROJEKTŮ

Jedná se především o mladé lidi - 41% jich je ve věku 20-25 let, 25 let je i celkový věkový průměr návštěvníků. Naprostá většina z nich, 90%, žije ve městech, více jak dvě pětiny pak v Praze. Návštěvníci z malých měst a vesnic tvoří zbývajících 10% přístupů.

Další výraznou charakteristikou je nadprůměrné vzdělání - více jak polovina přístupů je od osob se středoškolským vzděláním a další 35% tvoří vysokoškoláci.

Polovina návštěvníků našich internetových projektů žije samostatně bez partnera, 36% jich pak žije v partnerském svazku. Více jak 90% našich čtenářů se na naše weby vrací alespoň jednou týdně, čtvrtina pak častěji.

KUPNÍ POTENCIÁL TOHOTO VZORKU

Mladí muži z velkých měst, s nadprůměrným vzděláním, žijící bez stálého partnera a navštěvující g/l internetové projekty pravidelně - to je typická skupina navštěvující naše internetové projekty.

Jedná se o skupinu, pro kterou jsou typické vyšší příjmy - mají více času pro svou seberealizaci, preferují nemanuální a lépe placené profese, zároveň neživí děti a nejsou tedy tak výrazně vázáni rodinnými povinnostmi.

Tato cílová skupina má více času na své zájmy - sport, cestování, zábavu, vzdělávání, kulturu. Vzhledem k tomu, že každý druhý návštěvník našich projektů žije bez stálého partnera, vyhledává i společnost, kde je prostor k seznamování a zábavě.

To jsou některé z důvodů, proč si tito lidé potrpí na kvalitnější a luxusnější zboží a služby - elektroniku a počítače, mobilní telefony, módu, kosmetiku, jídlo a pití, dobré restaurace, kvalitní služby cestovních kanceláří.

Vzhledem k nízkému průměrnému věku se jedná o lidi, kteří jsou zvyklí využívat nové technologie, zajímají se více o bankovní a finanční produkty, jsou ve věku, kdy se starají o budoucí bydlení a jeho podobu. Je to generace, která je již vychovávána k aktivnímu zajišťování své budoucnosti. V tomto věku se lidé častěji zajímají o témata jako životní styl, zdraví a fitness, či životní prostředí.

Obsah tématu Reklama:

Marketingový profil návštěvníků - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |