004.cz

Limahl

Ležím a prohlížím si stará Brava, ročník 82, 83, tenkrát mi nebylo ani deset, časopisy tohoto chrakteru byly v Čechách nevyčíslitelnou vzácností. Tenkrát jsem poprvé viděl zpěváka britského původu, který si říkal Limahl, vypadal nádherně, kluk s dětsky hravou tváří. Moc se mi líbil a když sestra jednou přinesla domů jeho desku Don´t Suposse, vlastně debutový dlouhohrající počin, byl jsem nadšen. Mnozí si jistě vzpomenou na titulní píseň z Nekonečného příběhu 1 - Never Ending Story, hlavní lákadlo této desky.

Don´t Suposse je poctivě nahraná popová záležitost s občas plytkými texty a prvoplánovými melodiemi, ale skrývá své kouzlo, můj citový vztah k ní přetrval až do dneška. Vyzařuje pocit svobody, radosti být, touhy, život je zde zjednodušen, veškerá řešení se nalézají tak snadno... Paradoxně Never Ending Story je jednou z nejslabších písní, takové Only For Love, Too Much Trouble nebo titulní Don´t Suposse přináší jinou kvalitu. V živosti, ve využití zvuků (příznivci TB 303 si přijdou na své).

Až mnohem později jsem se dozvěděl, že Limahl je gay, žije otevřeným gay životem (snad proto měli další Nekonečné příběhy jinou hlavní melodii...), objevuje se na stránkách gay časopisů (Oh Boy atd.) a v roce 84 byl v Ronny´s Pop Show zvolen zpěvákem roku. Udělalo mi radost, dozvědět se, že dětský idol má něco co já..:-).

Limahl vydal ještě dvě dlouhohrající desky, na žebříčících nijak nezabodovaly, publikum si našlo jiné oblíbence a zájem stran producentů poklest, homosexualita je OK, ale jen do určitých mezí. Nějaké jeho nahrávky najdete v půjčovnách, pak doporučuji poslechu, Limahlův vemlouvavý, hladký a intonačně přesný hlas za to stojí. Možná vás neposune do jiné dimenze, ale navodí pocit pohody a zvláštní chuti osmdesátých let.

Oficiální Limahlův web (s velmi hezkými fotkami) je na http://www.limahl.com

Limahl - komentáře

Komentář ze dne: 01. 01. 2021 10:25:01     Reagovat
Autor: Petr Dvořák. - neregistrovaný
Titulek: Nevěděl jsem to o něm
A to jsem si zrovna pouštěl na Youtube jeho písničky a záviděl mu, kolik musel mít v osmdesátkách holek.

Komentář ze dne: 17. 05. 2014 15:42:23     Reagovat
Autor: Barunka9875 (email) - neregistrovaný
Titulek:
No Limahl se mě na fotkách líbí nejvíc když mu bylo 20-30. Ale píseň Neverending story je hezká. Ale jak je s tou černoškou?

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |